Dzikoprzygody

W Patronite od 24.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 137

Liczba Patronów: 102

Zostań Patronem
Kup na prezent
223 patronów
4 603 miesięcznie
59 486 łącznie
Dzikoprzygody to podcast o przyrodzie dla małych i dużych, który w każdy piątek stara się zakochać Was w naturze. Podcast prowadzi Aneta Chmielińska - pedagożka leśna i autorka książki "Dzikie Opowieści. Wędrówka tropem tajemnic natury". Podcast otrzymał nagrodę PODCASTU ROKU 2021.

O Autorze

 Według skandynawskich badań z 2012 roku, dzieci, które we wczesnym wieku nawiązują z naturą bliską relację, potem o nią dbają. Stąd wzięła się misja Dzikoprzygód i mój zawód. 

 


 

Cześć! Z tej strony Aneta Chmielińska – pedagożka leśna w Dzikoprzygodach i autorka książki „Dzikie Opowieści. Wędrówka tropem tajemnic natury”. 

Od 100 odcinków podcastu, co piątek nurkuję z Wami w tajemnice natury. Wspólnie dowiadujemy się dlaczego kowale tramwajarze łączą się w pary, czemu przechodzi nas prąd, gdy uderzymy się w łokieć i dlaczego wrzos lubi ogień. Wszystko po to, by zakochiwać Was w naturze - tej małej i dużej. Bo wierzę w to, że każdy z nas dba o to, co kocha. I jeśli pokochamy naturę, to już wkrótce wyrośnie nam świetne pokolenie, które będzie się chciało o nią troszczyć.

 

Wszystkie odcinki podcastu  - znajdziesz na przykład na Spreakerze

 

W podcastach, staram się  przekazać, że:

 • natura zawsze jest ciekawa i pełna tajemnic. Nawet ta bliska i najbardziej zwykła - wystarczy, że przyjrzymy się jej wystarczająco blisko. I co ciekawe - wszystko jest w niej ze sobą połączone. My też jesteśmy jej częścią, bo sami jesteśmy jednymi ze zwierząt.
 • nauka jest świetna, a pytania nigdy nie są głupie. To właśnie one budują naszą ciekawość i sprawiają, że wciągamy wiedzę, jak odkurzacz. Nie ma złych pytań - zwłaszcza, gdy szukanie na nie odpowiedzi integruje całą rodzinę!
 • jakościowa kultura należy się także dzieciom - dlatego zawsze staram się zwracać do Was z szacunkiem, dbać o dobór dźwięków i tworzyć podcasty, które nie będą brzmiały infantylnie. 
 • przygodowi są nie tylko chłopcy, ale i dziewczyny - dlatego używam też żeńskich form gramatycznych i odcinki na zmianę kieruję raz do chłopców, raz do dziewczynek
 • warto dbać o poprawność językową - poznawać nowe słowa, akcentować je tak jak trzeba i od czasu do czasu użyć jakiejś intrygującej naukowej nazwy.  Staram się w podcaście dbać o piękny język, by właśnie nim posługiwały się Twoje dzieci.
 • z czułością staram się podejść też do Ciebie rodzicu - by podcast był ciekawy także dla Ciebie. I by wspierać Cię w rodzicielstwie pełnym przygody, ciekawości i radości ze spędzania czasu razem.


DZIĘKI WSPARCIU DZIKOPRZYGÓD NA PATRONITE

podcast może istnieć i się rozwijać. Zobacz co udało mi się zrobić w ciągu pierwszego roku na Patronite:

 1. Kupiłam dostęp do kursu wokalnego – by brzmieć w podcaście jeszcze lepiej (posłuchaj tego i tego odcinka, by zobaczyć różnicę!)
 2. Kupiłam lepszy sprzęt do nagrywania - mikrofon i przesłonę „dragon pad”
 3. Zainwestowałam w cotygodniowe lekcje z native speakerem, by…
 4. Powstał podcast po angielsku – Wildventures – tales about nature. Odcinki powstają co tydzień od kwietnia 2022 roku. Sprawdź je tutaj.
 5. Kupiłam książki do researchu – by napisać drugą część Dzikich Opowieści. Tym razem – o górach! A jeśli nie znasz pierwszej, to jest ona tu - "Dzikie Opowieści. Wędrówka tropem tajemnic natury."
 6. Nagrałam audiobooka pierwszej książki - właśnie trwa jego profesjonalny montaż. 
 7. Byłam na dwóch wyjazdach researchowych do książki – geologicznym, pełnym wiedzy o minerałach, a także zimowym biwaku Wintercamp – na temat zimowej turystyki górskiej.
 8. Zrezygnowałam z dodatkowej pracy, która pozwalała mi się utrzymać i poświęciłam się pracy wyłącznie w Dzikoprzygodach.

 


 

PODCAST ROKU 2021

Twoje wsparcie sprawia, że mogę się podcastowo rozwijać i tworzyć coraz lepsze treści, które doceniają także eksperci.

Dzięki temu, w listopadzie 2021 roku Dzikoprzygody dostały nagrodę Podcastu Roku za:

"Intymność, wrażliwość i umiejętność zaszczepiania pasji do natury w każdym wieku, świetne opanowanie monologowania jako najtrudniejszej formy do poprowadzenia w podcaście, z zachowaniem przy tym zdolności dialogowania ze słuchaczem."

 


 

Co z Dzikoprzygodami w przyszłości?

 

 • Dalej powstają odcinki polskiego podcastu Dzikoprzygody - co tydzień jeden. Czyli 52 odcinki w roku. Dodatkowo Patroni otrzymują raz w miesiącu bonusowy odcinek, co składa się na dodatkowe 12 odcinków.
 • Co tydzień powstaje też odcinek angielskiej wersji podcastu, czyli Wildventures - tales about nature. Rok 2022 planuję zamknąć na 32 gotowych odcinkach po angielsku. 
 • Zimą 2022 roku planowana jest premiera drugiej części książki "Dzikie Opowieści - tym razem o górach.
 • Na przełomie roku powinniśmy skończyć też pracę nad audiobookiem pierwszej części Dzikich Opowieści.
 • Na jesień i zimę 2022 roku a także wiosnę 2023 planowana jest praca nad książką fabularną - od początku pisaną we współpracy z ilustratorem.
 • Maj-październik 2023 to czas wędrówki szlakiem Pacific Crest Trail - od granicy Meksyku do Kanady - przez dziką naturę Stanów Zjednoczonych. 2650 mil czyli 4 260 kilometrów. Tutaj także książka jest w planach. I podcasty - o ile pozwoli na to dostęp do prądu :)

 

  


 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Krzysztof Wojtasik
Krzysztof Wojtasik
Próg: 20 zł
Michał Romaneczko
Michał Romaneczko
Próg: 20 zł
Jarosław Kruczek
Jarosław Kruczek
Próg: 5 zł
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Joanna Michałowska
Joanna Michałowska
Próg: 20 zł