Stowarzyszenie OSFIS

W Patronite od 28.10.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 368

Liczba Patronów: 586

Zostań Patronem
Kup na prezent
26 patronów
1 272 miesięcznie
7 210 łącznie
Stowarzyszenie OSFIS zrzesza grupę kreatywnych przedsiębiorców branży instalacyjnej biorących sprawy w swoje ręce. Jesteśmy grupą zawodowców, która chce kreować branżę, w której pracuje i widzi przyszłość.

O Autorze

Jeśli jeszcze nas nie znasz, to musisz wiedzieć, że ...

Od wielu lat na krajowym rynku branży instalacyjnej brakowało organizacji, która skupiałaby i reprezentowała interesy firm instalacyjnych. Właściciele przedsiębiorstw jako liczna grupa zawodowa nie posiadali własnej struktury i żadnego systemowego wsparcia.

Chęć działania połączona z aktywnością kilkunastu firm założycielskich była iskrą do założenia stowarzyszenia. W listopadzie 2017 roku oficjalnie sformalizowaliśmy działalność.

FIRMY INSTALACYJNE.

Bądź w centrum tego, co robimy.

Jako Stowarzyszenie reprezentujemy interesy firm wykonawczych. Nasz główny cel to poprawa warunków funkcjonowania przedsiębiorstw na rynku polskim poprzez:

 1. rozwój działalności w oparciu o wzajemna współpracę
 2. partnerstwo z producentami
 3. edukację o naszym zawodzie
 4. promocję naszego zawodu

Efekty naszych działań już są widoczne. Inicjujemy wydarzenia i akcje, w których udział bierze środowisko producentów, zasiadamy do wspólnego stołu rozmów, by przedstawić nasze postulaty i oczekiwania. Nasz głos staje się coraz bardziej słyszalny a korzyści wymierne!

POZNAJ NASZE PROJEKTY.

#zawódMożliwości

Realizujemy ogólnopolski projekt edukacyjny #zawódMożliwości. To wspólna inicjatywa branży instalacyjnej na rzecz promocji zawodów branży instalacyjnej jako ciekawej i atrakcyjnej ścieżki kariery oraz podniesienia jakości edukacji. Razem z szerokim gronem specjalistów i ekspertów branży aktywnie dzielimy się wiedzą, wspieramy i ułatwiamy zawodowy start młodym instalatorom. Nasza inicjatywa została doceniona przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, które objęło projekt honorowym patronatem. 

Letnia Rywalizacja Hydraulików.

Letnia Rywalizacja Hydraulików to branżowa impreza o charakterze sportowym, w której udział biorą osoby związane z branżą instalacyjno - serwisową. Każdego roku startujemy wraz z początkiem wakacji, a w blokach startowych stają biegacze, rowerzyści i miłośnicy wędrówek. Zwieńczeniem imprezy jest uroczyste wręczenie medali połączone z integracją braci instalatorskiej zorganizowane w malowniczych okolicznościach przyrody.

Plebiscyt

Polecane Przez Polskich Instalatorów.

W 2019 roku zainicjowaliśmy plebiscyt, którego celem było docenienie przez polskich instalatorów firm i marek wnoszących znaczący wkład w rozwój branży, a przy tym wspierających i szanujących pracę instalatorów. W takiej formule plebiscyt sprzyja promocji, prezentacji i upowszechnianiu działań prowadzących do osiągnięcia sukcesu na rynku instalacyjnym. Przeprowadzona za pomocą plebiscytu promocja wybitnych producentów zwiększa nie tylko ich rozpoznawalność, ale tworzy także atmosferę sprzyjającą budowaniu relacji między instalatorami a producentami. Zdobycie tytułu "Polecane Przez Polskich Instalatorów" to wyraz uznania oraz potwierdzenia wysokiej pozycji rynkowej firmy. Znak plebiscytu na produkcie i rekomendacja fachowców to silny argument za wyborem konkretnej marki. 

 

PRODUCENCI I INSTYTUCJE

Zostań partnerem instalatora.

Nasze rozwiązania i projekty chętnie realizujemy wspólnie z Partnerami. Różnorodność naszych inicjatyw otwiera nas na różne środowiska i organizacje. Dzięki współpracy i łączeniu kompetencji możemy już dziś wprowadzić branżę w kolejny etap, w którym trwałą wartością jest jej rozwój oraz rozwój nas wszystkich. Partnerstwo z OSFIS zapewnia czynny udział w kształtowaniu i moderowaniu projektów, a także wspiera budowanie relacji tak kluczowych dla biznesowego sukcesu. 

 

NAGRODY.

Stowarzyszenie OSFIS otrzymało nagrodę LIDER INSTALACJI 2020 przyznawaną przez redakcję "Rynku Instalacyjnego" i Grupy Medium. Zostaliśmy wyróżnieni „ za działania na rzecz kształcenia zawodowego instalatorów oraz promocję zawodu w ramach akcji Hydraulik.ZawódMożliwości”. Statuetkę wręczono we wrześniu 2021 podczas V Konferencji Rynku Urządzeń Grzewczych, Sanitarnych, Instalacji, Wentylacji i Klimatyzacji zorganizowanej na terenie MTP Poznań. 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Michał Jędrzejczak
Michał Jędrzejczak
Próg: 100 zł
Krzysztof Jankowski
Krzysztof Jankowski
Próg: 32 zł
Paulina Jurgowiak
Paulina Jurgowiak
Próg: 25 zł
Leszek Michalewicz
Leszek Michalewicz
Próg: 25 zł
Marcin Penk
Marcin Penk
Próg: 50 zł
Jarosław Bogacz
Jarosław Bogacz
Próg: 100 zł