Paradygmat Prawdy

W Patronite od 16.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1701

Liczba Patronów: 1089

Zostań Patronem
Kup na prezent
13 patronów
160 miesięcznie
12 425 łącznie
Jeśli lubisz niebanalne przemyślenia, analizy wydarzeń i otaczającej nas rzeczywistości czy dociekania na temat prawdy, to znajdujesz się w miejscu, które może Cię zaciekawić.

O Autorze

KIM JESTEM? 👤

Mam na imię Paweł. Jako osoba z wrodzoną wadą genetyczną przez całe życie pokazuję ludziom, że każdy człowiek ma znaczenie, a cierpienie i bolączki, choć będące nieodłączną częścią ziemskiej egzystencji, wcale nie muszą przekreślać naszych szans na realizację marzeń i szczęście.

Zamiast skupiać się na swoich ograniczeniach motorycznych, nauczyłem się zgłębiać rzeczywistość, obserwować, słuchać, a także poszerzać wiedzę, by na tej podstawie dokonywać analiz i wyciągać logiczne wnioski, prowadzące do zrozumienia istoty zjawisk oraz praw rządzących światem.

Nie boję się pisać rzeczy niepopularnych i nieprzyjemnie drażniących serca oraz dusze odbiorców, prowokując ich w ten sposób do wewnętrznych przemyśleń. Uważam, że tylko pragnienie poznania prawdy jest w stanie uwolnić ludzkość z okowów dezinformacji oraz propagandy, serwowanych nam każdego dnia.

O CZYM PISZĘ? 🗣

Żyjemy w czasach niewyobrażalnych przemian społecznych, których skutki odczuwamy każdego dnia, a z których konsekwencjami mierzyć się będą następne pokolenia. Pandemia i związane z nią ograniczenia swobód obywatelskich, kryzys w Kościele, narastające prześladowania chrześcijan, rozkład relacji międzyludzkich, dominacja ideologii w świecie kultury i nauki, wypaczenie praw natury, odczłowieczanie istoty ludzkiej przy jednoczesnej personifikacji zwierząt, promocja eugeniki i antynatalizmu na rzecz troski o planetę, zagrożenia ze strony władz i hakerów w dobie Internetu Wszechrzeczy, transhumanizm... to tylko część z zagadnień, które staram się poruszać w swoich tekstach.

Jeśli tego rodzaju tematyka Cię interesuje, a nie boisz się wychodzić poza schemat myślowy, narzucany nam na co dzień przez media i światek popkultury, to zapraszam do siebie.

SKĄD POMYSŁ? 💡

W czasie swojej edukacji szkolnej, informacje na tematy polityczne czy światopoglądowe czerpałem z mediów tzw. "głównego nurtu", a moim nauczycielem z przedmiotu Wiedza o Społeczeństwie był zapalony działacz Amnesty International. Nie trudno się więc domyślić, że wartościami nadrzędnymi, wpajanymi mnie i moim rówieśnikom, były wówczas demokracja ustrojowa oraz liberalizm światopoglądowy.

Wychowany w nurcie katolickim, nie potrafiłem jednak zrozumieć, dlaczego ci sami ludzie, którzy jednoznacznie opowiadali się po stronie równości, jednocześnie domagali się szczególnych praw i przywilejów dla określonych grup społecznych; dlaczego ci, którzy najgłośniej krzyczeli o wolności i tolerancji, sami domagali się ograniczenia swobód innym i kneblowali im usta; dlaczego organizacje, walczące o przestrzeganie praw człowieka, nigdy nie były zainteresowane upominaniem się o los najbardziej prześladowanych, czyli chrześcijan; dlaczego wszystko co zachodnie, było cenione bardziej niż polskie, itd. Zaczęło do mnie docierać, że narzucany mi przez media i nauczycieli paradygmat postrzegania rzeczywistości oparty był na fałszu, a popularne slogany pełniły wyłącznie rolę orwellowskiej nowomowy, w którą mieli bezrefleksyjnie wsłuchiwać się i wierzyć tacy jak ja.

Sięgnąłem więc do innych źródeł i zrewidowałem swój dotychczasowy światopogląd, uświadamiając sobie, że wynikał on z braku dostępu do alternatywnych informacji.

Dzisiaj, w czasach nieustannie nasilającej się cenzury i propagandy spod znaku "jedynej słusznej linii ideologicznej", chciałbym dostarczać informacyjną odtrutkę, a także przekonywać ludzi, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy nadal nie zmienia jego prawdziwej natury.

DLACZEGO PATRONITE? 🤝

Często, w otrzymywanych od czytelników wiadomościach prywatnych, spotykałem się z wyrazami wdzięczności za moją pracę, nie tylko przekazującą im wiedzę niedostępną w mediach "głównego nurtu", ale również stwarzającą możliwość poczucia się częścią większej społeczności. Jest to dla nich szczególnie istotne teraz, gdy znajomi i najbliżsi wypierają się ich z powodu opowiadania się za wartościami, na których zbudowano cywilizację łacińską.

Część osób pytała też o to, w jaki sposób można wesprzeć moją działalność i sugerowało, bym założył profil na Patronite.

Z początku odmawiałem, gdyż traktowałem ją hobbystycznie, jednak wraz z upływem czasu stwierdziłem, że sprawia mi ona dużo satysfakcji i chciałbym się nią zająć bardziej na poważnie, co niestety wiąże się z kosztami.

Dlatego jeśli cenisz sobie to, co robię, i chciałbyś pomóc mi rozwijać ten projekt, to będę niezwykle wdzięczny za każde wsparcie. :)

A Ty? Jesteś gotowy(-a) otworzyć się na Paradygmat Prawdy? 🧠


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Ania Sieradzka
Ania Sieradzka
Próg: 5 zł
Janusz Puk
Janusz Puk
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
undefined
undefined
Próg: 10 zł
Maciej Wierzbowski
Maciej Wierzbowski
Próg: 10 zł