Avatar użytkownika

Piotr Pogorzelski

216
patronów
3 030 
miesięcznie
65 000 
łącznie
216
patronów
3 030 zł 65 000 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Te 5 złotych to tak, jak lajk na Facebooku, czy Instagramie. Dla mnie to sygnał, że robię dobrą sprawę. I za niego dziękuję!
10 zł miesięcznie
Pamiętam w czasie rewolucji godności na Ukrainie popularne było hasło: jestem kroplą w oceanie. I rzeczywiście bez kropli nie byłoby oceanu.
20 zł miesięcznie
To już trochę większa suma oznaczająca pewne wyrzeczenie ze strony wspierającego. To może być nawet równowartość biletu do kina. Zapewniam, że zaoferuję równie ciekawe wrażenia, jak może nie jeden z filmów.
50 zł miesięcznie
Usta milczą, dusza śpiewa, ręce piszą: Wielkie wielkie dzięki za tak duże wsparcie!
100 zł miesięcznie
Zaczęliśmy od kropli w oceanie, skończymy na Dnieprze lub co najmniej jego dopływie.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Piotr Pogorzelski w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

"Po prostu Wschód" to cotygodniowy podcast poświęcony państwom byłego Związku Radzieckiego. Z ekspertami omawiam najważniejsze tematy polityczne, społeczne i kulturalne. Wykorzystuję przy tym swoją wiedzę zdobytą na Ukrainie, Białorusi, w Rosji, Kazachstanie i innych krajach byłego ZSRR.

Nazywam się Piotr Pogorzelski. Od ponad 20 lat, czyli właściwie całe swoje dorosłe życie, zajmuję się państwami byłego Związku Radzieckiego. Relacjonowałem z Kijowa (gdzie przez niemal 10 lat byłem korespondentem), Mińska, Moskwy, Taszkentu i Biszkeku oraz Nur-Sułtanu i Ałmaty.

Napisałem 3 książki o Ukrainie oraz liczne artykuły, przede wszystkim dla Nowej Europy Wschodniej. Po zmianie pracy z Polskiego Radia na Biełsat, przyszedł czas na podcast. 

https://anchor.fm/pogorzelski

Regularnie, co tydzień, informuję o tym, co ciekawego dzieje się za naszą wschodnią granicą. Chciałbym, aby były to komentarze zarówno do wydarzeń z pierwszych stron gazet, jak i do tych z dalszych stron, które często nam umykają. To moja wiedza plus wiedza ekspertów.

Według mnie, wszyscy mają mieć równy dostęp do informacji i każdy wspiera tyle, ile może. I każdy otrzymuje tyle samo. Czekam na propozycje tematów tak, aby podcast był interesujący dla każdego z patronów. 

Większy budżet pomoże jednak w realizowaniu wyjazdów "na Wschód". Oczywiście, jak tylko pozwolą na to warunki pandemiczne. Moim marzeniem jest wrócić do normalnej pracy dziennikarskiej sprzed koronawirusa z wywiadami z ludźmi na miejscu, z bezpośrednim zapoznaniem się z sytuacją, a później przekazaniem swoich wrażeń moim odbiorcom. Częściowo udało mi się to jesienią 2021 roku, gdy przygotowałem z Berlina materiały o wschodnim wymiarze wyborów do Bundestagu, a potem z Gruzji, Ukrainie i Mołdawii o polskiej pomocy rozwojowej.

W ciągu pierwszego roku realizacji podcastu, czyli od 2 lipca 2020 do 2 lipca 2021 przygotowałem ogółem 65 audycji, które zostały odsłuchane niemal 50 tysięcy razy.

Z tego:

- 49 to copiątkowy magazyn Po prostu Wschód,

- 10 to Kalejdoskop Wschodu opowiadający o najważniejszych terminach istotnych dla terytorium byłego ZSRR, wychodzi raz na 2 tygodnie,

- 4 odcinki dla festiwalu Ukraińska Wiosna,

- 2 odcinki (1 extra, 1 zwykły Po prostu Wschód) zostały nagrane za granicą: jeden na Białorusi i był to wywiad z jeszcze wówczas kandydatką na prezydenta, a obecnie przywódczynią opozycji Swiatłaną Cichanouską oraz drugi o wyborach samorządowych na Ukrainie.

W kolejnym roku planuję przygotowywanie co tydzień magazynu Po prostu Wschód oraz co 2 tygodnie Kalejdoskopu Wschodu. W tym ostatnim chciałbym też trochę opisać sam proces rozpadu ZSRR w poszczególnych republikach. 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wsparcie!

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Piotr Pogorzelski w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Realizacja wyjazdów
  • 4 000 zł miesięcznie
  • 970 zł brakuje
75%
Warto jeździć i warto obserwować, co się dzieje na miejscu. Setki rozmów w Warszawie, czy nawet w Polsce, nie rozszerzą mojej, a zatem też Państwa, wiedzy o tym regionie tak, jak jeden wyjazd. Podwyższy to też zapewne jakość rozmów prowadzonych o danym kraju już z Warszawy.
Realizacja podcastu na miejscu
  • 2 000 zł miesięcznie
  • Cel osiągnięty!
100%
Ta kwota pozwoli na realizację Po prostu Wschód w wersji minimalnej przez 50 tygodni w roku. Odejmując wolne weekendy, ferie i wakacje.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Piotr Pogorzelski już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Piotr Tomczak
Piotr Tomczak
5 zł
Ma c
Ma c
20 zł
Anonimowy patron
10 zł
Marcin Prengowski
Marcin Prengowski
5 zł
Sebastian Tajber
Sebastian Tajber
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.