Omnis Arma

W Patronite od 13.07.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 545

liczba Patronów: 354

29 patronów
390 zł miesięcznie
8 235 zł łącznie
Chcesz się w końcu dowiedzieć, jak działa broń palna? Co można przestrzelić, a czego się nie uda i czemu? Jak to zrobić, żeby trafić w cel? Jak w domu poprawić działanie swojej broni? Pokażę Ci!

O Autorze

Wiele osób wie, że snajper korzysta z tabel balistycznych. Natomiast mało kto potrafi powiedzieć, jak takie tabele powstają.

Mogę Ci już teraz pokazać jak korzystać z takich tabel ale jeżeli wesprzesz moją działalność – otrzymasz więcej! Pokażę Ci jak takie tabele powstają, a nawet zaproponuję zestawienie ich do Twojej broni!

Potrzebuję do tego radaru balistycznego, poziomic laserowych, systemu tarcz i kilku drobnych rzeczy. Koszt sprzętu powinien zamykać się w 5000 zł.


 

Wszyscy wiedzą, że karabin maszynowy strzela bardzo szybko ale kto jest w stanie powiedzieć, co go napędza i jak?

Mogę takie rzeczy wytłumaczyć w jasny sposób ale żeby je dobrze pokazać – potrzeba czasu, sprzętu do nagrywania, płatnego oprogramowania itd.

Są to stałe koszty, które ponoszę i liczę na to, że docenisz moją pracę i dorzucisz się! Wtedy wszystko pójdzie szybciej i obejrzysz więcej ciekawych materiałów. A przede wszystkim lepszych, bo polskich.

 


Czemu możesz mi zaufać?

Posiadam ponad 30 sztuk broni, uprawnienia instruktorskie, rusznikarskie i trochę talentu do strzelania.

Jestem pasjonatem broni palnej, jej mechaniki, oficerem wojska, absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej (kier. Mechatronika, dawniej "Materiały Wybuchowe i Uzbrojenie"). Zaprojektowałem wyjątkowy pistolet maszynowy - składany do formy pudełka.


Teraz chcę dzielić się swoją pasją i wiedzą o budowie i działaniu broni, balistyce i przepisach w tym zakresie. Prowadzę kanał na YouTube i Blog.Po co?

Ponieważ, ktoś świadomie lub nie – wbił nam do głów fałszywy obraz broni palnej i jej użytkownika. Przez to jesteśmy straszeni i bezbronni (dosłownie bez broni).

Tymczasem strzelanie to świetna zabawa i bardzo wyrafinowana forma rekreacji oraz sportu.
Ale tylko człowiek z odpowiednią wiedzą i odtrutym umysłem potrafi, to zobaczyć.

 

Dzięki mojemu wysiłkowi kilkadziesiąt tysięcy osób miesięcznie może oglądać i czytać polskie materiały, zamiast amerykańskich, które są osadzone w innych realiach.
 

Prowadzę realne badania, a nie tylko podpieram się danymi z książek. Jednak do tego potrzeba aparatury pomiarowej i innego sprzętu.

Stąd pomysł na Patronite, dzięki któremu mogę przyspieszyć pewne projekty i przede wszystkim pokazać Wam jak to wygląda – i jak to działa.

Zapraszam,

Mateusz Stanisz
 

 

 

Nadal Cię nie przekonałem?!


Podam Ci przykłady projektów do realizacji:


1 rozrzut śrutu przy strzale ze strzelby w zależności od rodzaju amunicji i zastosowanego czoku,
= dowiesz się jakich czoków potrzebujesz dla Twojego rodzaju strzelaniach

2 utrata stabilizacji pocisku po przejściu przez przeszkody,
= czy można celnie strzelić przez: szybę, oponę, osb, drzwi samochodu, blachę, deskę, krzaki etc.? Sprawdzę to i pokażę!

3 zmiana energii kinetycznej pocisku na torze lotu,
= czy trafienie z pistoletu na 20 m jest niebezpieczne? Oczywiście! A na 200 m? Czy energia spada wraz z odległością? A może z prędkością?

4 straty energii po przebiciu przeszkody,
= tutaj mamy temat! Czy po przestrzeleniu drewnianych drzwi pocisk jest nadal niebezpieczny? A po strzale przez baniak z wodą? Siedzenie w samochodzie? Czy można zasłonić się patelnią?

5 powtarzalność parametrów amunicji,
= podstawą celnych strzałów jest powtarzalność układu strzelec-broń-celownik-amunicja. Dobrze wiedzieć czy warto kupić tę tańszą amunicję, czy jednak nie...

6 siła i energia odrzutu,
= tyle się o tym mówi.. i prawie zawsze bez sensu… Zbudujmy urządzenie pomiarowe i pokażmy prawdę… Żebyś wiedział czy ten rewolwer przewróci Twoją dziewczynę czy nie.

7 skuteczność hamulców wylotowych,
= możesz nie wierzyć ale mechanika płynów jest tak trudna, że hamulce wylotowe i tłumiki dźwięku robi się „na czuja”. Stąd warto sprawdzić, który jest dobry, zanim go kupimy…


...i dziesiątki innych, naprawdę wartych zbadania zagadnień.

 

Nie przestrasz się trudnych słów! Umiem bardzo jasno wytłumaczyć te zagadnienia - za to głównie, cenią mnie Odbiorcy.
 

MOŻE DZIĘKI TWOJEMU WSPARCIU BĘDĘ KIEDYŚ JAK BATMAN...!

Dużo zależy od Ciebie i Twojego zaangażowania w ten projekt!

 

Możesz mnie znaleźć w intrnetach, np. tu:

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem