Program PROJEKTOR

W Patronite od 23.08.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2454

Liczba Patronów: 1892

Zostań Patronem
Kup na prezent
4 patronów
55 miesięcznie
1 260 łącznie
W PROJEKTORZE łączymy odważnych dorosłych, aby dzieci brały świat w swoje ręce! Przy wsparciu studentów-wolontariuszy pomagamy dzieciom z małych miejscowości uwierzyć w swoje możliwości, wyrażać swoje zdanie, sięgać po marzenia, rozwijać wiedzę i kompetencje oraz realizować swoje pomysły.

O Autorze

Jesteśmy zespołem proaktywnych ludzi, którym nie jest wszystko jedno - szczególnie w kontekście edukacji oraz rozwoju dzieci i młodzieży. Może Ty masz podobnie?

Zapraszamy Cię do grona odważnych - tych, którzy nie siedzą bezczynnie i nie czekają na lepsze jutro! Dzięki Twojemu wsparciu finansowemu będziemy jeszcze skuteczniej i na większą skalę wspierać dzieci z najdalszych i najmniejszych zakątków Polski.

W PROJEKTORZE prowadzimy autorskie zajęcia, podczas których pomagamy dzieciom uwierzyć w siebie, tworzymy przestrzeń do rozwoju ważnych kompetencji, inspirujemy i rozbudzamy ciekawość świata, pomagamy zrobić pierwszy krok w działaniu i spełniać marzenia, a także wspieramy w tworzeniu prawdziwych relacji. Dołącz do nas - wspólnie, małymi krokami zmieniamy świat. 

Dlaczego dzieci potrzebują Twojego wsparcia?

Świat, w którym żyjemy zmienia się coraz szybciej i jest coraz mniej przewidywalny. Nasze relacje stają się bardziej powierzchowne, stale towarzyszy nam niepewność, coraz więcej czasu spędzamy w sieci. Każdego dnia stajemy przed mniejszymi i większymi wyzwaniami.

Zastanawiasz się, jak w takim świecie radzą sobie dzieci?

To tylko niektóre z problemów, z którymi mierzą się dzieci i młodzież. Stanowczo za często się je ucisza, zabija ich kreatywność, uczy w sposób schematyczny i ocenia od linijki. Brakuje im przestrzeni na krytyczne myślenie, otwartą komunikację, pracę zespołową, rozwijanie empatii, odkrywanie swoich mocnych stron. Dlatego w PROJEKTORZE nie siedzimy bezczynnie, nie czekamy na lepsze jutro. Dzieci potrzebują odważnych dorosłych. Tu i teraz.

Jak działamy?

PROJEKTOR jest jednym z dwóch głównych programów Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości. Z naszego biura w Lublinie, jako zespół profesjonalistów, przy wsparciu najfajniejszych studentów, otwartych i zaangażowanych nauczycieli, doświadczonych ekspertów oraz wyjątkowych partnerów i darczyńców, docieramy do dzieci z całej Polski z działaniami edukacyjnymi, przede wszystkim:

🟠 Warsztatami z Wyzwaniem:
autorskimi warsztatami, podczas których wspólnie z dziećmi szukamy lokalnych rozwiązań problemów współczesnego świata, pracujemy w ramach 4 wyzwań: szczęście osobiste, świadomość medialna, ochrona planety, aktywność obywatelska;

🟠 Spotkaniami z Pasją:
podczas których wolontariusze dzielą się z dziećmi pasją, inspirują, rozbudzają dziecięce zainteresowania, hobby i talenty;

🟠 Edu-ratownikami,
który wspierają dzieci w nauce matematyki i języka angielskiego korzystając z nietypowych metod, m.in. poprzez wykorzystanie gamifikacji, formuły RPG.

Uczysz się od dziecka

Podczas pracy z dziećmi stawiamy na doświadczenie, samodzielne poszukiwanie rozwiązań, krytyczne podejście do podawanych faktów i współpracę. Słuchamy dzieci i traktujemy je jak partnerów we wspólnym działaniu. Budujemy na mocnych stronach, wspieramy w odkrywaniu pasji, rozbudzamy ciekawość świata.

Podejmujemy aktualne, ważne tematy oraz pokazujemy, że wcale nie muszą być nudne i trudne. Pomagamy świadomie działać w świecie nowych mediów, rozwijamy odpowiedzialność za naszą planetę, inspirujemy do aktywności obywatelskiej i wzmacniamy sprawczość, rozmawiamy o empatii, szacunku, samoakceptacji i szczęściu.

W tym momencie docieramy do blisko 7000 dzieci w ciągu roku. Nie zostawiliśmy uczniów w pandemii i nie zmniejszyliśmy skali działania. Reagowaliśmy na bieżąco, tworzyliśmy inicjatywy ad hoc, ale też błyskawicznie dostosowaliśmy nasze programy do warunków online. Zdajemy sobie jednak sprawę, jak ważne dla relacji są kontakty bezpośrednie, dlatego latem tego roku uruchomiliśmy wakacyjne PROrelacje, w ramach których wolontariusze tworzyli dzieciom przestrzeń na budowanie przyjaźni i zgranego klasowego zespołu.

Odczarowujemy wolontariat

To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowani studenci-wolontariusze, którzy w PROJEKTORZE bezinteresownie dzielą się swoim czasem, pasją, wiedzą i kompetencjami z młodszymi kolegami.

Dowiedz się o nas więcej:

👉 obejrzyj transmisję LIVE PROAKTYWNI - Ludzie, którym nie jest wszystko jedno i poznaj ludzi, którzy za tym wszystkim stoją;

👉 zajrzyj na www.projektor.org.pl

 

 

Żródła danych:

Raport RPD "Ogólnopolskie badanie jakości życia dzieci i młodzieży w Polsce" (2021 r.)
Raport Stowarzyszenia DEMAGOG „Problem fake news w Polsce” (2019 r.)
Raport  CBOS "Młodzież" 2018 (2019 r.)

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marta Masternak
Marta Masternak
Próg: 20 zł
Zofia Sapijaszka
Zofia Sapijaszka
Próg: 20 zł
Piotr Pawłowski
Piotr Pawłowski
Próg: 5 zł
Lidia Śmigiel
Lidia Śmigiel
Próg: 10 zł
Barbara Leszczynska
Barbara Leszczynska
Próg: 20 zł