Polska Półka Filmowa

W Patronite od 08.01.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
1 015 łącznie

Z kinem polskim w świat

6 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

6 000 zł

brakuje

Celem rozwijanego od wielu lat projektu Polska Półka Filmowa jest to, aby cały świat oglądał polskie filmy, uczył się polskiego i kochał polską kulturę. Wiele osób uczy się naszego języka, bo nasz kraj wydaje im się fascynujący. Oczywiście mają rację! Wciąż jednak mało jest publikacji, projektów i podręczników, które pozwalałyby na poznawanie Polski, Polaków i naszej kultury przy jednoczesnym pogłębianiu znajomości języka.
Marzę, aby takich materiałów było jak najwięcej. Wszystkie "Półki" te filmowe i te niefilmowe - te drukowane, te internetowe, te w formie video i te w formie audio są z powodzeniem wykorzystywane w ośródkach nauczania języka polskiego w kraju i za granicą, korzystają z nich także osoby, które kochają polski, ale nie mogą pozwolić sobie, z różnych względów na zinstytucjonalizowaną formę nauki! Chcę aby "Półki" zapełniły całe "regały" w domach dzieci polonijnych, w domach zagranicznych studentów i na zagranicznych polonistykach!
Wielokrotnie na targach edukacyjnych na świecie podchodzili do mnie ludzie i mówili, że znają nasz kraj, bo... Wiedźmin, piosenka na YT, wiersz Szymborskiej który przeczytali w tłumaczeniu, miłość do Sienkiewicza. Powody były niezliczone, tak jak odległe były miejsca, w których zdarzyło mi się uczyć polskiego. Wiem, że wszędzie, ale to WSZĘDZIE są ludzie, którzy kochają Polskę! Sprawcie razem ze mną, żeby CAŁY ŚWIAT MÓWIŁ PO POLSKU!!!

Pomóżcie mi promować polski film, a poprzez niego polską kulturę. Razem wyruszmy Z KINEM POLSKIM W ŚWIAT.
Niech marka "Polska" stanie się doceniana na całym świecie - dzięki udziałowi w programie patronów będziecie mieli w tym swój gigantyczny udział :)
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Jolanta Tambor
Jolanta Tambor
Próg: 50 zł
Krzysztof Pszczółka
Krzysztof Pszczółka
Próg: 50 zł
Alla Brożyna
Alla Brożyna
Próg: 5 zł