NaukowoTV

W Patronite od 05.10.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 355

Liczba Patronów: 315

Zostań Patronem
Kup na prezent
63 patronów
1 610 miesięcznie
69 599 łącznie
Nazywam się Krzysztof Poznański i jestem popularyzatorem nauki. Od blisko 10 lat na YouTube dzielę się z Wami moją pasją czyli naukami o Ziemi i środowisku oraz jej miejscu we Wszechświecie. Swoją wiedzę przekazuję w prosty, przyjemny sposób – tak, jak sam ją zdobywam.
Zapraszam na kanał NaukowoTV!

O Autorze

DLACZEGO WARTO ZOSTAĆ PATRONEM PROJEKTU?

Dzięki wsparciu Patronów jestem w stanie rozwijać projekt NaukowoTV i przenosić go na zupełnie nowy poziom komunikacji. To dzięki Waszemu zaangażowaniu mam możliwości aktywnie działać przekazując wiedzę i rozwijać wszelkie media takie jak YouTube, Facebook, Instagram czy Discord. 

CO UDAŁO SIĘ OSIĄGNĄĆ DZIĘKI PATRONOM?

Każda złotówka przekazana przez Patronów została przeze mnie zainwestowana w rozwój kanału. Wasz wkład związany jest z poniższymi wydatkami czy osiągnięciami:

 • Inwestycje sprzętowe, czyli zakupienie profesjonalnego sprzętu: Aparat Lumix GH5, kamera sportowa GoPro Hero 9, oświetlenie, statywy, prompter, gimball, panele akustyczne, komputer montażowy – to pozwala mi tworzyć bardziej atrakcyjne wizualnie treści i trafiać z materiałami popularnonaukowymi do większej ilości widzów;
 • Rozwój osobisty, czyli zdobywanie umiejętności niezbędnych, do tworzenia wartościowych materiałów kurs montażu Adobe Premiere, kurs obsługi Adobe Photoshop, kurs obsługi aparatu oraz produkcji video; subskrypcja programów montażowych (pakiet Adobe) oraz wspomagających produkcję filmów. 
 • Powiększenie ekipy NaukowoTV – od niedawna mogę liczyć na pomoc Mateusza, który bardzo wiele wniósł do projektu. Dzięki przejęciu przez niego części obowiązków jestem w stanie skupić się na tym co najbardziej istotne – tworzeniu większej ilości dobrych materialów.
 • Książka – niedawono spełniłem moje marzenie i napisałem książkę w tematyce historii Ziemi i dinozaurów. Jej premiera zaplanowana jest na wrzesień 2022 roku.
 • Prestiżowa nagroda Diament Patronite 2022 w kategorii: Nauka. 


 

NAJBLIŻSZE PRIORYTETY ROZWOJOWE:

 • Poszerzenie ekipy NaukowoTV. Od początku istnienia projektu rozwijałem go całkowicie sam. Od grudnia 2021 roku w pewnych sprawach organizacyjnych i obsłudze mediów społecznościowych pomaga mi Mateusz. Jednak zdecydowanie nadszedł czas na pomoc nie jednej osoby, a kilku. Zatrudnienie współpracowników, pomagających w nagraniach, montażu itp. pozwoliłoby pojawiać się większej ilości lepszych materiałów;
 • Budowa własnego studia nagraniowego;
 • Kurs programów montażowych – częściowo dzięki kursom poznałem już pakiet Adobe (wcześniej montowałem w Sony Vegas) jednak by móc robić profesjonalne i ciekawe animacje chciałbym lepiej poznać programy Adobe After Effects oraz Blender;
 • Zrobienie licencji pilota drona oraz jego zakup – zawsze mnie fascynowały zdjęcia z drona. Myślę, że takie nagarania bardzo wzbogaciłyby moje filmy pod względem wizualnym i pozwoliły pokazać pewne miejsca z innej perspektywy. 
 • Realizacja pełnometrażowych, półprofesjonalnych filmów dokumentalnych. Udział w różnego rodzaju konkursach (np. na najlepszego popularyzatora nauki czy Grand Video Award);
 • Więcej materiałów kręconych w plenerze w różnych miejscach Polski czy świata. 

 


 

KOGO WSPIERAJĄ PATRONI?

Mam na imię Krzysiek, mam 33 lata a popularyzacja nauki z pasji przerodziła się w moją pracę. Prowadzę kanał na YouTube ponieważ chcę inspirować i przekazywać ludziom wiedzę w prosty, przyjemny i łatwy do zapamiętania sposób. Żyjemy w czasach, w których zewsząd atakowani jesteśmy przez pseudonaukę, fake newsy i fałszywe informacje. Jako osoba, która potrafi krytycznie oceniać źródła naukowe, jestem przerażony jak wielu ludzi nie rozumie czym jest nauka i jak działa. Dlatego chciałbym zaproponować Ci poznawanie świata poprzez materiały opierające się na rzetelnych, sprawdzonych naukowych źródłach! 

Kanał na YouTube NaukowoTVhttps://www.youtube.com/c/naukowoTV

Przykładowy film:

 

Drugi kanał na YouTube Krzysiek Poznański:  https://www.youtube.com/channel/UCE7xDh7SOap6jtvOU_D8FyA

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/naukowotv

Konto na Instagramie: https://www.instagram.com/naukowotv/

Serwer na Discordzie: https://discord.gg/dmH6FkaSDv

Dodatkowo jestem także twórcą filmów na platformie epodręczniki.pl – platformie edukacyjnej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tworzę głównie filmy edukacyjne z geografii oraz przyrody dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Więcej na temat tego aspektu mojej działalności można znaleźć na stronie internetowej:

https://zpe.gov.pl/

Ponadto czasem prowadzę warsztaty oraz prelekcje – oprócz działalności internetowej bardzo lubię spotykać się z ludźmi na różnego rodzaju wykładach czy warsztatach. I choć pandemia negatywnie wpłynęła na ten aspekt, to jednak powoli wszystko wraca do normy. Więcej na temat tego aspektu mojej działalności można znaleźć na stronie internetowej:

http://naukowotv.pl/

 


 

PRZYKŁADOWE ODCINKI:

Lubisz dinozaury? Chyba każdy jako dziecko się nimi interesował. Razem ze mną możesz przenieść się w ten świat:

Kolejną moją pasją jest kosmos, życie pozaziemskie i miejsce Ziemi we wszechświecie. 

Na kanale znajdziesz również regularne serie dotyczące przeróżnych tematów. Jedną z ważnych dla mnie i moich widzów jest historia Ziemi:

Jeśli przeczytałeś wszystko, co powyżej, to dziękuję Ci za poświęcony czas. Zachęcam do wstąpienia do grona Patronów oraz dołączenia do naszej małej społeczności dla której popularyzacja nauki jest ważnym aspektem rozwijającym świat! Mam nadzieję, że jako Patron przystąpisz do facebookowej specjalnej grupy i że będziemy mieli okazję się poznać (wirtualnie podczas rozmów a także na żywo). Serdecznie pozdrawiam! 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Michał Gazda
Michał Gazda
Próg: 5 zł
Jakub Durołek
Jakub Durołek
Próg: 100 zł
Natalia Przymuszała Wolniak
Natalia Przymuszała Wolniak
Próg: 50 zł
Michał Smereczyński
Michał Smereczyński
Próg: 50 zł
Witek Paprzycki
Witek Paprzycki
Próg: 25 zł
Magda
Magda
Próg: 15 zł