Paulina Janczak

W Patronite od 23.03.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 661

liczba Patronów: 777

9 patronów
305 miesięcznie
5 180 łącznie
Cześć! Dzień dobry! Jestem Paulina. Aktorka, wokalistka musicalowa. Kocham moją pracę!!! Znalezienie życiowej pasji jest chyba najlepszym prezentem jaki można podarować samemu sobie. A teraz zabrano mi widza, słuchacza... :( Ale ja się nie poddam! Bo dla Was żyję i tworzę Moi Kochani Odbiorcy!

O Autorze

 Paulina Janczak
AKTORKA | WOKALISTKA | FLECISTKA
 
 No to tak...
Debiutowałam w 2008 roku w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie zagrałam jako najmłodsza na świecie Christine Daae w musicalu Upiór w Operze A.L.Webbera w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego.
W 2010 roku wcieliłam się w Cosette w Les Miserables C.Schonberga w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego.
Śpiewałam również w zespole wokalnym w musicalu Koty.
Obecnie należę do zespołu aktorskiego spektaklu ALE MUSICALE Teatru Muzycznego ROMA w reżyserii Sebastiana Gonciarza. Wraz z zespołem Teatru zdobyłam potrójną platynową płytę za album z muzyką z Upióra w Operze i złotą za Les Miserables.
 
  Współpracowałam także z Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie wcieliłam się w rolę Christine w musicalu Phantom Yestona w reżyserii Daniela Kustosika, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, gdzie zostałam zaproszona do kontynuowania przygody z Christine Daae w Upiorze w Operze, w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego oraz wcielam się w postać Lary Guichard w musicalu Doktor Żywago w reżyserii Jakuba Szydłowskiego.
Należę do zespołu aktorskiego Teatru Polskiego w Warszawie, gdzie gram w Żołnierzu Królowej Madagaskaru w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego.
 
 Współpracuje także z Teatrem Rampa w Warszawie, gdzie wcielam się w rolę Stelli w spektaklu Twist and Shout w reżyserii Santiago Bello, należę do obsady musicalu Jesus Christ Superstar oraz jestem solistką koncertów musicalowych MusicaLove (okrzyknięte najlepszym spektaklem muzycznym sezonu artystycznego 2013/2014), Broadway Exclusive, Broadway Street – The Show oraz The Best Of Sir Andrew Lloyd Webber.
Stworzyłam koncert SingLadies – czyli kobiecy świat musicalu, w którym wraz z Kasią Łaską, przy akompaniamencie Tomasza Filipczaka wyśpiewujemt najpiękniejsze damskie songi musicalowe, którego premiera miała miejsce w lutym 2015 roku w Teatrze V6.
 
 Grałam rolę Ani w musicalu- komedii „Prześliczna wiolonczelistka” we współpracy z zespołem Skaldowie. Byłam też Szamanką w Imibali oraz Młodą w Sweet Chic Club w Teatrze V6 w Łodzi. We współpracy z tymże Teatrem, brałam udział w spektaklu IMAGINARIUM podczas LIGHT MOVE FESTIVAL 2015, gdzie zawieszona kilkanaście metrów nad ziemią wykonałam operową wokalizę inspirowaną popisem Divy z “Piątego Elementu” – filmu S.F. Luca Bessona.
Należę do obsady aktorskiej serialu „Na dobre i na złe”, "Barwy Szczęścia", "Za Marzenia".
Współpracuję z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze, Filharmonią Bałtycką w Gdańsku, Filharmonią Śląską w Zabrzu, Polską Sceną Muzyczną i Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej.
 
  Ukończyłam wydział wokalno - aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi. Dodatkowo swój warsztat aktorski szkoliłam między innymi pod kierunkiem Rhondy Carlson i Kevana Patriquina. Stypendystka Polskiego Stowarzyszenia Estradowego POLEST, Związku Artystów Scen Polskich o/W oraz Fundacji na rzecz Inicjatyw społecznych PERSPEKTYWY – „na rzecz młodych talentów”.
 
 
A tak zupełnie prywatnie kocham sport, wyprawy górskie, miałam też super przygodę z akrobatyką powietrzną. W jednym z przedstawień śpiewałam wyginając się we wszystkie bliżej nieokreślone strony na kole cyrkowym jakieś 5 metrów nad ziemią. 
 
Mój samochodzik - moim drugim domem. Uwielbiam motoryzację i podróżować autem, do momentu, aż nie trzeba czegoś naprawić.... w tej kwestii jestem typową blondi:) 
 
Zwierzętaaaa!!!! kochaaaam! Nad życie! I jestem szczęśliwą posiadaczką najpiękniejszego na świecie Mopsa o imieniu Stefan<3 
 
Kto zajrzał do mojej galerii zdjęć, ten wie, że lubię też fotografię i coś tam też liznęłam modelingu. A kto nie zajrzał, to zapraszam do tej zakładki. :)
 
To tak pokrótce... :)
 
 
 
 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni