Projekt Pracownie

W Patronite od 10.03.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2445

Liczba Patronów: 2107

Zostań Patronem
2 patronów
15 miesięcznie
2 020 łącznie

Niezależność i codzienność Projektu Pracownie

1 000 zł

miesięcznie

1%

osiągnięto

985 zł

brakuje

Jesteśmy niezależnym portalem, który tworzymy „po godzinach”. Nie mamy sponsora ani mecenatu żadnej organizacji, ani firmy. Wywiady na naszej stronie nie są „gotowcami” ani komercyjnym materiałami sponsorowanymi. Każdy materiał to efekt naszej wizyty w pracowni rzemieślnika. Realizujemy jedynie kooperacje z instytucjami społecznymi lub kulturalnymi, które wspierają działania współczesnych rzemieślników, ale jednocześnie zapewniają nam wolność twórczą w kontekście prezentowanych historii. Na co dzień sami opłacamy wszystkie rozliczenia związane z prowadzeniem serwisu, ale także dojazdy do rzemieślników i działania promocyjne na rzecz odwiedzonych pracowni. Zostając naszych Patronem, znacznie odciążysz nas w regulowaniu codziennych rachunków i pozwolisz rozszerzyć działania propagujące ręczne wytwarzanie!

Materiał zrealizowany poza Warszawą

2 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

1 985 zł

brakuje

Dotychczas takie realizacje były dla nas możliwe tylko dzięki wsparciu instytucji miejskich lub kulturalnych w danym regionie, ale chcielibyśmy podróżować także niezależnie. Dzięki osiągnięciu tego progu zrealizujemy dowolny materiał poza Warszawą. Taki wyjazd to dla nas kosztowna inwestycja – musimy dojechać do wybranego miejsca i zapewnić nocleg naszemu zespołowi. Często odwiedzamy pracownie w dwie, trzy albo nawet cztery osoby (prowadząca wywiad, fotografowie, operator). Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli odwiedzić także rzemieślników mieszkających w innych miastach!

Nowy sprzęt dla Projektu Pracownie

4 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

3 985 zł

brakuje

Nieustannie się rozwijamy, a ponieważ chcemy robić coraz więcej, czujemy, że już czas zainwestować w nowy i lepszy sprzęt. Nagrywamy rozmowy, które następnie ręcznie transkrybujemy, a wierzymy, że są narzędzia, które mogłyby przyspieszyć naszą pracę. Robimy zdjęcia, kręcimy i montujemy materiały wideo i na naszej liście nie brakuje akcesoriów, które ułatwiłyby naszą codzienną pracę. Chcemy, aby nasze materiały były coraz bardziej jakościowe. Wasze wsparcie pomoże nam osiągnąć ten cel!

Tłumaczenie materiałów na język angielski

5 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

4 985 zł

brakuje

Nasze materiały są obszerne i prezentują procesy projektowe z różnorodnych pracowni rzemieślniczych, przez co koszt ich tłumaczenia na język angielski jest bardzo wysoki. My niestety nie dysponujemy czasem, który moglibyśmy poświęcić na wykonanie tłumaczeń samodzielnie. Wiemy, że nasza inicjatywa wzbudza zainteresowanie wśród osób spoza Polski i dlatego bardzo chcielibyśmy mieć szansę zaprezentować opisywane historie w uniwersalnym języku, który zna większość osób. Kwota, którą chcielibyśmy pozyskać, również wystarczy jedynie na kilka artykułów, ale wierzymy, że to będzie dobry początek!
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Mateusz Potempski
Mateusz Potempski
Próg: 10 zł
Agata Przedpełska
Agata Przedpełska
Próg: 5 zł