Avatar użytkownika

NaukowoTV

102
patronów
2 515 
miesięcznie
106 299 
łącznie
102
patronów
2 515 zł 106 299 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Właśnie pokazałeś, że rozwój nauki na polskim YouTube nie jest Ci obojętny.

Być może niektórzy może uznają, że 5 zł to niewiele jednak ja uważam inaczej. Każda kwota jest istotna kiedy chcemy popularyzować naukę i walczyć z fake newsami!

Dziękuję za Twoje zaangażowanie!
10 zł miesięcznie
Miło mi Cię tutaj widzieć. Patronów, którzy wykupią ten próg serdecznie zapraszam do uczestnictwa w mojej działalności, dzięki czemu będziesz wiedział więcej o mnie i o tym co się u mnie dzieje – komunikujemy się poprzez specjalną facebookową grupę dla Patronów oraz Discorda (odpowiednie linki otrzymasz mailem).

Grupowicze mają dostęp do:

relacji na żywo, w których rozmawiamy o przyszłości kanału i bieżących sprawach;

wcześniejszego dostępu do niektórych filmów publikowanych na kanale;

łatwiejszego kontaktu ze mną – pytania Patronów nie pozostają bez odpowiedzi!
15 zł miesięcznie
✅ Otrzymasz ode mnie specjalną grafikę z podziękowaniami.

✅ Otrzymasz kod rabatowy o wysokości 20%* na zakupy w moim sklepie Prehistoric Shop na cały asortyment.

Oczywiście nagrody z poniższych progów także są Twoje! Dziękuję!

* z kodu można skorzystać przy minimalnej wartości koszyka wynoszącej 50 zł.
25 zł miesięcznie
✅ Twoje imię i nazwisko będzie pojawiało się na planszy kończącej niektóre odcinki.*

Nagrody z poniższych progów również Ci przysługują!

* jeśli zdecydujesz się na ten próg, a preferowałbyś swój pseudonim zamiast nazwiska – bardzo proszę o wiadomość po wykupieniu progu. Jeśli nie chcesz pojawiać się na planszy zaznacz opcję patron anonimowy.
50 zł miesięcznie
✅ Próg ten pozwoli Ci skontaktować się ze mną nie tylko poprzez maila czy facebookową grupę. Osoba, która zdecyduje się na próg 50 zł ma zagwarantowaną rozmowę przez telefon, Discord czy Skype. Jeśli wykażesz chęć by ze mną podyskutować na temat mojej działalności, Twoich zainteresowań czy oczekiwań to zapraszam do kontaktu w celu umówienia terminu.

Nagrody z poniższych progów również Ci przysługują!
100 zł miesięcznie
✅ Zostanie do Ciebie wysłany mailem specjalny dyplom wspierającego;

✅ Próg ten pozwala także zostać mecenasem odcinka z wybranej przez Ciebie kategorii. Twoje imię i nazwisko a także podziękowania padną w odcinku*. Nagrody z poniższych progów również Ci przysługują!

*Nagroda może zostać przyznana przy co najmniej 3 miesięcznym wsparciu. Patronowi z tego progu przysługuje jeden mecenat. Nagroda nie może zostać przyznana bez wcześniejszego kontaktu ze mną w celu omówienia szczegółów (tematyka odcinka – zastrzegam sobie prawo do odmowy poruszania niektórych tematów).
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
3 dostępne miejsca
✅ Patron wykupujący ten próg musi być specjalnie traktowany, dlatego masz zagwarantowany upominek– co to będzie? Niespodzianka zależna od aktualnie posiadanych przeze mnie książek i gadżetów*.

Nagrody z poniższych progów również Ci przysługują!

*Nagroda może zostać przyznana przy co najmniej 3 miesięcznym wsparciu.
500 zł miesięcznie
WOW! To olbrzymia kwota. Nie bardzo wiem jak mogę Ci się odwdzięczyć dlatego możesz zaproponować co chciałbyś bym dla Ciebie zrobił w zamian. Wspólnie przedyskutujemy czy jestem w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom. Myślę, że dojdziemy do porozumienia.

Oczywiście wszystkie nagrody z poprzednich progów również Ci przysługują!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora NaukowoTV w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Nazywam się Krzysztof Poznański i jestem popularyzatorem nauki. Od 10 lat dzielę się z Wami na YouTube moją pasją czyli naukami o Ziemi i środowisku oraz jej miejscu we Wszechświecie. Swoją wiedzę przekazuję w prosty, przyjemny sposób – tak, jak sam ją zdobywam.
Zapraszam na kanał NaukowoTV!

DLACZEGO WARTO ZOSTAĆ PATRONEM PROJEKTU?

Dzięki wsparciu Patronów jestem w stanie rozwijać projekt NaukowoTV i przenosić go na zupełnie nowy poziom. To dzięki Waszemu zaangażowaniu mam możliwości aktywnie działać przekazując wiedzę i rozwijać wszelkie media takie jak YouTube, Facebook, Instagram czy Discord. 

CO UDAŁO SIĘ OSIĄGNĄĆ DZIĘKI PATRONOM?

Każda złotówka przekazana przez Patronów została przeze mnie zainwestowana w rozwój kanału i projektów pokrewnych. Wasz wkład związany jest z poniższymi wydatkami czy osiągnięciami:

 • Inwestycje sprzętowe, czyli zakupienie profesjonalnego sprzętu: Aparat Lumix GH5, kamera sportowa GoPro Hero 9, oświetlenie, statywy, prompter, gimball, panele akustyczne, komputer montażowy – to pozwala mi tworzyć bardziej atrakcyjne wizualnie treści i trafiać z materiałami popularnonaukowymi do większej liczby widzów;
 • Rozwój osobisty, czyli zdobywanie umiejętności niezbędnych, do tworzenia wartościowych materiałów kurs montażu Adobe Premiere, kurs obsługi Adobe Photoshop, kurs obsługi aparatu oraz produkcji video; subskrypcja programów montażowych (pakiet Adobe), wspomagających produkcję filmów oraz banków grafik. 
 • Popularnonaukowe video – na kanale NaukowoTV pojawiło się już około 400 filmów. Co warto podkreślić wszystkie moje filmy popularnonaukowe zawsze będą ogólnodostępne dla każdego niezależnie czy dana osoba jest Patronem czy nie.
 • Książki – niedawono spełniłem moje marzenie i napisałem książkę. Dinozaury i wielkie ssaki zostały wydane w październiku 2022 roku i trafiły do wielu czytelników, według których takiej pozycji brakowało na polskim rynku książki. Książka ta została nominowana do nagrody w konkursie „Mądra Książka Roku 2022”. W III kwartale 2023 roku planowane jest wydanie kontynuacji Zanim pojawiły się dinozaury
 • Prestiżowa nagroda Diament Patronite 2022 w kategorii: Nauka. 


 

NAJBLIŻSZE PRIORYTETY ROZWOJOWE:

 • Budowa własnego studia nagraniowego. Pojawiły się obecnie pewne okoliczności, które być może pomogą mi niedługo cieszyć się własnym studiem. Niestety wymagają one znacznego wkładu finansowego. Nowe studio przyczyniłoby się do powstawania większej liczby materiałów. Być może uda się uruchomić nowe działalnosci (nowe kanały na YouTube, podcast itp.);
 • Poszerzenie ekipy NaukowoTV. Od początku istnienia projektu rozwijałem go całkowicie sam. W ostatnich latach pojawiały się osoby, które pomagały mi w pewnych kwestiach. Te współprace nauczyły mnie jedego: kwestie merytoryczne to działka, której nie mogę nikomu zlecać. Jednak zdecydowanie nadszedł czas na pomoc w innych aspektach takich jak nagrywanie czy montaż video. Zatrudnienie współpracowników pozwoliłoby mi skupiać się właśnie na merytoryce. Jeśli nie musiałbym myśleć o montażu to mógłbym tworzyć więcej materiałów;

Powyższe punkty są dla mnie najważniejsze i mogą przynieść najwięcej korzyści potencjalnemu widzowi – dzięki studiu i współpracownikom będę w stanie dostarczać Wam więcej treści. Mniej pilne, choć także przyczyniające się do lepszej jakości materiałów, kwestie to:

 • Kurs programów montażowych – częściowo dzięki kursom poznałem już pakiet Adobe (wcześniej montowałem w Sony Vegas) jednak by móc robić profesjonalne i ciekawe animacje chciałbym lepiej poznać programy Adobe After Effects oraz Blender;
 • Zrobienie licencji pilota drona oraz jego zakup – zawsze mnie fascynowały zdjęcia z drona. Myślę, że takie nagarania bardzo wzbogaciłyby moje filmy pod względem wizualnym i pozwoliły pokazać pewne miejsca z innej perspektywy. 
 • Realizacja pełnometrażowych, półprofesjonalnych filmów dokumentalnych. Udział w różnego rodzaju konkursach (np. na najlepszego popularyzatora nauki czy Grand Video Award);
 • Więcej materiałów kręconych w plenerze w różnych miejscach Polski czy świata. 

 


 

KOGO WSPIERAJĄ PATRONI?

Mam na imię Krzysiek, mam 33 lata, a popularyzacja nauki z pasji przerodziła się w moją pracę. Prowadzę kanał na YouTube ponieważ chcę inspirować i przekazywać ludziom wiedzę w prosty, przyjemny i łatwy do zapamiętania sposób. Żyjemy w czasach, w których zewsząd atakowani jesteśmy przez pseudonaukę, fake newsy i fałszywe informacje. Jako osoba, która potrafi krytycznie oceniać źródła naukowe, jestem przerażony jak wielu ludzi nie rozumie czym jest nauka i jak działa. Różnego rodzaju mity dotykają nas także w kwestiach, które wydają się wolne od pseudonauki. Dlatego chciałbym zaproponować Ci poznawanie świata poprzez materiały opierające się na rzetelnych, sprawdzonych naukowych źródłach! 

Kanał na YouTube NaukowoTVhttps://www.youtube.com/c/naukowoTV

Przykładowy film:

 

Jestem także autorem książki Dinozaury i wielkie ssaki, która została wydana w 2022 roku i zbiera pozytywne recenzje. Książka docelowo jest przeznaczona dla dzieci 9-12 lat jednak przez cały proces jej powstawania miałem zamysł by dorośli nie nudzili się czytając ją. Chciałem stworzyć coś całkowicie nowego na polskim rynku książki w tematyce dinozaurów. Czy mi się to udało? Wielu mówi, że owszem. Książka zawiera wywiady z naukowcami, była konsultowana merytorycznie z paleontologami, została nominowana do nagrody w konkursie „Mądra Książka Roku 2022”, który organizowany jest przez Uniwersytet Jagielloński oraz należący do niego portal Mądre Książki. Napisałem już kontynuację Zanim pojawiły się dinozaury – powinna ukazać się w III kwartale 2023 roku. 

 

Inne media:

Drugi kanał na YouTube Krzysiek Poznański:  https://www.youtube.com/channel/UCE7xDh7SOap6jtvOU_D8FyA

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/naukowotv

Konto na Instagramie: https://www.instagram.com/naukowotv/

Serwer na Discordzie: https://discord.gg/dmH6FkaSDv

Dodatkowo przez prawie trzy lata uczestniczyłem w tworzeniu filmów na platformę epodręczniki.pl. Jest to platforma edukacyjna Ministerstwa Edukacji Narodowej. Stworzyłem około setkę materiałów edukacyjnych z geografii oraz przyrody dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Więcej na temat tego aspektu mojej działalności można znaleźć na stronie internetowej:

https://zpe.gov.pl/

Ponadto czasem prowadzę warsztaty, wykłady oraz prelekcje – oprócz działalności internetowej bardzo lubię spotykać się z ludźmi na różnego rodzaju wykładach czy warsztatach. Wraz z ciekawymi instytucjami organizuję czasami nietypowe akcje edukacyjne, lekcje tematyczne czy spotkania autorskie. 

 


 

PRZYKŁADOWE ODCINKI:

Lubisz dinozaury? Chyba każdy jako dziecko się nimi interesował. Razem ze mną możesz przenieść się w ten świat:

Kolejną moją pasją jest kosmos, życie pozaziemskie i miejsce Ziemi we wszechświecie. 

Na kanale znajdziesz również regularne serie dotyczące przeróżnych tematów. Jedną z ważnych dla mnie i moich widzów jest historia Ziemi:

Staram się także reagować na bieżące wydarzenia żeby ludzie poszukujący wiedzy na dany temat mogli szybko znaleźć rzetelne informacje. Tak było np. po trzęsieniu ziemi w Turcji. W ciągu 48 godzin od wydarzenia wydałem film pt.: Jak powstają trzęsienia ziemi, który został przez widzów bardzo pozytywnie oceniony. 

 

Jeśli przeczytałeś wszystko, co powyżej, to dziękuję Ci za poświęcony czas. Zachęcam do wstąpienia do grona Patronów oraz dołączenia do naszej małej społeczności dla której popularyzacja nauki jest ważnym aspektem rozwijającym świat! Mam nadzieję, że jako Patron przystąpisz do facebookowej specjalnej grupy i że będziemy mieli okazję się poznać (wirtualnie podczas rozmów a także na żywo).

Serdecznie pozdrawiam! 

Krzysztof Poznański

Cele Autora

Budowa studia i poszerzenie ekipy NaukowoTV!
 • 5 000 zł miesięcznie
 • 2 485 zł brakuje
50%
Moim marzeniem jest kręcić filmy nie tylko merytorycznie ciekawe, ale także zaskakujące realizacyjnie. Do tego potrzebne są chęci, wiedza, czas oraz pieniądze. Tego pierwszego mi nigdy nie brakowało. Jako popularyzator nauki, nie mam także problemów ze zdobywaniem wiedzy. Przy natłoku pracy problemem zaczyna być czas – pomimo coraz większej ilości ciekawych pomysłów, niektóre niestety zostają nie zrealizowane.

Nadszedł czas by poszerzyć ekipę NaukowoTV o osobę która wspomogłaby mój proces twórczy, a także przenieść się do własnego studia!

Dotychczasowe doświadczenia pokazały mi, kogo potrzebuję. Tworzenie merytorycznych scenariuszy czy postów wymaga mnóstwo pracy – jest to kwestia, której nikomu nie zlecę. Pod tym względem ufam tylko sobie! Jednak tworzenie świetnych grafik, realizacja filmów i ich montaż, obsługa mediów społecznościowych – to także czasochłonne zadania. Zatrudnienie dodatkowej osoby, która się tym zajmie pozwoli mi zająć się głównym zadaniem czyli merytoryką!

Kolejną kwestią, która mnie ogranicza jest sposób w jakim obecnie pracuje. Większość projektów jakimi się zajmuje powstaje w moim niewielkim mieszkaniu. Już od dawna narzekam na brak miejsca. Najbardziej uciążliwe jest dostosowanie mieszkania do nagrań oraz rozkładanie i ustawianie całego sprzętu. Od lat marzę o studiu nagraniowym. Nie potrzebuje dużo – wystarczy mi pomieszczenie o powierzchni około 20 m2. Studio rozwiązałoby 90% moich obecnych problemów związanych z nagrywaniem.

W obu kwestiach (studio i pracownika) poczyniłem już kroki. Widzę rozwiązanie jednak potrzebny jest do tego znaczny wkład finansowy. Kwota 5000 zł miesięcznie pozwoliłaby mi zatrudnić kogoś do pomocy (początkowo zapewne na część etatu), a dodatkowo zainwestować część środków w zakup i budowę studia nagraniowego dostosowanego do moich potrzeb.

Żeby móc to zrealizować, potrzebuję Waszej pomocy!
Więcej, lepiej, dalej!
 • 10 000 zł miesięcznie
 • 7 485 zł brakuje
25%
Rozwój wymaga ciągłych inwestycji. Dzięki takim funduszom mógłbym sprawić, że NaukowoTV to nie będzie tylko kanał na YouTube, ale także prężnie działająca instytucja zajmująca się popularyzacją nauki.

Moglibyśmy - prócz dotychczasowej działalności - zająć się tworzeniem mini superprodukcji popularnonaukowych z aktorami oraz scenografią. Moim marzeniem jest wzięcie udziału z takimi profesjonalnie wykonanymi filmami w różnego rodzaju konkursach (np. Grand Video Award).

Mam także marzenie by stworzyć miejsce, w którym miłościcy nauki będą mogli się spotykać i rozmawiać. Miejsce gdzie będą organizowane ciekawe wydarzenia i prelekcje. Gdyby udało nam się osiągnać ten cel jestem pewien, że realizacja tego marzenia znacznie by się przybliżyła.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora NaukowoTV już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Jakub Włoszek
Jakub Włoszek
25 zł
biuroksiegowe@poczta.onet.pl
biuroksiegowe@poczta.onet.pl
10 zł
Michał Nowogródzki
Michał Nowogródzki
25 zł
Anonimowy patron
15 zł
Anonimowy patron
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.