Strefa Patrona:

0

patronów

0 zł

miesięcznie

105 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
-
miesięczne wsparcie
-
liczba patronów

  Jak myślicie, co łączy COSPLAY, WYPRAWY i EDUKACJĘ? My! Poznajcie Muzeum Obrony Cywilnej - Wyjątkowe miejsce w Schronie z okresu PRL-u

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 700 zł miesięcznie
brakuje 700 zł
Pierwsza Pomoc!
Pakiet Pierwszej Pomocy zawiera: Wsparcie materiałowe w podstawowych pracach konserwatorskich oraz koszty eksploatacji energetycznej obiektu.

W kwietniu rusza remont budynku - w reszcie dostaniemy ogrzewanie, które jest niezbędne dla utrzymania eksponatów w dobrej kondycji0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 1500 zł miesięcznie
brakuje 1500 zł
Rentowność Muzeum OC - opłaty za powierzchnię
Najważniejszym dla nas celem od początku istnienia Muzeum jest osiągnięcie rentowności przestrzeni, z której korzystamy. Opłaty za powierzchnie spoczywają na naszych barkach. Gdyby udało się nam osiągnąć cel, większe nakłady skierujemy na działania zewnętrzne oraz większe eventy :)

Wszystko w Waszych rękach!
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 3000 zł
Solidny sprzęt - podstawa w komunikacji
Od dawna zbieramy się do zakupu sprzętu audio/video z solidnego zdarzenia, niestety koszty nas przerastają :( Projekt Podcast`ów leży, poważniejsze relacje z działań terenowych, społecznych czy z naszych eventów wymagają sporych nakładów.

Artyści, którzy u nas występują zwykle przychodzą z własnym sprzętem - zmiana tego stanu rzeczy pozwoli nam przyjąć zespoły w godny sposób.
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 4000 zł miesięcznie
brakuje 4000 zł
Pełne uruchomienie Pokoju Łączności - Klub Krótkofalowy
Od dłuższego czasu staramy się, by nasz Pokój Łączności nie był tylko wystawą, ale także miejscem pracy radiowej. W dalszych planach Muzeum jest uruchomienie Klubu Krótkofalowego, który będzie opierał się tylko na zabytkowym sprzęcie z czasów PRL-u. Brakuje nam kilku odbiorników i drugiej anteny, oraz sporo pracy biurowej, by wszystko to spiąć. Klub będzie funkcjonował bezpłatnie!
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 5500 zł miesięcznie
brakuje 5500 zł
Centrum CosPlay/Postapo
Od dłuższego czasu zajmujemy się integracją środowiska CosPlay oraz "Postapo" poprzez organizację eventów, spotkań z autorami i współpracę z grupami CosPlay. Przy kwocie 5500zł będziemy mogli dostosować nasze wnętrza w pełni do stawianych przed nimi zadań, czyli: Zakupić odpowiednie oświetlenie i nagłośnienie, przeprowadzić kampanię promocyjną oraz w spokoju skupić się na przygotowaniach.

Otwarcie oczywiście odbędzie się z pompą. Was zapraszamy w pierwszej kolejności!
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 12000 zł miesięcznie
brakuje 12000 zł
Szlaki Forteczne
Przy kwocie 20k miesięcznie możemy śmiało zarzucić wszelkie zawodowe działania i dać się porwać naszym największym marzeniom, czyli budowie nowych Szlaków Fortecznych - udostępnić Wam, społeczeństwu, obiekty, które dzisiaj zarastają i którymi nikt się nie interesuję.

Plany na otwarcie, podobnych do naszego, obiektów w innych częściach kraju również będą do zrealizowania. Lata działań w środowisku "bunkrowców" pozwoliło zawiązać nam znajomości, dzięki którym góry można przenosić. To musi się udać!

O Autorze

 

Cześć!


Nazywam się Maciej Witeska, mam 30 lat, mieszkam i pracuję w Warszawie. Od 14 lat moją pasją i głównym, niezawodowym zajęciem są FORTYFIKACJE - ich ochrona, lokalizacja, dokumentacja oraz promocja. Przez 14 lat udało mi się odkryć niejedną tajmenicę, stworzyć niejedną mapę, poprowadzić kilka spacerów historycznych i wycieczek oraz, co najważniejsze, wspólnie z moją dziewczyną, z pomocą Fundacji P1, oraz wielu wspaniałych ludzi, których spotkałem na swojej drodze, otworzyć  Muzeum Obrony Cywilnej, które od 2 lat działa na warszawskim Żeraniu.

 

Nasze miejsce, poza walorem Edukacyjnym, jest również miejscem spotkań środowiska CosPlay, fanów literatury SF, głównie Postapo (z racji na charakter przestrzeni) ale także Urbexu, fotografii czy sztuki niezależnej. Organizujemy spotkania, wernisaże, wystawy, projekcje jak również nieduże imprezy. Chcemy, aby NASZ CEL - Promowanie zabytków Architektury Obronnej, ich inwentaryzacja i ochrona, poprzez luźne formy przekazu trafił do szerszego grona odbiorców.

 

 

 

Niestety, Polska to kraj, w którym fortyfikacje nie czują się najlepiej.. Co miesiąc słychać o legalnych lub i nielegalnych wyburzeniach, rozbiórkach i ruinacji, obiektów o dużej wartości historycznej. Wiele obiektów jest szerzej nieznanych potencjalnym turystom, z racji braku przewodników i oznakowań, jak i niezbędnej opieki. Chcemy to zmienić! Mamy pomysł, iddę, chęci oraz wsparcie wielu życzliwych nam osób.

 

 

Dość gadania, zobaczcie sami, co robimy ;)

 

- Integracja środowiska CosPlay, Postapo

- Działanie Muzeum

- Spacery Historyczne

- Projekt "Noc Fortyfikacji"

- Projekt "Wakacje w Okopie"

- Działania Społeczne

- Eksploracja i inwentaryzacja

 

 

 

W związku z naszymi działaniami potrzebna jest Wasza pomoc!

 

MUZEUM UTRZYMUJEMY SAMI!!! - Dążymy do rentowności obiektu, by skupić się na naszych działaniach terenowych oraz Eventach zewnętrznych, które również finansujemy we własnym zakresie.  Do zrobienia jest OGROM pracy - Prace remontowe, adaptacyjne, instalacyjne. Potrzebne jest nagłośnienie Radiowęzła. Chętnie też zadbalibyśmy o nowe podłogi. Wentylacja mechaniczna jest szczytem marzeń ;)

 

Oczywiście sami nie stoimy z założonymi rękami - Muzeum wzbogaciliśmy o Przestrzeń Eventową, która pomaga nam zredukować koszty naszej działalności.

 

 

 

ZABYTKI CZEKAJĄ - W samej Warszawie są dzesiątki nieznanych szerzej obiektów!

 

 

LICZYMY NA WAS!

 

#MuzeumOC #FundacjaP1 #GrupaOcalalych #TrzeciaStronaWisly

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
5 złotych to niewiele - tak może się wydawać. Dla nas każde 5zł to: 1 litr paliwa przy wyprawach i organizacjach, połowa doby ogrzewania Muzeum zimą, strona wydruku w kolorze w dużym formacie lub zestaw żarówek do oświetlania zewnętrznych eventów. 5zł to dla dla nas już coś! Za każdego piątaka serdecznie dziękujemy! Odwdzięczamy się podziękowaniami na stronie Muzeum lub w napisach filmu, jeśli akurat taki będzie w danym miesiącu powstawał.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 200
10zł to już sporo. Dla przykładu - 20 osób po 10zł daje 200zł, czyli koszty eksploatacji Muzeum podczas weekendu ze zwiedzaniem. Będzie ciepło, widno, a i herbatę będzie za co zaparzyć ;) Wszystkim, którzy wesprą nas tą kwotą zapewniamy darmowe zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem! Zachęcamy do wsparcia! Dzięki! :)
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 150
Tutaj zaczynają się już realne pieniądze. 25zł to już poważne wsparcie dla naszych działań. Przy 20 - 30 wpłatach możemy już poważnie myśleć nowych eksponatach, dalszej wyprawie eksploracyjnej lub zakupie lepszego sprzętu video. KAŻDA osoba, która zdecyduje się wesprzeć nas tą kwotą, otrzyma od nas maskę przeciwgazową MC-1 z logiem Muzeum OC i podziękowaniami od całej załogi. Zachęcamy do wspierania - historia jest Wam wdzięczna, jak i my! :)
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 50
Nie wiem, czy jakiekolwiek słowa oddadzą naszą wdzięczność przy tej kwocie - zostawmy jej ekspresję czynom. Wszyscy wspierający tą kwotą mają zapewnione BEZPŁATNE wejście na wszystkie nasze płatne eventy oraz zaproszenia do wspólnych wypraw eksploracyjnych z załogą Muzeum OC. Warto, uwierzcie, często zwiedzamy miejsca, o których przeciętny Kowalski pojęcia nie ma ;) Gwarantujemy również zapis na naszej Ścianie Chwały, która u nas powstaje, by upamiętnić naszych darczyńców.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 40
Stówka to KNOCK-OUT!! Baaardzo nam pomagacie! Przy takim wsparciu można już góry przenosić! Wyprawy, działania w innych miastach, poważny sprzęt do wypożyczenia, to wszystko staje przed nami otworem. Każda osoba, która zdecyduje się nas wesprzeć kwotą 100zł otrzymuje od nas: Książkę z dedykacją, darmowy wstęp do Muzeum oraz zaproszenia na wszystkie eventy, jakie się u nas dzieją. Jeśli jesteście z poza Mazowieckiego - zaprosimy Was na eksploracje w Waszym regionie! Z wielką przyjemnością! Wielkie DZIĘKI!
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
500zł? Kosmos! Przy takim wsparciu możemy poważnie myśleć nad uruchomieniem Sceny w przestrzeni eventowej Muzeum OC. Od dawna chcemy zapraszać do nas alternatywne zespoły muzyczne, niestety nigdy nie było nas na to stać. Nagroda jest oczywista - Darmowe wejścia na koncert, spotkania z zespołami jak i udział w organizacyjnym życiu Muzeum.
Zostań patronem
1500 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 4
Nasz największy próg i największe marzenie! A dla Was oczywiście największa nagroda: Udostępniamy Wam całe Muzeum i przestrzeń eventową (w sumie 165m2) na potrzeby Waszego eventu!! Plan zdjęciowy, urodziny, kawalerskie w Schronie z czasów PRL-u? Tak, specjalnie dla Was! Zachęcamy, nie będziecie żałowali! WIEEEELKIE DZIĘKI!!!!!!!!!!! Kochamy Was!
Zostań patronem

Polecani Autorzy

Informacja o przetwarzaniu Twoich danych osobowych.

Zapoznaj się z poniższą treścią i potwierdź

OK

Cześć,
chcielibyśmy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami dot. ochrony danych osobowych, które wchodzą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu ze stron Patronite.pl.
Staraliśmy się napisać jak najbardziej zrozumiale, jednak jeżeli coś jest niejasne to pisz śmiało na rodo@patronite.pl, nasz specjalista w zakresie ochrony danych osobowych postara się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Zatem prosimy zapoznaj się z poniższymi informacjami, w tekście jest kilka elementów, w których będziesz mógł zablokować przekazywanie danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany w serwisie Patronite.pl. Klikając przycisk „OK” zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

OK

RODO
25 maja 2018 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE zwane także jako „RODO”. Według postanowień “RODO” dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Nie zawsze oznacza to tylko adres czy takie dane jak imię i nazwisko. W sieci można Cię zidentyfikować poprzez np. adres e-mail, adres IP lub szereg śladów, które można jednoznacznie powiązać z Tobą. Rozporządzenie wprowadza zmiany w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które mają wpływ na korzystanie z usług naszego portalu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczących przetwarzania Twoich danych osobowych w serwisie Patronite.pl.
Zatem niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe.

Kto przetwarza Twoje dane ? Administrator danych osobowych
My, Crowd8 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Pl. Konstytucji 6/90C, jesteśmy Administratorem Twoich danych osobowych. W sprawach ochrony swoich danych osobowych i realizacji swoich praw możesz się skontaktować z nami e-mail: rodo@patronite.pl; lub pisemnie na adres naszej siedziby.

Jakie dane przetwarzamy?
Przetwarzamy Twoje dane osobowe, podane przez Ciebie podczas zakładania konta na patronite.pl

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Twój wiek (w celu potwierdzenia wieku, możemy zażądać przedstawienia odpowiednich dokumentów lub stosownego oświadczenia),
 • Twój adres,
 • Twój numer telefonu,
 • Twój adres e-mail,
 • Twój numer rachunku bankowego oraz dane do przelewu
 • nr IP Twojego urządzenia.

Jednak nawet jeśli jesteś niezalogowany to poprzez kod naszych partnerów technologicznych zagnieżdżony na naszej stronie przekazujemy elementy Twojej konfiguracji technicznej, poniżej możesz skonfigurować co i komu chcesz przekazywać.

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane? Czyli, cele i podstawy przetwarzania.

w celu zawarcia i realizacji umowy o świadczenie usług serwisu patronite.pl. (w szczególności w celu rejestracji konta oraz umożliwienia kojarzenia Autorów i Patronów na zasadach określonych w Regulaminie). Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit b, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1. Inaczej, mówiąc np. kiedy przekazujesz wsparcie Autorom zarejestrowanym na Patronite przekazujemy Twoje dane osobowe Autorowi aby ten mógł dostarczyć Ci nagrody przewidziane za otrzymane wsparcie.

 • w celu otrzymywania informacji handlowych, tzn. wszelkiej formy reklam, promocji, newsletter, na podstawie Twojej zgody (podstawa z art. 6 ust 1 lit. a Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1)
 • w celach analitycznych i optymalizacyjnych np.: w celu monitorowania ruchu i zapewnienia odpowiedniej wydajności serwisu, w celu opracowania sprawozdań statystycznych i analitycznych, na potrzeby badań naukowych oraz w celu optymalizacji naszych produktów, optymalizacji procesów obsługi na podstawie przebiegu procesów obsługi, w tym reklamacji, itp., co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f, Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);
 • w celu oferowania Ci przez nas produktów i usług bezpośrednio (marketing bezpośredni), co jest naszym prawnie uzasadnionym interesem (podstawa z art. 6 ust 1 lit. f Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1);

Odbiorcy danych
Twoje dane osobowe udostępniamy następującym podmiotom:

 • Autorom, którym udzieliłeś/od których otrzymałeś/aś wsparcie w rozumieniu Regulaminu; czyli osobom lub firmom które szukają wsparcia poprzez portal Patronite.pl . Dane przekazujemy tylko wtedy kiedy Patron wspiera Autora w sposób opisany w naszym Regulaminie.
 • Operatorom Płatności - w celu realizacji płatności współpracujemy z operatorami płatności (obecnie Mangopay, PayPal i Tpay). Wybrany przez Ciebie operator otrzyma Twoje dane osobowe w celu realizacji płatności, tylko wtedy kiedy zdecydujesz się wesprzeć wybranego Autora.
 • Amazon - nasza infrastruktura serwerowa dostarczana jest przez firmę Amazon (Amazon Web Services, Inc. 410 Terry Ave North Seattle , WA 98109-5210 , US. Firma Amazon jest certyfikowana w programie Privacy Shield https://aws.amazon.com/compliance/eu-us-privacy-shield-faq). Przechowujemy tam nasze bazy danych, a zatem i Twoje dane.
 • Księgowym - w przypadku zakupu usług Twoje dane otrzyma Biuro rachunkowe w celu realizacji transakcji (obecnie jest to Biuro Gorczyca&Kozłowska Sp z o.o 71-771 Szczecin, Polska Rostocka 160, Warszewo).
 • OneSignal - obsługa komunikacji marketingowej w zakresie obsługi technologii push notification - w tym przypadku Twoje dane otrzyma firma OneSignal 411 Borel Ave #512, San Mateo, CA 94402, Stany Zjednoczone. Aby móc świadczyć Ci bezpłatnie usługi wysyłki notyfikacji web push, OneSignal zbiera i przekazuje do firm trzecich informacje:
 • -naszych kampaniach web push
  -adresach email
  -adresie IP
Więcej na ten temat znajduje się tutaj: https://onesignal.com/blog/product-policy-updates-for-gdpr/

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do OneSignal

Google - do zbierania statystyk wykorzystujemy produkt Google Analytics, zatem Twoje dane otrzyma firma Google, 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043 United States. Google jest certyfikowany w programie Privacy Shield.

Wyłącz możliwość korzystania i przekazywania danych do Google

Dodatkowo informujemy, że istnieje możliwość zablokowania dostępu Google Analytics do Twoich danych po zainstalowaniu w przeglądarce wtyczki znajdującej się pod tym linkiem: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/

Facebook - facebook używamy jako serwisu wspomagającego logowanie, aby wspomagać umieszczanie postów na FB. Jeżeli nie chcesz aby Twoje dane były przekazane właścicielowi serwisu facebook.com czyli firmie Facebook, 1 Hacker Way - Menlo Park, California, United States to prosimy nie loguj się przy użyciu Facebooka oraz

Wyłącz przekazywanie danych do Facebook

W każdym momencie możesz przejrzeć i zmienić zdanie w zakresie przetwarzanych danych osobowych nawet jeżeli jesteś niezalogowany, w tym celu musisz wyczyścić swoje pliki Cookie. Po zalogowaniu możesz sprawdzić i zmienić swoje ustawienia w profilu Patrona lub Autora.

Przekazywanie danych osobowych do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych
Przekazujemy Twoje dane osobowe do firm/instytucji poza UE w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych, zatwierdzone przez Komisję Europejską. Te organizacje to Google, Amazon i OneSignal, zarówno

Okres przechowywania danych
Twoje dane pozyskane w celu zawarcia umowy o świadczenie usług platformy patronite.pl przechowujemy przez okres obowiązywania umowy (do czasu usunięcia konta z portalu) oraz do końca okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń z umowy.

Twoje prawa
Przysługuje Ci:

 • prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
 • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
 • prawo do usunięcia swoich danych
 • prawo do ograniczenia przetwarzania Twoich danych osobowych.
 • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych.
 • prawo do przenoszenia danych, które dostarczyłeś/łaś n podstawie umowy lub Twojej zgody.
 • prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub innego właściwego organu nadzorczego;
 • prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych.

W celu wykonania swoich praw skieruj żądanie pod adres email: rodo@patronite.pl

Informacja o wymogu/dobrowolności podania danych
Podanie przez Ciebie danych jest:

 • warunkiem zawarcia umowy
 • dobrowolne
  Jeżeli nie podasz danych niezbędnych do zawarcia umowy możemy odmówić jej zawarcia.

Ważna informacja dla trolli:
Jeśli jesteś firmą zajmującą się wykorzystywaniem problemów danych osobowych aby sprzedać swoje usługi to informujemy, że wszystkie podejrzenia wykorzystywania nieuczciwych praktyk rynkowych obsługujemy przez współpracujące z nami kancelarie prawne.
Mamy dla Ciebie także osobny email do kontaktu obslugatrolli@patronite.pl

OK