Avatar użytkownika

Nocny Marek

34
patronów
970 
miesięcznie
16 715 
łącznie
34
patronów
970 zł 16 715 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Gwiazda CZERWONY KARZEŁ

W galaktykach najwięcej jest Czerwonych Karłów. One są kręgosłupem galaktyki i żyją najdłużej. Wspierając mnie na tym poziomie mówisz mi wprost, że to co robię ma sens dla Ciebie i chcesz abym tworzył jak najdłużej i stale.
Na tym etapie naszej wspólnej kreacji galaktyki Nocnych Marków uwzględnię Cię w napisach końcowych każdego filmu czy transmisji "na żywo". Poza tym dodatkowo dostajesz dostęp do prywatnej grupy na Facebook "Nocne Marki" gdzie dzielimy się ekskluzywnymi , autorskimi materiałami jak zdjęcia i filmy o tematyce astronomicznej. Te materiały w zależność od treści będę zamieszczał za twoją zgodą oczywiście w moich filmach razem z podpisem kto je zrobił.
Moja aktywność na tej grupie jest duża i publikuję na niej dodatkowe materiały w postaci zdjęć i filmów z naszych spotkań "na żywo" podczas transmisji i moich nie pokazywanych obserwacji.
15 zł miesięcznie
Gwiazda POMARAŃCZOWY KARZEŁ

Jesteś gwiazdą wybijającą się ponad większość. Jesteś więcej niż Czerwonym Karłem. Przy takich gwiazdach istnieją planety zdatne do życia.
Wspierając mnie na tym pośrednim progu poza tym, że jesteś wyróżniony w napisach końcowych każdego mojego filmu publikowanego na YouTube to dodatkowo dostajesz dostęp do prywatnej grupy na Facebook "Nocne Marki" gdzie dzielimy się ekskluzywnymi , autorskimi materiałami jak zdjęcia i filmy o tematyce astronomicznej. Te materiały w zależność od treści będę zamieszczał za twoją zgodą oczywiście w moich filmach razem z podpisem kto je zrobił.
Moja aktywność na tej grupie jest duża i publikuję na niej dodatkowe materiały w postaci zdjęć i filmów z naszych spotkań "na żywo" podczas transmisji i moich nie pokazywanych obserwacji.
To nie wszystko! Dla patronów wspierających Nocnego Marka na tym poziomie robię oddzielne spotkania "na żywo" z obserwacji Wszechświata przez teleskop. Są to spotkania wyjątkowe bo mam z Wami lepszy kontakt. Dostajesz przynajmniej kilka ładnych godzin więcej w miesiącu podziwiając wszechświat.
W ten sposób będziemy realizować ciekawe pomysły, które mam w głowie. Na przykład tworzenie najbardziej szczegółowych wysoko jakościowych mozaik powierzchni Księżyca i Słońca. Następnie przygotowanie ich pod wydruk wielkoformatowy aby zawiesić sobie na ścianie. Co Ty na to? Chciałbym abyśmy razem stworzyli najbardziej szczegółowe zdjęcia Księżyca i Słońca. Myślę także o bardzo szczegółowym fotograficznym atlasie Księżyca online. Możesz być współautorem tego projektu.
Na tym etapie jesteś wyjątkową gwiazdą bo przy takich właśnie gwiazdach może istnieć skomplikowane życie w tworzącej się galaktyce Nocnych Marków. Bardzo doceniam twoje zaangażowanie na takim poziomie. Dziękuję!
20 zł miesięcznie
Gwiazda ŻÓŁTY KARZEŁ

Jesteś wyjątkowy jak Słońce. Decyzja o takim wsparciu już nie jest taka banalna ale pozwól, że napiszę jak Cię się za to odwdzięczę. Wspierając Nocnego Marka na tym poziomie dostajesz wszystko to co jest dostępne na niższych progach wsparcia, czyli:
- uwzględnienie Ciebie w napisach końcowych wszystkich filmów;
- dostęp do prywatnej grupy na Facebook gdzie znajdziesz wiele dodatkowych materiałów astronomicznych;
- obserwacje "na żywo" dla mniejszej grupy ;
i więcej.
Opcja "obserwacja na życzenie" - będziesz miał możliwość raz w miesiącu proponowania kosmicznego obiektu na który skierujemy teleskop podczas jednej transmisji z obserwacji nieba. Cała kilku godzinna obserwacja będzie poświęcona obiektom, które wcześniej zaproponujecie kontaktując się ze mną albo w czasie transmisji.
Wspierając moją aktywność na tym etapie przyczyniasz się znacznie do osiągnięcia niezwykłych celów jakie zaplanowałem dla naszej grupy. Te cele to między innymi ogromny teleskop 20" czy wielki teleskop słoneczny. To będzie COŚ i dziękuję Ci z całego serca za tak duże wsparcie.
30 zł miesięcznie
Wybierz 30 zł
15 dostępnych miejsc
Gwiazda PODOLBRZYM

Jesteś gorącą gwiazdą, którą widać z daleka. Nie wypalaj się jednak zbyt szybko :) Wyróżniasz się większą średnicą niż większość gwiazd w galaktyce. Twoje wsparcie tworzy główną strukturę powiększającej się galaktyki Nocnych Marków i dzięki Tobie nasza galaktyka jest widoczna z bardzo daleka. To dla mnie bardzo istotne. Świetnie, że chcesz być podolbrzymem.
Wspierając moją aktywność na tym poziomie docenię Cię szczególnie. Oczywiście poza plusami wynikającymi z niższych progów wsparcia wyróżnię Cię wysyłając zestaw okularów 3D (anaglifowe) dla całej rodziny oraz zestaw trzech około 5 minutowych filmów/animacji kosmicznych. Wszystkie animacje w jakości 1080p (FHD) w formacie mp4. Każdy z filmów to kosmiczna wycieczka po Wszechświecie. Wszystko nagrane w technice anaglif abyś mógł razem z twoją rodziną doznać trójwymiarowego Wszechświata. Każdy film będzie unikatowy i zrobiony tylko dla Ciebie. W sprawie filmów koniecznie porozmawiaj ze mną po przez email lub na Facebook. Dogadamy się co do szczegółów.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
9 dostępnych miejsc
Gwiazda OLBRZYM

Jesteś Olbrzymem w naszej galaktyce Nocnych Marków, a to oznacza niemały prestiż. Znacznie przyczyniasz się do osiągnięcia naszych celów. Twoja aktywność jest wyjątkowa i dziękuję Ci za to.
Każdy Olbrzym otrzyma ode mnie wyjątkową i unikalną mapę nocnego nieba w formacie A3 (jeśli zdecydujesz się wspierać mnie dłużej niż 6 miesięcy) w ramce do powieszenia na ścianie. Jest to pamiątka, która w kosmiczny sposób przypomni Ci ważne wydarzenie z twojego życia. W tej sprawie koniecznie do mnie napisz.
Dzięki takim gwiazdom jak Ty znacznie szybciej osiągniemy cel posiadania przez nas ogromnych teleskopów (które opisane są w celach). Mając takie narzędzia zobaczymy kosmos jak nigdy wcześniej.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
13 dostępnych miejsc
Gwiazda Wolfa-Rayeta

Jesteś jedną z najmasywniejszych i najbardziej energetycznych gwiazd w galaktyce Nocnych Marków. Twój blask widać z odległości setek tysięcy lat świetlnych. Trudno dokładnie opisać jak bardzo twoje wsparcie wpływa na całą galaktykę ale jest ono wielkie i bardzo znaczące. Bardzo to doceniam i wiem, że dzięki takim gwiazdom jak Ty szybciej zbudujemy ciekawszą galaktykę.
Masz dostęp do wszystkich przywilejów z niższych progów (jak chcesz to napisz do mnie w tej sprawie). Dodatkowo twoje imię/nick będzie wyróżnione na liście patronów wyświetlanej przed i po każdym filmie czy transmisji. To jeszcze nie wszystko. Wystarczy abyś wspierał mnie jeden miesiąc, a otrzymasz ode mnie w super promocji wyjątkowy autorski kubek (w tej sprawie także koniecznie do mnie napisz).

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Nocny Marek w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Popularyzuję w przystępny (mam nadzieję) sposób moją życiową pasję i zawód - astronomię. Nie boje się nowych wyzwań i pokazywania Wam kosmosu jak mało kto. Spędzam większość swojego wolnego czasu na rozwijaniu pasji i dzieleniu się nią z Wami. Razem odkrywamy Wszechświat na nowo.

Popularyzuję astronomię i wiedzę o Wszechświecie. Z wykształcenia jestem astrofizykiem komputerowym i pracuję jako główny specjalista w Planetarium Wenus. Tam na co dzień opowiadam ludziom o kosmosie i przygotowuję pokazy planetaryjne.

Moje zamiłowanie nocnym niebem rozpoczęło się w 1996 roku kiedy to zobaczyłem na ciemnym wiejskim niebie błysk wśród gwiazd. Postanowiłem dowiedzieć się co by to mogło być. Zacząłem czytać o zjawiskach astronomicznych i zgłębiać wiedzę o gwieździstym niebie. Wycinałem wszelkie artykuły z gazet i czasopism. Oglądałem wszelkie programy astronomiczne w tv. Coraz więcej kupowałem i czytałem książek o astronomii.

Moja kochana mama zaczęła mi pożyczać lornetkę, a potem dostałem własnoręcznie zrobiony przez mojego brata niewielki teleskop. Widok po raz pierwszy Saturna przez teleskop na zawsze zapadł mi w pamięci. Całkowicie owładnęła mnie ta pasja.

Gdy przyszedł czas wyboru studiów postanowiłem zaryzykować i pójść na kierunek astrofizyka komputerowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Mimo, że z natury jestem humanistą to postanowiłem zgłębiać astronomię od strony akademickiej. Nie było łatwo. Jednak zostałem magistrem :).

Życie toczyło się różnie i pracowałem w różnych zawodach. Wreszcie nadarzyła się szansa pracy związanej z moją pasją. W Zielonej Górze otwierali Centrum Nauki Keplera z Planetarium Wenus. Od 2016 roku tam pracuję i spełniam się jako popularyzator astronomii.  

W 2021 postanowiłem dzielić się swoją pasją z całym światem na YouTube na kanale "Nocny Marek". Tam pokazuję kosmos i opowiadam o nim. Jest to też oaza w bezkresnym oceanie banalności, głupoty i kłamstwa, których jest wiele w internecie. Chcę dawać każdemu możliwość oderwania się od szarej codzienności i odnalezienia wspaniałej pasji.

Nie mam wątpliwości, że spotkania na żywo z Wami czy to przez internet podczas transmisji z obserwacji czy to w przyszłości na zlotach albo w szkołach czy domach kultury to najważniejsze co chcę robić razem z Wami. Wiem, że jestem dobry w opowiadaniu o kosmosie. Słychać to podczas pokazów w Planetarium oraz podczas naszych spotkań na kanale Nocny Marek. Wiem to bo wielokrotnie mi o tym mówiliście. Dziękuję! Dlatego nie chcę działać tylko lokalnie lecz w całym naszym kraju. Planuję spotkania w najciemniejszych miejscach w Polsce z Wami oglądając razem kosmos przez nasze wspaniałe teleskopy. Planuję prelekcje popularnonaukowe w Waszych miejscowościach dla waszych rodzin i sąsiadów. Misja jest jasna - szeroka popularyzacja wiedzy o Wszechświecie i wskazywanie najpiękniejszej pasji.

Prowadzę różne serie ale tą najważniejszą stała się seria "AstroObserwacja"

Razem oglądamy kosmos "na żywo" podczas przekazywania obrazu prosto z mojego teleskopu.

Ważną częścią Kanału jest seria "AstroRelacja" w której w bardziej skondensowany i widowiskowy sposób pokazuję moje obserwacje.

Relacjonuję moje obserwacje kosmosu poza domem.

 

Często podejmuję wyjazdy daleko poza dom aby pokazać moim widzom zjawiska rzadkie i ulotne. Takimi zjawiskami, są na przykład tranzyty Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na tle Słońca czy Księżyca.

Pokazuję widzom rzadkie zjawiska i wydarzenia odbywające się na niebie.

Kanał się rozwija i wprowadzam różne formy wyróżniające moją działalność od innych tego typu. Nie boje się eksperymentować i sięgać tam gdzie wzrok nie sięga. Planów na przyszłość mam wiele. Znacznie łatwiej będzie mi je zrealizować dzięki realnej pomocy patronów.

Dla Patronów wspierających mnie na progu 50 zł (zobacz progi) przewidziałem m.in piękne pamiątki w postaci map nocnego nieba, które robi moja żona. Sprawdź szczegóły na Jej stronie: https://mkpracownia.pl/oferta/obraz-nieba/

 

 

 

Cele Autora

Nocne Marki działają spokojnie
  • 1 500 zł miesięcznie
  • 530 zł brakuje
64%
Moja praca zawodowa choć ją kocham nie daje tyle wynagrodzenia finansowego aby spokojnie, skromnie żyć w obecnych czasach. Dlatego pracuję dodatkowo aby "dorobić". Chwytam co tylko się da aby po prostu w miarę godnie żyć i utrzymać rodzinę.
Wsparcie z Patronite na tym poziomie da mi nieco komfortu psychicznego aby kierować swoje myśli i działania w stronę, którą kocham czyli astronomię i popularyzowanie jej dla Was. Na tym etapie mogę także część tych pieniędzy odkładać na bieżące działania związane z naszą Galaktyką Nocnych Marków.
Są to:
- zakupy różnego rodzaju akcesoriów potrzebnych do naszych spotkań;
- odkładanie niewielkich kwot na większe cele jak wysokiej jakości kamera astronomiczna. CEL OSIĄGNIĘTY

Główne cele Waszego wsparcia finansowego i mojej aktywności:

- naprawdę wielki teleskop zwierciadlany Newton 20" na montażu Dobson GoTo - ogromne lustro pozwoli nam obserwować Wszechświat jak nigdy wcześniej. Każdy z Was Patronów będzie mógł popatrzeć przez ten teleskop podczas kilku naszych spotkań w ciągu roku w różnych miejscach Polski (takie zjazdy będą możliwe przy wsparciu co najmniej 3500 zł/mc i po części współfinansowane z Patronite);
- wielki teleskop słoneczny, który zbudujemy na podstawie własnego projektu. Zobaczymy niezwykłe szczegóły i zjawiska powierzchni naszej dziennej gwiazdy. Ten teleskop też będzie dla Was dostępny bezpośrednio na naszych corocznych spotkaniach; CEL OSIĄGNIĘTY
- wysokiej klasy kamera astronomiczna pozwalająca pokazywać Nam kosmos jak nigdy wcześniej po przez transmisję na żywo na kanale Nocny Marek na YouTube. Kamera oraz potężny teleskop pozwolą nam także realizować ciekawe projekty, które mam w głowie. CEL OSIĄGNIĘTY
Nocne Marki rozwijają skrzydła
  • 3 500 zł miesięcznie
  • 2 530 zł brakuje
27%
W tym momencie cel jest jeden - poznawanie kosmosu i wspólna radość z jego eksploracji. Gdy osiągniemy ten cel moje życie wyraźnie się zmieni. Rodzina, praca zawodowa, Nocny Marek, sen - taka będzie hierarchia wartości w moim życiu. Cały swój wolny czas będę mógł poświęcić dla Nas. To oznacza znacznie częstsze wspólne spotkania "na żywo" - wiem, że to lubicie (ja też). Wspólne obserwacje, są główną materią naszej wspólnej Galaktyki Nocnych Marków.

Osiągnięcie tego progu sprawi, że znacznie zbliżymy się do zasadniczych celów takich jak:
- spotkania i zloty z Patronami (którzy wspierają moją aktywność na poziomie minimum 15 zł/mc od co najmniej 6 miesięcy i po części współfinansowane z Patronite) realizowane w najciemniejszych miejscach Polski kilka razy w roku (Pomorze Zachodnie-rejon Drawsko Pomorskie, Karkonosze, Bieszczady);
- zakup chłodzonej kamery astronomicznej. Im lepsza kamera tym więcej kosmosu zobaczymy. Kamera oraz potężny teleskop pozwolą nam także realizować ciekawe projekty, które mam w głowie; CEL OSIĄGNIĘTY
- odkładanie znacznych środków na zakup elementów potrzebnych do zbudowania wielkiego teleskopu słonecznego (wysokiej jakości obserwacje Słońca w paśmie H-alfa). Niesamowite szczegóły budowy Słońca oraz zjawisk zachodzących na nim; CEL OSIĄGNIĘTY
- odkładanie znacznych środków na zakup ogromnego teleskopu do obserwacji dalekiego kosmosu (marze dla nas o teleskopie Newton 20" na podstawie Dobson GoTo). Nie ma wątpliwości, że jeżeli chodzi o teleskopy to rozmiar ma znaczenie. Im większy teleskop tym wspanialsze obrazy Wszechświata będziemy doświadczać.
Nocne Marki w kosmosie
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 030 zł brakuje
19%
Taka kwota miesięcznie to już astronomiczna kasa! Trudna do wyobrażenia. Jednak naświetlę Wam pomysł, wizję którą możemy osiągnąć razem. Kupno fantastycznych teleskopów dosłownie po kilku miesiącach takiego wparcia będzie bardzo realne. Spotkania w najciemniejszych miejscach Polski kilka razy w roku aby wspólnie obserwować kosmos przez Nasze teleskopy. Wsparcie na tak dużym poziomie pozwoli sfinansować takie spotkania.
Wyobraźcie sobie tylko jak wspaniale musi wyglądać Wielka Mgławica Oriona przez teleskop Newton 20". To musi być obłędny widok. Spójrzcie oczami wyobraźni na niesamowite mrowie setek tysięcy gwiazd w Wielkiej Gromadzie Kulistej w Herkulesie. Pomyślcie tylko jakie szczegóły możemy dostrzec patrząc na planety takie jak Mars czy Jowisz. Ta wizja jest w zasięgu naszych możliwości!

Główne cele Waszego wsparcia finansowego i mojej aktywności:

- spotkania i zloty z Patronami (którzy wspierają moją aktywność na poziomie minimum 15 zł/mc od co najmniej 6 miesięcy) realizowane w najciemniejszych miejscach Polski kilka razy w roku (Pomorze Zachodnie-rejon Drawsko Pomorskie, Karkonosze, Bieszczady);
- naprawdę wielki teleskop zwierciadlany Newton 20" na montażu Dobson GoTo - ogromne lustro pozwoli nam obserwować Wszechświat jak nigdy wcześniej. Każdy z Was Patronów będzie mógł popatrzeć przez ten teleskop podczas kilku naszych spotkań w ciągu roku w różnych miejscach Polski;
- wielki teleskop słoneczny, który zbudujemy na podstawie własnego projektu. Zobaczymy niezwykłe szczegóły i zjawiska powierzchni naszej dziennej gwiazdy. Ten teleskop też będzie dla Was dostępny bezpośrednio na naszych corocznych spotkaniach; CEL OSIĄGNIĘTY
- wysokiej klasy kamera astronomiczna pozwalająca pokazywać Nam kosmos jak nigdy wcześniej po przez transmisję na żywo na kanale Nocny Marek na YouTube. Kamera oraz potężny teleskop pozwolą nam także realizować ciekawe projekty, które mam w głowie. CEL OSIĄGNIĘTY
Nocne Marki mogą więcej
  • 500 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Cała kwota będzie odkładana na zakup potrzebnego Nam sprzętu do rozbudowywania naszej Galaktyki Nocnych Marków. Ważnym jej elementem będzie zaawansowana kamera astronomiczna dzięki, której nasze wspólne obserwacje będą jeszcze ciekawsze. Po kilku ładnych miesiącach będziemy mogli wybrać dla siebie taką kamerę.

Główne cele Waszego wsparcia finansowego i mojej aktywności:

- naprawdę wielki teleskop zwierciadlany Newton 20" na montażu Dobson GoTo - ogromne lustro pozwoli nam obserwować Wszechświat jak nigdy wcześniej. Każdy z Was Patronów będzie mógł popatrzeć przez ten teleskop podczas kilku naszych spotkań w ciągu roku w różnych miejscach Polski (takie zjazdy będą możliwe przy wsparciu co najmniej 3500 zł/mc i po części współfinansowane z Patronite);
- wielki teleskop słoneczny, który zbudujemy na podstawie własnego projektu. Zobaczymy niezwykłe szczegóły i zjawiska powierzchni naszej dziennej gwiazdy. Ten teleskop też będzie dla Was dostępny bezpośrednio na naszych corocznych spotkaniach; CEL OSIĄGNIĘTY
- wysokiej klasy kamera astronomiczna pozwalająca pokazywać Nam kosmos jak nigdy wcześniej po przez transmisję na żywo na kanale Nocny Marek na YouTube. Kamera oraz potężny teleskop pozwolą nam także realizować ciekawe projekty, które mam w głowie. CEL OSIĄGNIĘTY

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Nocny Marek już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

AstroMiasto
AstroMiasto
20 zł
Adam Sethxes
Adam Sethxes
30 zł
Janusz Krutak
Janusz Krutak
30 zł
Mateusz Michalak
Mateusz Michalak
100 zł
Adrian Adrian
Adrian Adrian
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.