Obiektywne Piękno Świata

W Patronite od 05.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 490

Liczba Patronów: 504

Zostań Patronem
Kup na prezent
34 patronów
999 miesięcznie
Tworzę materiały na YouTube o fotografowaniu i odkrywaniu piękna. Kiedy w „pandemicznym” roku straciłem wszystko, postanowiłem na nowo rozpocząć odkrywanie siebie i otaczającego mnie świata. Poszukiwanie piękna było częścią mnie a teraz chce zabierać was ze sobą...

O Autorze

Patrzę i staram się widzieć... słucham i staram się słyszeć. Fotografią interesuję się od wycieczki do Pragi w 8smej klasie podstawówki. Na tą okazję Ojciec stwierdził, że jestem na tyle "dorosły", że mogę wziąć do rąk rodzinny skarb czyli Zenita i zrobić nim kilka zdjęć. W paru słowach wytłumaczył mi co to jest przysłona, czas i czułość filmu. Pamiętam do dzisiaj to uczucie, które towarzyszyło mi kiedy spacerowałem po Pradze i próbowałem znaleźć piękno w wizjerze. Odgłos migawki wyzwalał u mnie tak pozytywne doznania, że wtedy postanowiłem zostać fotografem.

To pierwsze zdjęcie jakie w życiu zrobiłem...

Fotografia pochłonęła mnie bez reszty. Rozpoczął się dla mnie etap odkrywania... interesowało mnie dosłownie wszystko! Poszukiwałem również ludzi, na których mógłbym się wzorować. Przez wiele lat robiłem zdjęcia i wrzucałem je na portal PIFoto, prosiłem osoby, które były dla mnie autorytetem, o wskazanie mi ścieżki dalszego rozwoju bo ciagle zadawałem sobie pytanie: czy ja się do tego w ogóle nadaję?

Mój przyjaciel, z którym często jeździliśmy w góry, kupił sobie lustrzankę. Chętnie mi ją pożyczał, widząc moje zainteresowanie fotografią. Zenit taty był uszkodzony, a mnie w tamtym czasie nie było stać na nowy aparat. Pewnego razu w Tatrach zrobiłem zdjęcie, z którego byłem bardzo dumny. W tym samych czasie trafiłem na mini serie filmów National Grographic na temat fotografów. Występował tam Joel Startore i opowiadał o tym jak robić zdjęcia. Powiedział takie zdanie, które pamiętam do dzisiaj i nie zapomnę chyba nigdy... "Różnica pomiędzy dobrą a wspaniałą fotografią jest w szczegółach". Nie wiem co mnie napadło ale napisałem maila do tego Pana. Wysłałem tam to zdjęcie i zapytałem "Czy uważa Pan, że mógłbym zostać fotografem?"

Wysłałem i zapomniałem. Wróciłem do czytania książek i szukania wiedzy. Po pół roku przyszła odpowiedz. Joel rozpisał się na kilka stron. Ku mojemu zdziwieniu napisał, że widzi we mnie fotografa. Jego zdaniem umiałem patrzeć ale była przede mną bardzo długa i ciężka droga w zdobywaniu wiedzy. Przestrzegł mnie także przed tym, że zawód fotografa nie jest łatwy i często mocno niedoceniany. 

Od tego czasu minęło 18 lat... Jestem już pełnoletnim fotografem 🙈 Czas biegnie a ja dalej nie umiem przestać patrzeć na Świat przez wizjer. Myśleć o charakterze światła i ciągle zastanawiać się "jak to wyjdzie na zdjęciu".

W "pandemicznym" roku mój zawodowy świat się zresetował i postanowiłem wrócić do korzeni swojej fotografii. Zawsze chciałem podróżować i polować na piękno tego świata. Założyłem więc profil na YouTube pod nazwą "Obiektywne Piękno Świata" i znowu uśmiecham się jak wtedy kiedy po raz pierwszy przyłożyłem aparat do oka.

Po roku pracy nad formą i formułą tego kanału zwracam się do Was. Jeśli materiały i zdjęcia które tworzę pozytywnie z wami rezonują a przekaz wam się podoba i chcecie wspierać to będę niesamowicie wdzięczny!

Dzięki Wam będę w stanie kontynuować tą drogę i dalej szukać dla was "Obiektywnego Piękna Świata".


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 28 zł
Szymon radio swl
Szymon radio swl
Próg: 48 zł
Tomek Kuchciak
Tomek Kuchciak
Próg: 28 zł
Łukasz Kaczmarek
Łukasz Kaczmarek
Próg: 14 zł
Milena&Igor
Milena&Igor
Próg: 28 zł
Robert Kołodziejczyk
Robert Kołodziejczyk
Próg: 14 zł