W Patronite od 10.03.2019

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 785

liczba Patronów: 770

7 patronów
175 zł miesięcznie
1 505 zł łącznie
Projekt Pracownie to inicjatywa grupy miłośników rzemiosła. Pokazujemy warsztaty i opowiadamy historie osób, które prowadzą działalność rzemieślniczą. Zachęcamy innych do pogłębiania wiedzy na temat tradycyjnych metod wytwarzania.

O Autorze

W maju 2016 roku poznaliśmy grupę młodych rzemieślników z zagłębia przy ulicy Podskarbińskiej 32/34 w Warszawie, obecnie niestety już nieistniejącego. To oni wprowadzili nas w mikrokosmos pełen precyzyjnie wykonanych, estetycznych wyrobów, pokazali warsztaty i opowiedzieli o swoich zajęciach. Zaprosili do świata innego od naszej codzienności. Pozwolili zwolnić na chwilę, rozejrzeć się wokół i docenić piękno przedmiotów, które z imponującą starannością tworzą rękoma i z wykorzystaniem podstawowych narzędzi. Zainteresowali nas zjawiskiem nowego rzemiosła. Tak się zaczęło – powstał pomysł na Projekt Pracownie.

Projekt Pracownie to niezależny portal stworzony przez grupę entuzjastów działalności rzemieślniczej, która zdecydowała się przybliżyć proces projektowania i wytwarzania wysokiej jakości przedmiotów polskich twórców.

Każdy wywiad to efekt naszej wizyty w warsztacie rzemieślnika lub artysty, zapoznania się z jego technikami wytwarzania i fachem, który reprezentuje. Nasza działalność ma charakter dziennikarski – realizujemy reportaże i fotorelacje z pracowni. Odpowiadamy na zaproszenia twórców, a także sami poszukujemy ciekawych osób i inspirujących miejsc. 

Im więcej czasu poświęcamy na spotkania z rzemieślnikami, tym większa jest nasza potrzeba poznania detali ich pracy, odwiedzenia kolejnych lokalizacji. Po kilku latach działalności jesteśmy pewni, że wielu młodych ludzi decyduje się na wykonywanie zawodów, w których pieczołowitość, znajomość materiału, narzędzi i technik decydują o ostatecznym efekcie pracy. Chcemy opowiedzieć Wam ich historie!  

Działamy od blisko trzech lat. Odwiedziliśmy dziesiątki pracowni rzemieślniczych, zarówno w Warszawie, jak i poza jej granicami. Chcemy działać dalej i rozwijać naszą inicjatywę. Zawody mogą ginąć, opowieści zostają. My gorąco wierzymy, że można zachować jedne i drugie. Bądźcie z nami. Podsycajmy zainteresowanie rzemiosłem i stwórzmy społeczność wspierającą rzemieślników!

ZAPRASZAMY DO ŚWIATA RZEMIOSŁA
https://www.projektpracownie.pl/ 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem
Najnowsi Patroni