Projekt Pracownie

W Patronite od 10.03.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2108

Liczba Patronów: 1633

Zostań Patronem
3 patronów
20 miesięcznie
1 870 łącznie
Projekt Pracownie to inicjatywa grupy miłośników rzemiosła. Pokazujemy warsztaty i opowiadamy historie osób, które prowadzą działalność rzemieślniczą. Zachęcamy innych do pogłębiania wiedzy na temat tradycyjnych metod wytwarzania.

O Autorze

W maju 2016 roku poznaliśmy grupę młodych rzemieślników z zagłębia przy ulicy Podskarbińskiej 32/34 w Warszawie, obecnie niestety już nieistniejącego. To oni wprowadzili nas w mikrokosmos pełen precyzyjnie wykonanych, estetycznych wyrobów, pokazali warsztaty i opowiedzieli o swoich zajęciach. Zaprosili do świata innego od naszej codzienności. Pozwolili zwolnić na chwilę, rozejrzeć się wokół i docenić piękno przedmiotów, które z imponującą starannością tworzą rękoma i z wykorzystaniem podstawowych narzędzi. Zainteresowali nas zjawiskiem nowego rzemiosła. Tak się zaczęło – powstał pomysł na Projekt Pracownie.

Projekt Pracownie to niezależny portal stworzony przez grupę entuzjastów działalności rzemieślniczej, która zdecydowała się przybliżyć proces projektowania i wytwarzania wysokiej jakości przedmiotów polskich twórców.

Każdy wywiad to efekt naszej wizyty w warsztacie rzemieślnika lub artysty, zapoznania się z jego technikami wytwarzania i fachem, który reprezentuje. Nasza działalność ma charakter dziennikarski – realizujemy reportaże i fotorelacje z pracowni. Odpowiadamy na zaproszenia twórców, a także sami poszukujemy ciekawych osób i inspirujących miejsc. 

Im więcej czasu poświęcamy na spotkania z rzemieślnikami, tym większa jest nasza potrzeba poznania detali ich pracy, odwiedzenia kolejnych lokalizacji. Po kilku latach działalności jesteśmy pewni, że wielu młodych ludzi decyduje się na wykonywanie zawodów, w których pieczołowitość, znajomość materiału, narzędzi i technik decydują o ostatecznym efekcie pracy. Chcemy opowiedzieć Wam ich historie!  

Działamy od blisko trzech lat. Odwiedziliśmy dziesiątki pracowni rzemieślniczych, zarówno w Warszawie, jak i poza jej granicami. Chcemy działać dalej i rozwijać naszą inicjatywę. Zawody mogą ginąć, opowieści zostają. My gorąco wierzymy, że można zachować jedne i drugie. Bądźcie z nami. Podsycajmy zainteresowanie rzemiosłem i stwórzmy społeczność wspierającą rzemieślników!

ZAPRASZAMY DO ŚWIATA RZEMIOSŁA
https://www.projektpracownie.pl/ 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni