NaukowoTV

W Patronite od 05.10.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 293

Liczba Patronów: 313

Zostań Patronem
47 patronów
1 315 miesięcznie
28 244 łącznie

Koszty funkcjonowania

1 500 zł

miesięcznie

87%

osiągnięto

185 zł

brakuje

Od ponad dwóch lat zajmuję się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, której głównym celem jest popularyzacja nauki na różne możliwe sposoby (tworzenie internetowego video, warsztaty w szkołach, domach kultury itp.). Mniej więcej takie pieniądze każdego miesiąca wydaję na funkcjonowanie mojej firmy (ZUS, księgowość itp.). Mam świadomość, że nie jest to wielka kwota, ale gdyby można było wydać 1500 zł miesięcznie nie na opłaty a na inwestycje technologiczne, szkolenia filmowe czy podróże do miejsc związanych z moją twórczością (np. wykopaliska paleontologiczne) to NaukowoTV wskoczyłoby na nowy lepszy poziom a Wy dostalibyście ciekawsze i lepiej zrealizowane treści :)

Gdy osiągniemy ten cel:
Nauka nie powinna być nudna, warto by miała także funkcję rozrywkową. Kilka razy prosiliście żebym nagrał odcinki trochę bardziej na luzie. Jeśli osiągniemy ten cel spełnię Waszą prośbę i pojawi się na kanale odcinek specjalny w którym wystąpię w stroju dinozaura :)

Profesjonalizm!

2 500 zł

miesięcznie

52%

osiągnięto

1 185 zł

brakuje

Moim marzeniem jest kręcić filmy nie tylko merytorycznie ciekawe, ale także zaskakujące realizacyjnie. Do tego potrzebne są chęci, wiedza, czas oraz pieniądze. Tego pierwszego mi nie brakuje, wiedzę można zdobyć, czas można wygospodarować. Z pieniędzmi niestety bywa różnie.
W ostatnich miesiącach starałem się wprowadzać w moje filmy różnego rodzaju nowinki montażowe czy ciekawe rozwiązania realizacyjne jednak pewnych przeszkód nie jestem w stanie sam przeskoczyć.
Kwota 2500 zł miesięcznie pozwoliłaby uporać się z wieloma problemami. Jestem przekonany, że wtedy moje materiały wiele by zyskały i wyglądałyby profesjonalnie pod każdym względem. Mogłoby pojawiać się ich więcej, kręcone byłyby nie tylko na zielonym tle oraz w moim mieście, ale także w różnych miejscach Polski czy świata.
Zapewne skorzystałbym z pomocy profesjonalnych montażystów, dźwiękowców czy operatorów. Profesjonalizmu dodałyby także scenki aktorskie czy wysokiej klasy animacje, które jeszcze lepiej pozwalałyby zrozumieć prezentowane naukowe treści.

Gdy osiągniemy ten cel:
Zorganizujemy kilka naukowych akcji, które sprawią, że będzie o nas głośno :) Mam pomysły - jednak do tej pory zawsze brakowało mi ludzi i środków, żeby je przeprowadzić. Więcej na razie nie zdradzam. :)

Więcej, lepiej, dalej!

5 000 zł

miesięcznie

26%

osiągnięto

3 685 zł

brakuje

Rozwój wymaga ciągłych inwestycji. Dzięki takim funduszom mógłbym sprawić, że NaukowoTV to nie będzie tylko kanał na YouTube, ale także prężnie działająca instytucja zajmująca się popularyzacją nauki. Zajęlibyśmy się tworzeniem mini superprodukcji popularnonaukowych z aktorami oraz scenografią.
Dodatkowo w filmach mógłbym Wam pokazać to co do tej pory było dla nas niedostępne. Tyle razy wybieraliście się ze mną wirtualnie np. na Wyspę Wielkanocną, do Australii czy do wnętrza wulkanów. A co gdybym pokazał Wam tego typu miejsca na żywo z mojego punktu widzenia? Moim marzeniem jest nakręcenie dla Was relacji ze zdobywania Kilimandżaro, spotkania australijskiej fauny, której w Polsce nie można oglądać czy uczestnictwa w wykopaliskach paleontologicznych w formacji Hell Creek w Stanach Zjednoczonych.
NaukowoTV na razie jest zbyt małe, aby być trampoliną do innych większych inwestycji jednak kwota 5000 zł miesięcznie otwarłaby drzwi do kolejnych marzeń. Kto wie może za kilka lat wspólnie otworzymy razem centrum nauki? :) W marzenia trzeba wierzyć - tylko wtedy się spełniają!

Gdy osiągniemy ten cel:
- nagramy mini superprodukcje, których nie powstydziła by się puścić telewizja;
- spotkamy się na piwie ;) Postaram się odwiedzić kilka miast w Polsce tak by każdy z Was miał stosunkowo blisko i mógł mnie poznać osobiście.
Zostań Patronem