Avatar użytkownika

Planszówki we dwoje

2
patronów
110 
miesięcznie
5 210 
łącznie
2
patronów
110 zł 5 210 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
OBSERWATOR
Dzięki za wsparcie!

Piątak pozwala zaopatrzyć się w coś do przekąszenia, więc to dzięki Tobie mamy siły na ogrywanie nowych tytułów! Oprócz naszej wdzięczności otrzymasz od nas trzy przepisy na proste planszówkowe przekąski, bo przecież granie na głodno to nic fajnego.
10 zł miesięcznie
CZYTELNIK
Wielkie dzięki!

Za swoje wsparcie uzyskasz dostęp do grupy na Facebooku. W niej wspólnie będziemy decydować o kolejności recenzji oraz obgadywać pomysły zmian na blogu. To tam będziemy też wrzucać krótkie pierwsze wrażenia z nowo poznanych planszówek. Ponadto to właśnie na grupie (oraz w postach na Patronite) będą pojawiały się wpisy przeznaczone tylko dla Patronów.

Oczywiście otrzymasz też wymienione we wcześniejszym progu przepisy!
20 zł miesięcznie
FAN
Jesteś wielki, dzięki!

Wsparcie tą kwotą daje Ci dostęp do konkursów, które będą publikowane na grupie i w postach na Patronite. Po osiągnięciu odpowiedniego celu konkursy będą odbywały się regularnie co miesiąc, a nie tylko przy okazji wietrzenia kolekcji.

Tak znaczące wsparcie daje Ci też miejsce na liście wspierających naszą działalność publikowanej w zakładce na stronie (Twoje imię i nazwisko lub pseudonim). Za wsparcie otrzymasz także wcześniejsze nagrody z progów OBSERWATOR i CZYTELNIK.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
3 dostępne miejsca
MANIAK
Wow! Dzięki!

Właśnie dorzuciłeś sporą cegiełkę do jakiejś fajnej gry! Jeśli masz więc ochotę, to możemy spotkać się na partyjkę podczas Festiwalu Gramy albo umówić na rozgrywkę gdzieś w Gdańsku. Przytaszczymy jakąś fajną planszówkę albo dwie (byle nie kilkugodzinne kobyły ;)) i z chęcią powalczymy o punkty. Tłumaczenie zasad w pakiecie!

Za wsparcie otrzymasz także wcześniejsze nagrody z progów OBSERWATOR, CZYTELNIK i FAN. Twoje imię i nazwisko (lub pseudonim) zostaną też dodane do listy Patronów na blogu.
120 zł miesięcznie
Wybierz 120 zł
1 dostępne miejsce
WSPÓŁTWÓRCA
No, no, no... Dziękujemy!

Masz pomysł na tekst, który powinniśmy napisać i nie spoczniesz, dopóki to się nie stanie? Dobrze trafiłeś, Współtwórco! Możesz zasugerować nam temat okołoplanszówkowego wpisu (jakieś topki, porównania poznanych przez nas planszówek, felietonu na interesujący Cię temat związany z grami), a jeśli tylko będziemy czuć się na siłach, to zrobimy wszystko, by taki tekst powstał. I oczywiście wymienimy Cię we wpisie, bo to przecież Twój pomysł.

Za wsparcie otrzymasz także wcześniejsze nagrody z progów OBSERWATOR, CZYTELNIK i FAN. Twoje imię i nazwisko (lub pseudonim) zostaną też dodane do listy Patronów na blogu.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
2 dostępne miejsca
MECENAS
Istne szaleńtwo! Aż nie wiemy co napisać...

Zostajesz oficjalnym partnerem Planszówek we dwoje! Nie omieszkamy wspomnieć o tym w stopce tekstów, które będziemy publikować w trakcie trwania mecenatu. Nie powinno być też problemu z umieszczeniem jakiegoś banerka na stronie, jeśli tylko będzie on prowadził do czegoś związanego z tematyką gier planszowych, fantastyki i ogólnie pojętych geekowskich klimatów. Wsparcie jest na tyle znaczące, że możemy obgadać też inne pomysły związane z mecenatem!

Za wsparcie otrzymasz także wcześniejsze nagrody z progów OBSERWATOR, CZYTELNIK i FAN. Twoje imię i nazwisko (lub pseudonim) zostaną też dodane do listy Patronów na blogu.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Planszówki we dwoje w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Blog o grach planszowych pisany z perspektywy małżeństwa geeków - Kasi i Wiktora. Znajdziecie u nas recenzje, topki i newsy związane z planszówkami.

Hej,

z tej strony Wiktor i Kasia, czyli duet tworzący Planszówki we dwoje! Blog powstał na początku 2014 roku (dawne dzieje), gdy byliśmy jeszcze dość świeżymi amatorami tego hobby, skupiającymi się na wspólnym graniu. Niestety w sieci niełatwo było znaleźć oceny dwuosobowych wariantów planszówek,  więc uznaliśmy, że pora to zmienić. Na stronie początkowo zajmowaliśmy się tylko grami dla dwojga, jednak z czasem formuła bloga ewoluowała, a ...we dwoje w nazwie zaczęło oznaczać nasze dwa punkty widzenia prezentowane w tekstach. Nadal jednak w każdej recenzji znajdziecie fragment poświęcony trybowi dwuosobowemu, jeśli tylko dany tytuł przewiduje taką liczbę graczy.

Obecnie Planszówki we dwoje to nie tylko recenzje, ale też teksty publicystyczne i okołoplanszówkowe, wywiady oraz newsy ze świata gier (jako pierwsi informowaliśmy np. o planach polskiego wydania Gloomhaven). Zdarza się nam też sugerować wydawcom interesujące tytuły: to dzięki naszym zachętom w Polsce ukazał się np. Spartakus.

Pisemna forma recenzji nie sprzyja rozpoznawalności, ale jesteśmy stałymi bywalcami Festiwalu Gramy w Gdańsku, od czasu do czasu można też spotkać nas w jakiejś trójmiejskiej planszówkowej knajpie.

Na blogu zajmujemy się przede wszystkimi grami dla średnio zaawansowanych i doświadczonych planszówkowiczów, ale też opisujemy tytuły lżejsze i rodzinne. Znajdziecie u nas gry wydane w Polsce, jak i te dostępne jedynie w angielskiej wersji językowej. Oto kilka przykładowych recenzji:

Dwuosobowy, lekki i przyjemny Patchwork Express
Epicka, dwuosobowa Star Wars: Rebelia
Wymagający Great Western Trail z samodzielnie ulepionymi kowbojami
Emocjonujący, pełen negocjacji i zdrad Spartakus: Krew i zdrada

Planszówki we dwoje to także topki (listy naszych ulubionych tytułów), poradniki mające pomóc w wyborze planszówkowych prezentów, informacje ze świata gier, wywiady oraz inne teksty mniej lub bardziej związane z grami planszowymi. Oto kilka z nich:

10 grzechów graczy - nie rób tego przy planszy!
Czy gry planszowe to drogie hobby?
Isaac Childres - wywiad z projektantem Gloomhaven
Najlepsze gry wg Kasi (edycja 2018)

Dla początkujących przygotowaliśmy Słowniczek pojęć, w którym przybliżamy często pojawiające się w środowisku zwroty, a na Facebooku założyliśmy grupę Gry planszowe - pytania o zasady poświęconą, jak nazwa wskazuje, rozwiewaniu wątpliwości i niejasności pojawiających się w regułach planszówek. Powoli pracujemy też nad kompleksowym poradnikiem mającym pomagać w wyborze i poszukiwaniu gier.

Dlaczego Patronite? Bo kilka złotych zawsze się przyda, chociażby po to, by móc myśleć o zmodernizowaniu strony, odświeżeniu naszego amatorskiego logo czy wybraniu się na imprezy planszówkowe w inne rejony kraju. Czasami pewnie fajnie byłoby też kupić i opisać jakąś starszą lub mniej popularną planszówkę...

Cele Autora

Konkurs co miesiąc!
  • 150 zł miesięcznie
  • 40 zł brakuje
73%
Od tej pory organizujemy jeden konkurs dla Patronów w miesiącu. Wszyscy wspierający nas kwotą co najmniej 20 złotych miesięcznie będą mogli powalczyć o jakąś niemieszczącą się w naszej kolekcji grę albo inny drobiazg.
Wybieramy grę miesiąca!
  • 300 zł miesięcznie
  • 190 zł brakuje
36%
Pod koniec każdego miesiąca wybierzemy najlepszą i najgorszą planszówkę, w którą graliśmy w ciągu ostatnich 30 dni. Wpisy wraz z krótkim uzasadnieniem naszych typów będą pojawiały się na blogu.
Regularne wywiady z ludźmi z branży!
  • 450 zł miesięcznie
  • 340 zł brakuje
24%
Raz na dwa-trzy miesiące przygotujemy wywiad z jakąś znaną personą planszówkowego świata! Kandydatów do rozmów oraz pytania będziemy opracowywać wspólnie z Wami na grupie.
Cykl 10 tekstów tylko dla Patronów!
  • 600 zł miesięcznie
  • 490 zł brakuje
18%
Przygotujemy cykl 10 wpisów dostępnych tylko dla patronów, starając się zachować tempo jednego wpisu na miesiąc. Tematy możemy uzgodnić wspólnie, chociaż mamy już kilka pomysłów (druga część tekstu o współpracy z wydawcami, lista najlepszych wg nas wydawców, pięć tematów, których brakuje w planszówkach itd.).

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Planszówki we dwoje już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Cichy
Cichy
20 zł
Adam Badura
Adam Badura
20 zł
Paweł Witkowski
Paweł Witkowski
20 zł
przeBOY
przeBOY
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.