Avatar użytkownika

JewishBialystok.pl

7
patronów
550 
miesięcznie
24 690 
łącznie
7
patronów
550 zł 24 690 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
To oczywiście symboliczna kwota, ale dla naszego projektu bardzo ważna. Liczy się każdy grosz, każda złotówka, ziarnko do ziarnka. Już kilkadziesiąt wpłat na tym poziomie zapewni nam comiesięczne opłacenie kosztów utrzymania strony: hosting, domeny i licencji Google Maps. Za Twoje wsparcie podziękujemy Ci (z imienia i nazwiska lub poprzez nick) na stronie darczyńców naszego wirtualnego Muzeum.
10 zł miesięcznie
Do każdego darczyńcy, który wesprze nas kwotą 10 zł miesięcznie zadzwonimy z podziękowaniem. Będzie on również wymieniony (z imienia i nazwiska lub poprzez nick) na stronie naszego wirtualnego Muzeum, a przy Jego nazwisku pojawi się symboliczny "Laur Życzliwości". Prześlemy go również w postaci pliku cyfrowego z imieniem i nazwiskiem.
30 zł miesięcznie
Za wsparcie Muzeum kwotą 30 zł miesięcznie otrzymasz co roku unikalną pocztówkę starego Białegostoku o tematyce żydowskiej (ekskluzywna limitowana i numerowana seria wydawnicza). Pocztówka będzie zaadresowana bezpośrednio do Ciebie a dodatkowo złożymy na niej podpisy członków naszego zespołu redakcyjnego. Twoje imię i nazwisko (lub nick) zostanie wymienione na naszej stronie darczyńców i opatrzone symbolicznym "Laurem Darczyńcy". Laur otrzymasz również w postaci pliku cyfrowego z Twoim imieniem i nazwiskiem.
50 zł miesięcznie
To już znacząca suma, za którą nie tylko zostaniesz wyróżniony na naszej stronie darczyńców “Laurem Twórcy”, ale otrzymasz go również pocztą w formie efektownego dyplomu z Twoim imieniem i nazwiskiem (a jeśli sobie życzysz - także zdjęciem) oraz pieczęcią naszego Muzeum. Ponadto stajesz się członkiem społeczności mającej wpływ na kształt i zawartość portalu z możliwością propozycji zmian na stronie. Oczywiście przysługują Ci też nagrody z niższych progów.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
298 dostępnych miejsc
100 zł miesięcznie daje Ci miejsce w ścisłej redakcji portalu. “Laur Srebrnego Białystokera” umożliwi Ci samodzielne umieszczanie wpisów, materiałów zdjęciowych, filmowych, itp. Ten Laur pojawi się przy Twoim imieniu i nazwisku na naszym portalu oraz otrzymasz go w postaci stylowej ramki (jeśli sobie życzysz - także ze zdjęciem) oraz pieczęcią naszego Muzeum. W pierwsza rocznicę Twojej współpracy z nami otrzymasz bardzo rzadką książkę - z dedykacją autora poświęconą cmentarzom żydowskim w Polsce. W kolejnych latach będziesz otrzymywał podobne białe kruki. Ponadto raz do roku z radością zaprosimy Cię na wycieczkę z naszym przewodnikiem szlakiem pamiątek i wspomnień dawnego żydowskiego Białegostoku. Oczywiście przysługują Ci nagrody z niższych progów.
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
99 dostępnych miejsc
Za wsparcie Muzeum miesięczną kwotą 300 zł zostaniesz wyróżniony “Złotym Laurem Białystokera”. Twoje nazwisko pojawi się nie tylko na stronie darczyńców, ale również zostanie wyeksponowane na stronie głównej (homepage) Muzeum.
W pierwszą rocznicę Twojej subskrypcji prześlemy Ci pamiątkowy grawerton z Twoim imieniem i nazwiskiem oraz podziękowaniem za wsparcie.
Co kwartał, otrzymasz publikację wydaną specjalnie dla Patronów ze Złotym Laurem Białystokera (książkę, album, płytę DVD z filmem, itp., opatrzoną osobistą dedykacją autora). Zostaniesz honorowym gościem corocznego przyjęcia organizowanego przez redakcję muzeum.
Ponadto raz do roku zaprosimy Ciebie na wycieczkę z naszym przewodnikiem do wybranego przez Ciebie miejsca na Podlasiu.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora JewishBialystok.pl w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Strona internetowa Społecznego Muzeum Żydów Białgostoku i Regionu (SMŻBiR) prowadzona przez kilkudziesięciu wolontariuszy. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy o nieistniejącej społeczności żydowskiej Białegostoku i regionu. Planem dalszym jest powołanie realnego Muzeum (SMŻBiR).

Strona internetowa Społecznego Muzeum Żydów Białegostoku i regionu prowadzona jest przez grupę kilkudziesięciu wolontariuszy. Jej głównym celem jest upowszechnianie wiedzy o - nieistniejącej dziś - społeczności żydowskiej Białegostoku i regionu. Planem dalekosiężnym jest powołanie realnego Muzeum Żydów Białegostoku i regionu.

Nasi autorzy zrealizowali już wiele projektów jak np. zakładkę na naszej stronie "Posłuchaj", która umożliwia oglądanie i słuchanie muzyki, którą skomponowali (lub napisali słowa) Żydzi o białostockich korzeniach" https://www.jewishbialystok.pl/posluchaj,5580.html

czy też wystawę z okazji 75 lecia Powstania w Getcie Białostockim : 
https://youtu.be/eoHMa71K8-U

W ostatnim okresie notujemy oglądalność naszej strony na poziomie od 30 do 50 tys. wejść miesięcznie, co można sprawdzić pod adresem:
https://www.jewishbialystok.pl/Nasze-statystyki,5353,7059

Z miesiąca na miesiąc w górę!

Cele Autora

Bieżące koszty utrzymania infrastruktury; systematyczna aktualizacja portalu
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 950 zł brakuje
36%
Zebrane środki zostaną w pierwszej kolejności przeznaczone na opłacenie bieżących kosztów związanych z funkcjonowaniem serwisu, oraz zapewnieniem mu stałej opieki technicznej. Pokryją koszt serwera i domeny, transferu danych oraz dostępu do Google Maps, z którego w znacznym stopniu korzysta nasz portal. Pozwolą również na zapewnienie systematycznej opieki programisty nad stroną (naprawianie błędów, aktualizacja oprogramowania).
Co zaś najważniejsze, środki te zapewnią stały dopływ nowych materiałów wzbogacających zawartość portalu. Jeżeli uda nam się osiągnąć cel 1500 zł, gwarantujemy, że na portalu muzeum miesięcznie opublikujemy co najmniej 50 nowych wpisów lub też znacząco wzbogacimy już istniejące. Statystyki i szczegóły o nowych wpisach zamieszczać będziemy na stronie muzeum oraz w skierowanych specjalnie do naszych Patronów newsletterach.
Rozwój serwisu; dodawanie nowych funkcji; wzbogacone treści wpisów; aktualizacja tłumaczeń
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 450 zł brakuje
11%
5000 zł zapewni wszystko to, co obiecaliśmy w "celu 1". Dodatkowo zaś pozwoli nam na wykonywanie prac programistycznych związanych z rozbudową portalu, udostępnieniem nowych funkcji proponowanych przez Patronów. Poprawi także funkcjonalność, wydajność i szybkość serwisu.
Przede wszystkim jednak zebraną sumę przeznaczymy na poprawę jakości zawartości merytorycznej. Z zebranych środków zatrudnimy stażystę, który nie tylko uaktualni wiele wpisów, ale wzbogaci je o nowe treści. Wsparcie to sprawi również, że tłumaczenia na język angielski będą nadążały za wpisami w języku polskim. Nasz realny wkład pracy będzie w przejrzysty sposób prezentowany na portalu, ale także wysyłany w formie specjalnego newslettera do naszych Patronów.
Podwojenie nowych wpisów; stypendium na cele związane z wzbogaceniem zasobów muzeum; kanał filmowy na YouTube
  • 15 000 zł miesięcznie
  • 14 450 zł brakuje
3%
Takie wsparcie pozwoli nam na zatrudnienie kustosza naszego wirtualnego muzeum. W rezultacie podwoimy ilość wpisów. Z pozyskanych funduszy będziemy również fundować stypendia dla badaczy żydowskiej historii naszego regionu. Zostanie stworzony regulamin przyznawania stypendium. Tematy prac stypendialnych będą konsultowane z naszymi Patronami. Prace stypendialne będą w całości publikowane na naszym portalu, także w wersji angielskiej.
Dodatkowo uruchomimy kanał filmowy na YouTube gdzie będziemy prezentować otrzymane i nagrane przez nas materiały filmowe. Oznacza to skonstruowanie mapy drogowej projektu, zakup sprzętu wideo i audio (chcemy rejestrować wypowiedzi ofiarodawców, historię przekazywanych walorów muzealno kolekcjonerskich).
15000 zł miesięcznie oznacza realizację wszystkich zobowiązania z "celu 1 oraz 2", ale także rozpoczęcie działań zmierzających do uruchomienia realnego Muzeum Żydów Białegostoku i Regionu.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora JewishBialystok.pl już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
5 zł
Jan Pietruski
Jan Pietruski
300 zł
BOGDAN KAJEWSKI
BOGDAN KAJEWSKI
100 zł
Dorota Budzińska
Dorota Budzińska
30 zł
Teresa Tokarska
Teresa Tokarska
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.