Okiem Chemika

W Patronite od 21.05.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 265

liczba Patronów: 229

31 patronów
620 zł miesięcznie
5 470 zł łącznie
Cześć, mam na imię Agnieszka i prowadzę kanał popularnonaukowy Okiem Chemika. Opowiadam o zdrowiu, lekach, farmacji - oraz obalam pseudo-medyczne mity i dzielę się z Wami ciekawostkami na temat otaczającego nas świata.

O Autorze

Cześć, tu Agnieszka i Adam. Dwa lata temu wspólnie założyliśmy Okiem Chemika, czyli kanał popularnonaukowy poświęcony przede wszystkim zagadnieniom związanym z szeroko rozumianym zdrowiem, farmacją, oraz ciekawostkami na temat otaczającego nas świata - a to wszystko Okiem Chemika :-)

 

Chcemy tworzyć kanał na którym znajdziecie zawsze wiarygodne informacje zgodne z najlepszą wiedzą naukową, pomagające Wam żyć lepiej i zdrowiej. Chcemy obalać szkodliwe pseudo-naukowe i marketingowe mity i manipulacje i w ciekawy sposób dzielić się z Wami naszą wiedzą.

Nie jesteśmy alt-medem, ani nie mamy żadnych związków z Big Pharmą - wszystko o czym mówimy popieramy obiektywną analizą badań naukowych. Dlatego z pełną świadomością podejmujemy tematy kontrowersyjne zajmując stanowisko zgodne z wiedzą naukową, ale niekoniecznie korzystne dla wymienionych wyżej grup :-)

Innymi słowy - kiedy słyszymy bzdury i manipulacje, rozdajemy razy sprawiedliwie na prawo i lewo temu, kto w danej sytuacji na nie zasłużył :-)

 

Chciałoby się powiedzieć: bo sami tego chcieliście! (sugerując to w licznych komentarzach pod naszymi filmami) :-)

Poza tym, ze względu na tematykę i misję naszego kanału bardzo ważne jest dla nas zachowanie niezależności i autentyczności. 

Dlatego świadomie ograniczamy możliwości monetyzacji naszego kanału. Pomimo wielu propozycji nie współpracujemy z firmami z branży farmaceutycznej, które mogłyby próbować wpływać na nasz osąd. Wasze wsparcie pomaga nam pokryć koszty związane z prowadzeniem kanału i uniezależnić się od współprac które mogłyby wiązać się z jakimkolwiek konfliktem interesów.

Nie oznacza to, że na kanale nie pojawią się nigdy pewne formy współpracy. Pozostajemy otwarci, ale wyłącznie na te, w których zachowujemy pełną niezależność - i otwarcie informujemy o tym w naszych odcinkach. Te ostrożnie dobierane współprace w połączeniu z Waszym wsparciem pozwalają nam dalej rozwijać Okiem Chemika.

Ponadto, w przygotowywanie naszych odcinków wkładamy mnóstwo pracy - każdy to ok. 30-40h pracy! Dzięki Waszemu wsparciu możemy poświęcić na nie więcej czasu i publikować regularniej.

A przede wszystkim: Wasze wsparcie to dla nas potężny zastrzyk energii i jasny sygnał, że to co robimy jest wartościowe i ma sens!

Okiem Chemika - Agnieszka i AdamAgnieszka

Magister chemii medycznej i technik farmaceutyczny.  Jeszcze w gimnazjum marzyłam o założeniu białego fartucha i buszowaniu w laboratorium. I udało się! Już w czasie studiów pracowałam w branży farmaceutycznej, jednak moją prawdziwą pasją z czasem okazała się edukacja - dlatego na co dzień prowadzę firmę z tym związaną i zarażam wiedzą moich zdolnych uczniów.

W Okiem Chemika robię research, przygotowuję scenariusze, występuję przed kamerą i walczę z tremą :-) Owoce mojej pracy możecie zobaczyć i usłyszeć w każdym z naszych odcinków.

Adam

Z wykształcenia inżynier po Uniwersytecie w Edynburgu, ale zawodowo od lat zajmuję się e-commerce i marketingiem cyfrowym w korpo niezwiązanym z branżą medyczną, natomiast z zamiłowania filmowiec-amator :-) 

W Okiem Chemika zajmuję się kręceniem, montażem i publikowaniem odcinków. Dodatkowo jestem etatowym wykwalifikowanym ignorantem - czyli stoję na straży tego, żeby przeciętny zjadacz chleba był w stanie łatwo przyswoić nasze odcinki. Jeśli ja mogę to zrozumieć, to Wy na pewno też! :-)

Pomysł na Okiem Chemika narodził się w głowie Adama mniej więcej w 2015 roku. Trochę zainspirowany programami Katarzyny Bosackiej, a trochę słuchając Agi opowiadającej o absurdach medycznych, oraz przekłamaniach i niedopowiedzeniach w reklamach farmaceutyków stwierdził, że w Polsce brakuje merytorycznego i wiarygodnego kanału YouTube poruszającego ten temat.

Przekonanie Agi do wystąpienia trochę trwało, a fakt że Adam mieszkał w Warszawie a Aga we Wrocławiu kręcenia pierwszego odcinka nie ułatwiał :-)

Po zainwestowaniu w kamerę i mikrofon Aga stanęła pod ścianą... dosłownie. To znaczy pod szkaradną brzoskwiniową ścianą w naszym salonie - i tak powstał pierwszy odcinek Okiem Chemika, opublikowany w listopadzie 2016 roku :-) Tu go nie wrzucimy, żeby się nie kompromitować - jakość obrazu i dźwięku była beznadziejna, ale wiele od tego czasu się nauczyliśmy i teraz wygląda to mniej więcej tak:

Po 3 latach, ponad 90 odcinkach i 125 000 subów stwierdzamy:

było warto! :-)

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem