Natalia Gebert

W Patronite od 05.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 195

Liczba Patronów: 313

Zostań Patronem
Kup na prezent
56 patronów
2 710 miesięcznie
31 465 łącznie
Witaj! Nazywam się Natalia Gebert i od końca 2015 r. zajmuję się pracą z uchodźcami i na rzecz uchodźców w Warszawie i okolicach. Wraz z nimi przedzieram się przez gąszcz biurokracji, wspieram ich w planach zawodowych i życiu codziennym. Uczę też nas, Polki i Polaków, czym jest uchodźstwo.

O Autorze

Od introwertyczki do społeczniczki. Tak w skrócie można opisać zmianę, która zaszła w moim życiu w 2015 r. Pracuję z rodzinami uchodźczymi, uczę o uchodźcach i walczę, żeby Polska była dla nich jeszcze lepszym, przyjaźniejszym miejscem.

 


 

Był 2015 r. W Europie zaczął się tzw. kryzys migracyjny. A ja siedziałam przy biurku i zajmowałam się zarabianiem pieniędzy. Ale nawet do mojej bezpiecznej strefy komfortu dotarła fala pogardy i nienawiści wobec ludzi szukających bezpiecznego kąta na ziemi. I skutecznie mnie z tej strefy wybiła. Tak powstała grupa nieformalna Dom Otwarty.

 


 

Fast forward do roku 2021 r. Mam za sobą kilkaset przeprowadzonych warsztatów i spotkań poświęconych uchodźcom. Lista rodzin uchodźczych, z którymi pracowałam lub pracuję, urosła do blisko 180 i ciągle przybywają nowe. Już nie tylko osoby z Czeczenii i Tadżykistanu, Ukrainy i Białorusi, ale też Libia, Iran, Syria, Irak, Maroko, Azerbejdżan, Kazachstan i wiele innych miejsc. Pomagam im znaleźć buty dla dziecka, napisać różne pisma i wnioski, przygotować się do rozmowy o pracę albo asystuję jako tłumacz u lekarza. Piszę poważne opinie w sprawach uchodźczych i raporty o integracji. Pomagam szkołom we włączaniu dzieci z doświadczeniem migracji w społeczność uczniowską. Stałam się specjalistką w wielu dziedzinach, o istnieniu których nie miałam wcześniej pojęcia.

 

Teraz z konieczności staję się specjalistką od pomocy humanitarnej i wielu innych spraw związanych z kryzysem na naszej wschodniej granicy. Uczę się lobbowania posłów i senatorów. Jestem punktem kontaktu dla kilkunastu różnych grup, które też mają potrzebę działania.

  

Przez wszystkie te lata działałam pro bono. I doszłam do punktu, w którym powinnam podjąć decyzję: albo dalej działam społecznie, albo ratuję dach nad własną głową. Chcę dalej działać. Wierzę, że to co robię, jest potrzebne i ma głęboki sens. Dlatego mam dla Ciebie propozycję: Zasponsoruj społeczniczkę! Dzięki Tobie będę mogła nadal toczyć tę walkę!


 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jacek Boćkowski
Jacek Boćkowski
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Olga Mielnikiewicz
Olga Mielnikiewicz
Próg: 25 zł