Fundacja OnkoCafe - Razem Lepiej

W Patronite od 20.12.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie

Klub Pacjenta

4 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

4 000 zł

brakuje

Mieliśmy sen... piękny sen! A w nim każdego tygodnia w naszej siedzibie odbywają warsztaty i zajęcia rehabilitacyjnych, z których może skorzystać każdy Pacjent, który do nas trafia, a po spotkaniach widzimy uśmiechnięte twarze i jest ich coraz więcej i więcej...

Nowotwór to zmiana, która dosięga nagle i niespodziewanie, odbierając bezpieczną, przewidywalną codzienność, w której byliśmy doskonale zadomowieni. Diagnoza RAK zawsze jest zaskoczeniem. Mamy różny poziom świadomości onkologicznej, jednak nikt nie wierzy, że choroba nowotworowa dotknie właśnie jego, tymczasem tysiące pacjentów każdego dnia mierzy się z pytaniem „Jak to możliwe? Dlaczego akurat mnie to spotkało?”

Choć to pytanie bardzo często pozostaje bez odpowiedzi wielu Pacjentów odnajduje swoją bezpieczną przestrzeń wśród osób, które przechodzą lub przeszły przez to samo. Właśnie tu oprócz emocjonalnego wsparcia otrzymują praktyczne wskazówki gdzie warto podjąć terapie, gdzie szukać informacji, jak radzić sobie ze skutkami ubocznymi leczenia. Międzypacjenckie wsparcie ma realny wpływ na proces zdrowienia! W każdy poniedziałek Pacjenci spotykają się podczas wspaniałych zajęć jogi (jest tak wiele chętnych, że zaczyna nam brakować miejsca!). Mamy zumbę co 2 środę i niemal cotygodniowe zajęcia nordic walking. Mam też cudowny zwyczaj Pozytywnych Czwartków, którym towarzyszą warsztaty. Jakie? Kulinarne, dietetyczne, psychologiczne, kosmetyczne, decoupage i wiele wiele innych. Podczas tych spotkań i po nich siadamy wspólnie przy naszym fundacyjnym stole, rozmawiamy i po prostu jesteśmy RAZEM.
Oferujemy też naszym Podopiecznym specjalistyczne indywidualne wsparcie psychoonkolga, psychoterapeuty i dietetyka klinicznego.

Jednak nie zawsze udaje się pozyskać finansowanie na te działania. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli prowadzić regularne zajęcia bez przerw wynikających z braku środków finansowych i nie martwić się o kolejny miesiąc!

Dziękujemy!Wyjazd rehabilitacyjno-integracyjny

7 500 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

7 500 zł

brakuje

Marzymy o tym, żeby przynajmniej raz w roku zorganizować dla Pacjentów wyjazd integracyjny połączony z codzienną medytacją i praktyką jogi dostosowywaną do potrzeb i ograniczeń uczestników. Byłaby to również okazja do tego by spokojnie porozmawiać i pobyć w zaufanym gronie i uwolnić się na parę dni od codziennych trosk.
Zostań Patronem
Kup na prezent