Polski Inkwizytor

W Patronite od 25.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 921

Liczba Patronów: 807

Zostań Patronem
Kup na prezent
19 patronów
455 miesięcznie
8 485 łącznie
Tworzę kanał na Youtube „Polski Inkwizytor” poświęcony Biblistyce, historii chrześcijaństwa oraz teologii.

O Autorze

Poziom wiedzy o Katolicyzmie, historii Kościoła oraz teologii chrześcijańskiej jest na stosunkowo niskim poziomie, zarówno u osób niewierzących jak i wierzących. Celem kanału jest promowanie wiedzy o chrześcijaństwie oraz pomoc w zrozumieniu ”kontrowersyjnych” fragmentów Biblii czy historii Kościoła katolickiego. Sam zacząłem swoją przygodę z apologetyką przez przypadek. Mój nauczyciel od historii polecił mi książkę Romana Konika zatytułowaną „W obronie świętej inkwizycji”. Zacząłem czytać coraz więcej i tak powstał mój kanał na YT.

Dlaczego Patronite?

Książki, książki, książki! Aby móc być dobrym apologetą, potrzeba dużo czytać. Niestety, w Polsce jest stosunkowo mało wartościowych prac. Dlatego próbuję zdobyć opracowania i książki anglojęzyczne. Ich ceny są dość wysokie. Weźmy za przykład dzieło Alice Whealey „Josephus, Eusebius of Caesarea, and the Testimonium Flavianum” znajduje się w „Josephus und das Neue Testament: Wechselseitige Wahrnehmungen: II”, która kosztuje 815,49 zł. Dzięki Waszemu wsparciu z Patronite będę mógł kupować coraz lepsze prace, co podniesie poziom merytoryczny moich filmów.

Oto niektóre filmy poświęcone ‘’kontrowersyjnym” epizodom ze Starego Testamentu.
Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Tomasz Konieczek
Tomasz Konieczek
Próg: 15 zł
Sebastian Bacławski
Sebastian Bacławski
Próg: 15 zł
Anonimowy patron
Próg: 30 zł
Bartek Kochanowski
Bartek Kochanowski
Próg: 15 zł
Paweł Zalewski
Paweł Zalewski
Próg: 30 zł
Marcin Wróbel
Marcin Wróbel
Próg: 5 zł