Avatar użytkownika

Fundacja OnkoCafe - Razem Lepiej

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Serdecznie dziękujemy!

Właśnie dokładasz swoją cegiełkę do projektu Klubu Pacjenta. Dzięki Tobie i innym osobom, które podzielają nasze wartości i kibicują naszej misji możemy tworzyć miejsce, w którym Pacjenci czują się u siebie i znajdują niezastąpione wsparcie w procesie dochodzenia do zdrowia.

🔸W ramach podziękowania przyjmij od nas video-instrukcję samobadania piersi :)
30 zł miesięcznie
Jesteś super! Ogromnie dziękujemy za zaufanie!

25 zł to naprawdę solidna kawa na mieście. Za 25 zł możesz obejrzeć film w ulubionym kinie.
Za 25 zł możesz kupić cokolwiek, co sprawi Ci przyjemność, a jednak zdecydowałaś/ zdecydowałeś się wesprzeć działania Fundacji OnkoCafe.
Dzięki Twojemu zaangażowaniu Pacjenci onkologiczni mają swoje miejsce spotkań i mogą korzystać z profesjonalnego wsparcia w procesie leczenia.

🔸Otrzymujesz od nas wszystko co w poprzednim progu.
🔸Raz w miesiącu udostępnimy Ci również zdrowy autorski przepis kulinarny. Smacznego! :)
50 zł miesięcznie
Drogie Patronki / Drodzy Patroni serdecznie dziękujemy za Wasze wsparcie.

50 zł to naprawdę dla nas wiele!
To nie tylko wkład finansowy, ale również wielki sygnał, że nasze starania są doceniane i są osoby, które kibicują naszym inicjatywom.
Dzięki Tobie i innym Patronom możemy realizować naszą wizję i dawać realne wsparcie Pacjentom i ich bliskim na wielu polach!

🔸Otrzymujesz wszystko co w poprzednich progach.
🔸Przyjmij od nas także odznakę Onkopomocnika, czyli superbohatera wspierającego osoby z diagnozą onkologiczną!
100 zł miesięcznie
Wielkie wooow i jeszcze większe DZIĘKUJEMY!

100 zł to kwota, której brak realnie czuć w portfelu, a jednak zdecydowałaś / zdecydowałeś się tą stówkę z portfela wyjąć i wesprzeć nią działania Fundacji!
Szacun. Za 100 zł możemy kupić matę do ćwiczeń, kijki do nordic walking albo sztalugi na zajęcia malarskie.
Dzięki Tobie Klub Pacjenta może otwierać się na kolejne osoby, które muszą się odnaleźć w nowym kontekście diagnozy onkologicznej.
To wielka rzecz.

🔸Dostajesz od nas wszystko co w poprzednich progach
🔸Podziękowanie niespodziankę ;)
🔸Raz w roku konsultację z dietetykiem / psychologiem przy wsparciu przez co najmniej 10 miesięcy.
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
20 dostępnych miejsc
200 zł. Achhh trudno nam wyrazić naszą wdzięczność.

To nie żadna cegiełka, to naprawdę duża i solidna cegła do naszego projektu.
200 zł pokrywa miesięczny koszt uczestnictwa Pacjentki w zajęciach ruchowych.
Dzięki Tobie nowozdiagnozwany Pacjent, który szuka wsparcia znajduje je w gabinecie psychologa w naszej Fundacji.
To naprawdę wspaniałe! 200-krotne dzięki!


🔸Dostajesz od nas wszystko co w poprzednich progach
🔸Wędruje do Ciebie obraz namalowany przez naszą pacjentkę w ramach warsztatów arteterapii :)
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
10 dostępnych miejsc
500 zł!!! Szaleństwo. Ale jakie pozytywne!

Dzięki Tobie możemy planować przyszłość i dawać więcej naszym Podopiecznym.
Niesamowicie wielkie DZIĘKI!

🔸Dostajesz od nas wszystko co w poprzednich progach
🔸 UWAGA UWAGA UWAGA; zaproszenie na uroczystą premierę naszej kampanii przy wpłacie przynajmniej przez rok.
Do zobaczenia! ;)
1000 zł miesięcznie
Moc podziękowań niech będzie z Tobą!

To nasz PRÓG SPONSORSKI dla Mecenasów!

🔸Zanim wybierzesz ten próg skontaktuj się z nami - razem ustalimy warunki współpracy i naszej wdzięczności za tak hojne wsparcie.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Fundacja OnkoCafe - Razem Lepiej w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Czy raka można oswoić? Każdego dnia staramy się tworzyć bezpieczną przestrzeń dla Pacjentów i ich bliskich. Uśmiech, spokojna rozmowa, rada wypływająca z lat doświadczenia, profesjonalne i międzypacjenckie wsparcie - właśnie tym dzielimy się z naszymi Podopiecznymi, bo RAZEM LEPIEJ.

- Chcę porozmawiać z kimś, kto przeszedł przez to samo. 

Bardzo często właśnie tak na pytanie "czego potrzebujesz?" odpowiadają Pacjenci, którzy po raz pierwszy przekraczają próg Fundacji.

Każdego roku diagnozę "RAK" słyszy 170 000 osób w Polsce i żadna z nich nie jest na nią gotowa. Ogromny lęk o przyszłość towarzyszy każdej z nich. Słowa otuchy z ust osoby, z którą łączy wspólnota doświadczenia są nieocenione. Właśnie dlatego powstała Fundacja OnkoCafe - Razem Lepiej i funkcjonujący w jej ramach Klub Pacjenta.

 

 

A ZACZĘŁO SIĘ TAK...

W 2010 roku Anna Kupiecka zachorowała na nowotwór piersi, a w 2012 roku Facebooku założyła grupę pod nazwą "Fakraczki", na której osoby dotknięte chorobą nowotworową dzielą się swoimi doświadczeniami zdobytymi w procesie leczenia. Niesamowite wsparcie jakie dawali sobie wzajemnie pacjenci stało się inspiracją dla utworzenia w 2014 roku Fundacji OnkoCafe.

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Tworzymy bezpieczną przestrzeń dla Pacjentów, gdzie mogą wyciszyć emocje praktykując jogę i medytację,  poczuć zastrzyk endorfin podczas sobotniego nordic walking, oddać się radości tworzenia w trakcie zajęć arteterapii, a gdy potrzebują wiedzy eksperckiej korzystają z warsztatów z dietetykiem lub psychoonkologiem...

...a przede wszystkim mogą być RAZEM, w zaufanym gronie, cieszyć się swoją obecnością. Właśnie tu My Pacjenci spotykamy się przy kawie, by swobodnie porozmawiać o swoich obawach, podzielić się smutkiem i radością, poczuć się zrozumianym.

Klub Pacjenta to najbardziej satysfakcjonujący obszar działań. Tu bezpośrednio spotykamy się z efektami naszych starań - widzimy siłę międzypacjenckiego wsparcia, rozkwitające przyjaźnie i rodzące się pasje. Po każdych zajęciach dostajemy natychmiastowy feedback. Jesteśmy przekonani, że Klub Pacjenta ma realny wpływ na proces zdrowienia i poprawę jakości życia naszych Podopiecznych. Dla Pacjentów bardzo ważny jest aspekt powtarzalności i rutyny, dlatego aby móc regularnie organizować spotkania Klubu Pacjenta i kontynuować naszą supermisję POTRZEBUJEMY WASZEGO COMIESIĘCZENGO WSPARCIA.

 

Co jeszcze oferujemy Pacjentom? --> INDYWIDUALNE WSPARCIE EKSPERTÓW

  • indywidualne konsultacje z psychoterapeutą lub psychoonkologiem dla Pacjentów i ich bliskich zarówno stacjonarnie w siedzibie Fundacji jak i w formie telefonicznej / online 
  • konsultacje z dietetykiem klinicznym (stacjonarnie, telefonicznie lub online)
  • konsultacje mailowe z onkologiem 

BREASTFIT.KOBIECY BIUST. MĘSKA SPRAWA!

Ogólnopolska kampania edukacyjna „BreastFit. Kobiecy Biust. Męska Sprawa” nawiązuje do popularnej dyscypliny sportu – crossfit’u- rodzaju treningu, ale także pewnej filozofii samodyscypliny oraz codziennej walki ze słabościami, podobnie jak ma to miejsce w sytuacji diagnozy onkologicznej, kiedy Pacjent i jego bliscy muszą przezwyciężać zarówno własne lęki, jaki i stawiać czoła zewnętrznym przeciwnościom.

BreastFit to sztuka badania piersi, rozmowy oraz wsparcia emocjonalnego. Jest to rodzaj treningu włączający mężczyzn w dbanie o zdrowie najważniejszych dla nich kobiet. Kampania dostarcza mężczyznom wiedzy o sposobach wsparcia i narzędziach do rozmowy, zaś partnerom pozwala nabyć podstawowe umiejętności w zakresie badania piersi partnerki.

INSTRUKCJA TRENINGU BREASTFIT >>>> WWW.BREASTFIT.ONKOCAFE.PL

Szkolimy kobiety z mniejszych miejscowości i nadając im tytuły Ambasadorek Profilaktyki Breastfit oraz uzbrajając w fantomy i materiały edukacyjne wysyłamy je dalej z misją szerzenia idei samobadania piersi poprzez edukowanie w regionach, w którym są aktywne. Jesteśmy z nich niezwykle dumni i zapewniamy im ciągłe wsparcie w tym zakresie 💪

 

 

Każdego roku zwieńczeniem projektu "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa" jest wydanie kolejnej edycji kalendarza „Power of Community” z udziałem crossfitowców wspierających kampanię, którzy zadeklarowali, że będą systematycznie uprawiać BreastFit i popularyzować zdobytą w ramach kampanii wiedzę. Dochód ze sprzedaży kalendarza przeznaczamy na wsparcie psychologiczne Pacjentów onkologicznych i ich bliskich. 

... I WIELE INNYCH KAMPANII...

 

prostatahistoria.pl / mundurniezbroja.pl / onkopomocnik.pl / wyleczrakapiersi.pl i in.

PISZEMY, APELUJEMY, WSPÓŁPRACUJEMY

Rzecznictwo interesów to sfera naszych działań, których efektem są korzystne dla pacjentów rozwiązania systemowe i decyzje refundacyjne. Każdego dnia pracujemy na to, by pacjenci onkologiczni w Polsce byli leczeniu według najnowocześniejszych standardów, bo na to zasługują!

  • Jesteśmy członkiem Rady Organizacji Pacjentów prze Rzeczniku Praw Pacjenta.
  • Jesteśmy członkiem założycielem Ogólnopolskiej Federacji Onkologicznej.
  • Współpracujemy z instytucjami, parlamentarzystami i stroną rządową, pełnimy rolę doradczą i rekomendujemy propozycje rozwiązań.

Więcej w zakładce DZIAŁANIA RZECZNICZE na WWW.ONKOCAFE.PL 

***

 

Wspieraj nas regularnie i zasilaj KLUB PACJENTA oraz inne działania ONKOCAFE!

 

 

Cele Autora

Klub Pacjenta
  • 4 000 zł miesięcznie
  • 4 000 zł brakuje
0%
Mieliśmy sen... piękny sen! A w nim każdego tygodnia w naszej siedzibie odbywają warsztaty i zajęcia rehabilitacyjnych, z których może skorzystać każdy Pacjent, który do nas trafia, a po spotkaniach widzimy uśmiechnięte twarze i jest ich coraz więcej i więcej...

Nowotwór to zmiana, która dosięga nagle i niespodziewanie, odbierając bezpieczną, przewidywalną codzienność, w której byliśmy doskonale zadomowieni. Diagnoza RAK zawsze jest zaskoczeniem. Mamy różny poziom świadomości onkologicznej, jednak nikt nie wierzy, że choroba nowotworowa dotknie właśnie jego, tymczasem tysiące pacjentów każdego dnia mierzy się z pytaniem „Jak to możliwe? Dlaczego akurat mnie to spotkało?”

Choć to pytanie bardzo często pozostaje bez odpowiedzi wielu Pacjentów odnajduje swoją bezpieczną przestrzeń wśród osób, które przechodzą lub przeszły przez to samo. Właśnie tu oprócz emocjonalnego wsparcia otrzymują praktyczne wskazówki gdzie warto podjąć terapie, gdzie szukać informacji, jak radzić sobie ze skutkami ubocznymi leczenia. Międzypacjenckie wsparcie ma realny wpływ na proces zdrowienia! W każdy poniedziałek Pacjenci spotykają się podczas wspaniałych zajęć jogi (jest tak wiele chętnych, że zaczyna nam brakować miejsca!). Mamy zumbę co 2 środę i niemal cotygodniowe zajęcia nordic walking. Mam też cudowny zwyczaj Pozytywnych Czwartków, którym towarzyszą warsztaty. Jakie? Kulinarne, dietetyczne, psychologiczne, kosmetyczne, decoupage i wiele wiele innych. Podczas tych spotkań i po nich siadamy wspólnie przy naszym fundacyjnym stole, rozmawiamy i po prostu jesteśmy RAZEM.
Oferujemy też naszym Podopiecznym specjalistyczne indywidualne wsparcie psychoonkolga, psychoterapeuty i dietetyka klinicznego.

Jednak nie zawsze udaje się pozyskać finansowanie na te działania. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli prowadzić regularne zajęcia bez przerw wynikających z braku środków finansowych i nie martwić się o kolejny miesiąc!

Dziękujemy!Wyjazd rehabilitacyjno-integracyjny
  • 7 500 zł miesięcznie
  • 7 500 zł brakuje
0%
Marzymy o tym, żeby przynajmniej raz w roku zorganizować dla Pacjentów wyjazd integracyjny połączony z codzienną medytacją i praktyką jogi dostosowywaną do potrzeb i ograniczeń uczestników. Byłaby to również okazja do tego by spokojnie porozmawiać i pobyć w zaufanym gronie i uwolnić się na parę dni od codziennych trosk.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Fundacja OnkoCafe - Razem Lepiej już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.