Stowarzyszenie OSFIS

W Patronite od 28.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 598

Liczba Patronów: 866

Zostań Patronem
Kup na prezent
18 patronów
892 miesięcznie
17 017 łącznie
Stowarzyszenie OSFIS zrzesza grupę kreatywnych przedsiębiorców branży instalacyjnej biorących sprawy w swoje ręce. Jesteśmy grupą zawodowców, która chce kreować branżę, w której pracuje i widzi przyszłość.

O Autorze

Jeśli jeszcze nas nie znasz, to musisz wiedzieć, że ...

Od wielu lat na krajowym rynku branży instalacyjnej brakowało organizacji, która skupiałaby i reprezentowała interesy firm instalacyjnych. Właściciele przedsiębiorstw jako liczna grupa zawodowa nie posiadali własnej struktury i żadnego systemowego wsparcia.

Chęć działania połączona z aktywnością kilkunastu firm założycielskich była iskrą do założenia stowarzyszenia. W listopadzie 2017 roku oficjalnie sformalizowaliśmy działalność.

I my dołączyliśmy do grona Autorów w Patronite. Jest to dla nas o tyle ważne, że pozwala na wspieranie OSFIS nie tylko przez członków wspierających (producentów) – teraz każdy instalator – członek #OSFISteam może wspierać nasze działania, wybierając odpowiedni próg wsparcia.

Dzięki regularnemu wsparciu pochodzącemu od członków #OSFISteam możemy sprawić, by Stowarzyszenie stało się wspólnym dziełem, a zebrane pieniądze mogły być przeznaczone na projekty i inicjatywy wspierające naszych członków.

Skąd wiemy, że to ma sens?

We 2021 roku zdecydowaliśmy się zlikwidować obowiązkowe składki członkowskie, jednak znaczna część kolegów nadal wspierała finansowo Stowarzyszenie, wpłacając dobrowolne składki. Rozumieli oni bowiem fakt, że zgromadzone w ten sposób środki pozwalają na sfinansowanie szeregu dóbr, z których mogą korzystać. Gdyby chcieli sfinansować je samodzielnie, koszty ich realizacji znacznie by wzrosły. Wpłacanie niewielkich kwot, które mnożą się przez liczbę osób jest najbardziej opłacalną i korzystną drogą do zyskania nowych możliwości dla firm instalacyjnych. 

To proste! To, co wpłacasz, wraca do ciebie w postaci konkretnych benefitów!  

FIRMY INSTALACYJNE.

Bądź w centrum tego, co robimy.

Jako Stowarzyszenie reprezentujemy interesy firm wykonawczych. Nasz główny cel to poprawa warunków funkcjonowania przedsiębiorstw na rynku polskim poprzez:

 1. rozwój działalności w oparciu o wzajemna współpracę
 2. partnerstwo z producentami
 3. edukację o naszym zawodzie
 4. promocję naszego zawodu

Efekty naszych działań już są widoczne. Inicjujemy wydarzenia i akcje, w których udział bierze środowisko producentów, zasiadamy do wspólnego stołu rozmów, by przedstawić nasze postulaty i oczekiwania. Nasz głos staje się coraz bardziej słyszalny a korzyści wymierne!

POZNAJ NASZE PROJEKTY.

INSTALATORSI. Władcy żywiołów

Realizujemy ogólnopolski projekt edukacyjny #zawódMożliwości. To wspólna inicjatywa branży instalacyjnej na rzecz promocji zawodów branży instalacyjnej jako ciekawej i atrakcyjnej ścieżki kariery oraz podniesienia jakości edukacji. Razem z szerokim gronem specjalistów i ekspertów branży aktywnie dzielimy się wiedzą, wspieramy i ułatwiamy zawodowy start młodym instalatorom. Nasza inicjatywa została doceniona przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, które objęło projekt honorowym patronatem. 

Letnia Rywalizacja Hydraulików.

Letnia Rywalizacja Hydraulików to branżowa impreza o charakterze sportowym, w której udział biorą osoby związane z branżą instalacyjno - serwisową. Każdego roku startujemy wraz z początkiem wakacji, a w blokach startowych stają biegacze, rowerzyści i miłośnicy wędrówek. Zwieńczeniem imprezy jest uroczyste wręczenie medali połączone z integracją braci instalatorskiej zorganizowane w malowniczych okolicznościach przyrody.

Plebiscyt

Polecane Przez Polskich Instalatorów.

W 2019 roku zainicjowaliśmy plebiscyt, którego celem było docenienie przez polskich instalatorów firm i marek wnoszących znaczący wkład w rozwój branży, a przy tym wspierających i szanujących pracę instalatorów. W takiej formule plebiscyt sprzyja promocji, prezentacji i upowszechnianiu działań prowadzących do osiągnięcia sukcesu na rynku instalacyjnym. Przeprowadzona za pomocą plebiscytu promocja wybitnych producentów zwiększa nie tylko ich rozpoznawalność, ale tworzy także atmosferę sprzyjającą budowaniu relacji między instalatorami a producentami. Zdobycie tytułu "Polecane Przez Polskich Instalatorów" to wyraz uznania oraz potwierdzenia wysokiej pozycji rynkowej firmy. Znak plebiscytu na produkcie i rekomendacja fachowców to silny argument za wyborem konkretnej marki. 

 

PRODUCENCI I INSTYTUCJE

Zostań partnerem instalatora.

Nasze rozwiązania i projekty chętnie realizujemy wspólnie z Partnerami. Różnorodność naszych inicjatyw otwiera nas na różne środowiska i organizacje. Dzięki współpracy i łączeniu kompetencji możemy już dziś wprowadzić branżę w kolejny etap, w którym trwałą wartością jest jej rozwój oraz rozwój nas wszystkich. Partnerstwo z OSFIS zapewnia czynny udział w kształtowaniu i moderowaniu projektów, a także wspiera budowanie relacji tak kluczowych dla biznesowego sukcesu. 

 

NAGRODY.

Stowarzyszenie OSFIS otrzymało nagrodę LIDER INSTALACJI 2020 przyznawaną przez redakcję "Rynku Instalacyjnego" i Grupy Medium. Zostaliśmy wyróżnieni „ za działania na rzecz kształcenia zawodowego instalatorów oraz promocję zawodu w ramach akcji Hydraulik.ZawódMożliwości”. Statuetkę wręczono we wrześniu 2021 podczas V Konferencji Rynku Urządzeń Grzewczych, Sanitarnych, Instalacji, Wentylacji i Klimatyzacji zorganizowanej na terenie MTP Poznań. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jarosław Bogacz
Jarosław Bogacz
Próg: 100 zł
Marcin Penk
Marcin Penk
Próg: 50 zł
Piotr Felux
Piotr Felux
Próg: 50 zł
Paweł Kaczmarek
Paweł Kaczmarek
Próg: 50 zł
Artur Paliwoda
Artur Paliwoda
Próg: 100 zł
Tomasz Mróz
Tomasz Mróz
Próg: 25 zł