Strefa Patrona:

Warszawa
Obserwuj
Podziel się ze znajomymi
NAPISZ WIADOMOŚĆ
0

patronów

0 zł

miesięcznie

105 zł

łącznie

 

  Jak myślicie, co łączy COSPLAY, WYPRAWY i EDUKACJĘ? My! Poznajcie Muzeum Obrony Cywilnej - Wyjątkowe miejsce w Schronie z okresu PRL-u

ZOSTAŃ PATRONEM

Cele

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 700 zł miesięcznie
brakuje 700 zł
Pierwsza Pomoc!
Pakiet Pierwszej Pomocy zawiera: Wsparcie materiałowe w podstawowych pracach konserwatorskich, żarówki oraz.. nasze morale ;)

Wspomnę jeszcze, że z żarówkami to nie żart, staramy się używać żarówek "z epoki", dla utrzymania klimatu w Schronie, których miesięcznie przepala się koło 20! Technika PRL-u ;)

0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 2500 zł miesięcznie
brakuje 2500 zł
Rentowność Muzeum OC - opłaty za powierzchnię
Najważniejszym dla nas celem od początku istnienia Muzeum jest osiągnięcie rentowności przestrzeni, z której korzystamy. Opłaty za media, ogrzewanie oraz powierzchnie spoczywają na naszych barkach. Gdyby udało się nam osiągnąć cel, większe nakłady skierujemy na działania zewnętrzne oraz większe eventy :)
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 3500 zł miesięcznie
brakuje 3500 zł
Solidny sprzęt - podstawa w komunikacji
Od dawna zbieramy się do zakupu sprzętu audio/video z solidnego zdarzenia, niestety koszty nas przerastają :( Projekt Podcast`ów leży, poważniejsze relacje z wypadów, czy też prac, które będziemy prowadzić w Muzeum, również by się przydały. Mamy nadzieję, że się uda ;)
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 4500 zł miesięcznie
brakuje 4500 zł
Pełne uruchomienie Pokoju Łączności
Od dłuższego czasu staramy się, by nasz Pokój Łączności nie był tylko wystawą, ale także miejscem pracy radiowej. W dalszych planach Muzeum jest uruchomienie Klubu Krótkofalowego, który będzie opierał się tylko na zabytkowym sprzęcie z czasów PRL-u. Brakuje nam kilku odbiorników i drugiej anteny, oraz sporo pracy biurowej, by wszystko to spiąć. Klub będzie funkcjonował bezpłatnie!
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 5500 zł miesięcznie
brakuje 5500 zł
Centrum CosPlay/Postapo
Od dłuższego czasu zajmujemy się integracją środowiska CosPlay oraz "Postapo" poprzez organizację eventów, spotkań z autorami i współpracę z grupami CosPlay. Przy kwocie 5500zł będziemy mogli dostosować nasze wnętrza w pełni do stawianych przed nimi zadań, czyli: Zakupić odpowiednie oświetlenie i nagłośnienie, przeprowadzić kampanię promocyjną oraz w spokoju skupić się na przygotowaniach.

Otwarcie oczywiście odbędzie się z pompą. Was zapraszamy w pierwszej kolejności!
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 8000 zł miesięcznie
brakuje 8000 zł
Ruszamy w Polskę!
Fortyfikacje można spotkać prawie na całej powierzchni naszego kraju, ze względu na jego burzliwą historię. Mapa, którą tworzymy będzie, na nasze oko, powstawać ok 10 lat. Częste wyprawy terenowe, fotograficzne, jak i korzystanie z wypożyczania sprzętu, niszczą nasz skromny budżet. Przy progu 8000zł wszelkie nasze zmartwienia się kończą :)

Nasze wyprawy zaowocują oczywiście szybszym skończeniem Mapy oraz świetnym materiałem Video ;) Kwota wystarczy również na otwarcie nowych projektów, rozszerzeniem Muzeum o stałe eventy muzyczne oraz.. rozglądaniem się za innymi obiektami w Polsce, które można otworzyć na ludzi :)
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 20000 zł miesięcznie
brakuje 20000 zł
Szlaki Forteczne
Przy kwocie 20k miesięcznie możemy śmiało zarzucić wszelkie zawodowe działania i dać się porwać naszym największym marzeniom, czyli budowie nowych Szlaków Fortecznych - udostępnić Wam, społeczeństwu, obiekty, które dzisiaj zarastają i którymi nikt się nie interesuję.

Plany na otwarcie, podobnych do naszego, obiektów w innych częściach kraju również będą do zrealizowania. Lata działań w środowisku "bunkrowców" pozwoliło zawiązać nam znajomości, dzięki którym góry można przenosić. To musi się udać!

O Autorze

 

Cześć!


Nazywam się Maciej Witeska, mam 30 lat, mieszkam i pracuję w Warszawie. Od 14 lat moją pasją i głównym, niezawodowym zajęciem są FORTYFIKACJE - ich ochrona, lokalizacja, dokumentacja oraz promocja. Przez 14 lat udało mi się odkryć niejedną tajmenicę, stworzyć niejedną mapę, poprowadzić kilka spacerów historycznych i wycieczek oraz, co najważniejsze, wspólnie z moją dziewczyną, z pomocą Fundacji P1, oraz wielu wspaniałych ludzi, których spotkałem na swojej drodze, otworzyć  Muzeum Obrony Cywilnej, które od 2 lat działa na warszawskim Żeraniu.

 

Nasze miejsce, poza walorem Edukacyjnym, jest również miejscem spotkań środowiska CosPlay, fanów literatury SF, głównie Postapo (z racji na charakter przestrzeni) ale także Urbexu, fotografii czy sztuki niezależnej. Organizujemy spotkania, wernisaże, wystawy, projekcje jak również nieduże imprezy. Chcemy, aby NASZ CEL - Promowanie zabytków Architektury Obronnej, ich inwentaryzacja i ochrona, poprzez luźne formy przekazu trafił do szerszego grona odbiorców.

 

 

 

Niestety, Polska to kraj, w którym fortyfikacje nie czują się najlepiej.. Co miesiąc słychać o legalnych lub i nielegalnych wyburzeniach, rozbiórkach i ruinacji, obiektów o dużej wartości historycznej. Wiele obiektów jest szerzej nieznanych potencjalnym turystom, z racji braku przewodników i oznakowań, jak i niezbędnej opieki. Chcemy to zmienić! Mamy pomysł, iddę, chęci oraz wsparcie wielu życzliwych nam osób.

 

 

Dość gadania, zobaczcie sami, co robimy ;)

 

- Integracja środowiska CosPlay, Postapo

- Działanie Muzeum

- Spacery Historyczne

- Projekt "Noc Fortyfikacji"

- Projekt "Wakacje w Okopie"

- Działania Społeczne

- Eksploracja i inwentaryzacja

 

 

 

W związku z naszymi działaniami potrzebna jest Wasza pomoc!

 

MUZEUM UTRZYMUJEMY SAMI!!! - Dążymy do rentowności obiektu, by skupić się na naszych działaniach terenowych oraz Eventach zewnętrznych, które również finansujemy we własnym zakresie.  Do zrobienia jest OGROM pracy - Prace remontowe, adaptacyjne, instalacyjne. Potrzebne jest nagłośnienie Radiowęzła. Chętnie też zadbalibyśmy o nowe podłogi. Wentylacja mechaniczna jest szczytem marzeń ;)

 

Oczywiście sami nie stoimy z założonymi rękami - Muzeum wzbogaciliśmy o Przestrzeń Eventową, która pomaga nam zredukować koszty naszej działalności.

 

 

 

ZABYTKI CZEKAJĄ - W samej Warszawie są dzesiątki nieznanych szerzej obiektów!

 

 

LICZYMY NA WAS!

 

#MuzeumOC #FundacjaP1 #GrupaOcalalych #TrzeciaStronaWisly

 

 

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
5 złotych to niewiele - tak może się wydawać. Dla nas każde 5zł to: 1 litr paliwa przy wyprawach i organizacjach, połowa doby ogrzewania Muzeum zimą, strona wydruku w kolorze w dużym formacie lub zestaw żarówek do oświetlania zewnętrznych eventów. 5zł to dla dla nas już coś! Za każdego piątaka serdecznie dziękujemy! Odwdzięczamy się podziękowaniami na stronie Muzeum lub w napisach filmu, jeśli akurat taki będzie w danym miesiącu powstawał.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 200
10zł to już sporo. Dla przykładu - 20 osób po 10zł daje 200zł, czyli koszty eksploatacji Muzeum podczas weekendu ze zwiedzaniem. Będzie ciepło, widno, a i herbatę będzie za co zaparzyć ;) Wszystkim, którzy wesprą nas tą kwotą zapewniamy darmowe zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem! Zachęcamy do wsparcia! Dzięki! :)
Zostań patronem
25 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 150
Tutaj zaczynają się już realne pieniądze. 25zł to już poważne wsparcie dla naszych działań. Przy 20 - 30 wpłatach możemy już poważnie myśleć nowych eksponatach, dalszej wyprawie eksploracyjnej lub zakupie lepszego sprzętu video. KAŻDA osoba, która zdecyduje się wesprzeć nas tą kwotą, otrzyma od nas maskę przeciwgazową MC-1 z logiem Muzeum OC i podziękowaniami od całej załogi. Zachęcamy do wspierania - historia jest Wam wdzięczna, jak i my! :)
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 50
Nie wiem, czy jakiekolwiek słowa oddadzą naszą wdzięczność przy tej kwocie - zostawmy jej ekspresję czynom. Wszyscy wspierający tą kwotą mają zapewnione BEZPŁATNE wejście na wszystkie nasze płatne eventy oraz zaproszenia do wspólnych wypraw eksploracyjnych z załogą Muzeum OC. Warto, uwierzcie, często zwiedzamy miejsca, o których przeciętny Kowalski pojęcia nie ma ;) Gwarantujemy również zapis na naszej Ścianie Chwały, która u nas powstaje, by upamiętnić naszych darczyńców.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 40
Stówka to KNOCK-OUT!! Baaardzo nam pomagacie! Przy takim wsparciu można już góry przenosić! Wyprawy, działania w innych miastach, poważny sprzęt do wypożyczenia, to wszystko staje przed nami otworem. Każda osoba, która zdecyduje się nas wesprzeć kwotą 100zł otrzymuje od nas: Książkę z dedykacją, darmowy wstęp do Muzeum oraz zaproszenia na wszystkie eventy, jakie się u nas dzieją. Jeśli jesteście z poza Mazowieckiego - zaprosimy Was na eksploracje w Waszym regionie! Z wielką przyjemnością! Wielkie DZIĘKI!
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
500zł? Kosmos! Przy takim wsparciu możemy poważnie myśleć nad uruchomieniem Sceny w przestrzeni eventowej Muzeum OC. Od dawna chcemy zapraszać do nas alternatywne zespoły muzyczne, niestety nigdy nie było nas na to stać. Nagroda jest oczywista - Darmowe wejścia na koncert, spotkania z zespołami jak i udział w organizacyjnym życiu Muzeum.
Zostań patronem
1500 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 4
Nasz największy próg i największe marzenie! A dla Was oczywiście największa nagroda: Udostępniamy Wam całe Muzeum i przestrzeń eventową (w sumie 165m2) na potrzeby Waszego eventu!! Plan zdjęciowy, urodziny, kawalerskie w Schronie z czasów PRL-u? Tak, specjalnie dla Was! Zachęcamy, nie będziecie żałowali! WIEEEELKIE DZIĘKI!!!!!!!!!!! Kochamy Was!
Zostań patronem