Avatar użytkownika

Grupa Projektowa Ottima Musica

0
patronów
0 
miesięcznie
0 
łącznie
0
patronów
0 zł 0 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

50 zł miesięcznie
Dziękujemy za wsparcie
100 zł miesięcznie
Dziękujemy za wsparcie

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Grupa Projektowa Ottima Musica w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Ottima Musica to grupa projektowa założona przez jednego z
uczniów naszej szkoły. Nasza organizacja ma na celu promowanie niepopularnej muzyki,
wspieranie nieznanych artystów, oraz upamiętnianie zmarłych twórców.

Fundacja Centrum Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych prowadzi stałe działania od 2004 r. na terenie całego kraju. Działania fundacji dotyczą m.in. aktywności mieszkańców, ngo, grup nieformalnych, współpracy z JST, ekonomii społecznej, wzmacniania potencjału organizacji pozarządowych. Główny cel fundacji to aktywizacja społeczna, edukacja obywatelska i rozwój przedsiębiorczości społecznej. Fundacja wspiera merytorycznie na wielu płaszczyznach grupy nieformalne i pomaga im w organizacji wydarzeń. Realizatorem wszystkich wydarzeń (po uprzedniej umowie z Fundacją) będzie Grupa Projektowa Ottima Musica. Działa ona od 2022 roku i zrzesza osoby związane ze światem kultury. Członkowie grupy nieformalnej to osoby z doświadczeń w organizacji tego typu wydarzeń, którzy uczestniczyli w wielu tego typu podobnych projektach.            Na dzień dzisiejszy w skład Grupy Projektowej Ottima Musica wchodzą: 

Miłosz Skrzek                                                                                                                                                Przewodniczący  - Naukę w Zespole Szkół Muzycznych rozpoczął w 2014 roku w klasie waltornii mgr Piotra Karasia, w 2016 roku kontynuował naukę w klasie mgr Artura Tyńskiego. Od 2018 roku uczy się w klasie fortepianu. Od 2022 roku uczy się w klasie dyrygentury mgr Anastasii Vrublevskiej. W 2021 roku otrzymał drugie miejsce na XIII Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Brnie, oraz Wyróżnienie III st. w III Ogólnopolskim Konkursie Młody Waltornista w Katowicach, a 2023 Wyróżnienie II st. na Międzynarodowym Konkursie Młody Waltornista w Katowicach. Został nagrodzony Stypendium Prezydenta Miasta Tarnowa za wybitne osiągnięcia artystyczne za lata 2020/2021. W 2022 wykonał prawykonanie własnego utworu “Miniatura na róg - Echo Ciszy” w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie na otwarcie kompozytorskiego talent show “EduVirtuosoIV” W tym samym roku brał udział w warsztatach waltorniowych w PZSM im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, które prowadzili wybitni waltorniści: dr Waldemar Matera, dr Janusz Stanecki, dr Michał Szczerba oraz mgr Wojciech Bryliński. W 2023 brał udział w warsztatach orkiestrowych “Letnia Szkoła Filharmonii Krakowskiej” pod batutą prof. Macieja Tworka. W 2023 i 2024 dwukrotnie brał udział w warsztatach “Orchestra4Young” pod batutą maestro Adama Sztaby w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Podczas różnych konferencji i wydarzeń miał okazję poznać takie ikony jak np. mgr Paweł Mykietyn, czy Sz. P. Elżbieta Penderecka. 

Grzegorz Wijas - Naukę w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie rozpoczął w 2011 roku na akordeonie, w 2016 roku kontynuował naukę na organach w klasie Elżbiety Maciejowskiej. W latach 2017-2021 uczęszczał do Diecezjalnego Studium Organistowskiego imienia ks. Kazimierza Pasionka w Tarnowie, które ukończył z wyróżnieniem.                                                                                  Otrzymał dwukrotnie Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz dwukrotnie Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Oprócz grania na organach, zajmuje się kompozycją, aranżacją oraz dyrygenturą. Brał także udział w licznych kursach z zakresu interpretacji oraz improwizacji organowej, które prowadzili m. in.: prof. Wolfgang Seifen, prof. dr hab. Józef Serafin, prof. dr hab. Julian Gembalski, dr hab. Jarosław Wróblewski, dr hab. Hanna Dys, dr hab. Dariusz Bąkowski-Kois, dr hab. Radosław Marzec, dr hab. Krzysztof Urbaniak, dr hab. Michał Markuszewski i wiele innych. Zdobył tytuł laureata w ponad piętnastu konkursach i festiwalach organowych. Od 2023 roku student klasy kompozycji i organów na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. 

Martyna Górecka - Naukę w Państwowej Szkole Muzycznej w Namysłowie rozpoczęła w 2019 r. pod opieką mgr Grażyny Koteckiej i kontynuowała ją do roku 2022. Od czerwca 2023 r. członkini redakcji gazety wydawanej co miesiąc przez Szkołę w Chmurze, dzieli się swoimi artykułami z rówieśnikami. W kwietniu 2023 r. odbyła kilkudniowy kurs liderski na obozie w Kawęczynie, gdzie dzięki Maćkowi Antkowiakowi (coach motywacyjny) rozwijała swoje umiejętności w zarządzaniu grupą i emocjami. Od września 2023 r. uczęszczała na cotygodniowe warsztaty z Przemkiem Staroniem (nauczyciel roku 2018), żeby w listopadzie tego samego roku w Warszawie wziąć udział w transmitowanej dyskusji z nim oraz Agatą Passent na temat rewolucji w kanonie lektur szkolnych. W grudniu 2023 r. była prelegentką na wrocławskiej konferencji “Nie musimy chodzić do szkoły”, gdzie opowiadała o edukacji domowej. Mimo odejścia od sceny muzycznej na rzecz rozwoju talentu pisarskiego, na co dzień oprócz pisaniem artykułów oraz wierszy zachwyca się rozmaitymi gatunkami muzycznymi oraz ich powstawaniem, co zachęciło ją w grudniu 2023 r. do dołączenia do grupy Ottima Musica, żeby zająć się stroną organizacyjną oraz literacką.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Grupa Projektowa Ottima Musica już teraz!

Zostań Patronem

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.