Avatar użytkownika

Projekt Pracownie

3
patronów
40 
miesięcznie
3 890 
łącznie
3
patronów
40 zł 3 890 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękujemy, że wspierasz Projekt Pracownie.

W ramach podziękowania otrzymasz od nas spersonalizowany mail z podziękowaniem za Twoje zaangażowanie!
10 zł miesięcznie
Super, że wspierasz nas, wpłacając większy datek!

Prześlemy do Ciebie spersonalizowane podziękowania od naszego zespołu w formie krótkiego wideo!
20 zł miesięcznie
Takie wsparcie jest dla nas bardzo ważne!

Sprawdź maila od nas i prześlij swój adres korespondencyjny. Wkrótce w ramach podziękowań otrzymasz wydrukowany na papierze fotograficznym kolaż zdjęć z pracowni ze specjalną dedykacją!
50 zł miesięcznie
Wow! Dziękujemy, że tak doceniasz naszą pracę! Podaj nam w odpowiedzi na mail swój adres korespondencyjny. Dzięki temu otrzymasz wydrukowany na papierze fotograficznym kolaż zdjęć z pracowni ze specjalną dedykacją oraz wyjątkową kartkę autorstwa Weroniki Reroń.
100 zł miesięcznie
Jesteśmy pod wrażeniem i dziękujemy, że tak bardzo wierzysz w naszą inicjatywę! Odpowiedz na nasz mail i prześlij swój adres korespondencyjny, aby już niebawem otrzymać od nas wyjątkową kartkę autorstwa Weroniki Reroń z podziękowaniami. Ponadto przysługuje Ci specjalny rabat na wybrane produkty i usługi u wspierających nas rzemieślników (Wenska, Mosko Ceramics, Tartaruga, Wood Workshop, MK Leathers, Sir B. Fancy Buttons). O szczegółach realizacji rabatu poinformujemy Cię drogą mailową.
150 zł miesięcznie
Serio? Jesteś super. Brak nam słów ze wzruszenia! Podaj nam w mailu swój adres korespondencyjny, a wyślemy do Ciebie wyjątkową kartę autorstwa Weroniki Reroń z podziękowaniami. To, że nas wspierasz, jest ważne także dla współpracujących z nami rzemieślników. Właśnie dlatego skontaktujemy Cię z twórczynią marki Wenska i będziesz mógł wybrać dla siebie pasek lub inne skórzane akcesoria do kwoty 200 złotych z oferty kaletniczki.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Projekt Pracownie w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Projekt Pracownie to inicjatywa grupy miłośników rzemiosła. Pokazujemy warsztaty i opowiadamy historie osób, które prowadzą działalność rzemieślniczą. Zachęcamy innych do pogłębiania wiedzy na temat tradycyjnych metod wytwarzania.

W maju 2016 roku poznaliśmy grupę młodych rzemieślników z zagłębia przy ulicy Podskarbińskiej 32/34 w Warszawie, obecnie niestety już nieistniejącego. To oni wprowadzili nas w mikrokosmos pełen precyzyjnie wykonanych, estetycznych wyrobów, pokazali warsztaty i opowiedzieli o swoich zajęciach. Zaprosili do świata innego od naszej codzienności. Pozwolili zwolnić na chwilę, rozejrzeć się wokół i docenić piękno przedmiotów, które z imponującą starannością tworzą rękoma i z wykorzystaniem podstawowych narzędzi. Zainteresowali nas zjawiskiem nowego rzemiosła. Tak się zaczęło – powstał pomysł na Projekt Pracownie.

Projekt Pracownie to niezależny portal stworzony przez grupę entuzjastów działalności rzemieślniczej, która zdecydowała się przybliżyć proces projektowania i wytwarzania wysokiej jakości przedmiotów polskich twórców.

Każdy wywiad to efekt naszej wizyty w warsztacie rzemieślnika lub artysty, zapoznania się z jego technikami wytwarzania i fachem, który reprezentuje. Nasza działalność ma charakter dziennikarski – realizujemy reportaże i fotorelacje z pracowni. Odpowiadamy na zaproszenia twórców, a także sami poszukujemy ciekawych osób i inspirujących miejsc. 

Im więcej czasu poświęcamy na spotkania z rzemieślnikami, tym większa jest nasza potrzeba poznania detali ich pracy, odwiedzenia kolejnych lokalizacji. Po kilku latach działalności jesteśmy pewni, że wielu młodych ludzi decyduje się na wykonywanie zawodów, w których pieczołowitość, znajomość materiału, narzędzi i technik decydują o ostatecznym efekcie pracy. Chcemy opowiedzieć Wam ich historie!  

Odwiedziliśmy dziesiątki pracowni rzemieślniczych, zarówno w Warszawie, jak i poza jej granicami. Chcemy działać dalej i rozwijać naszą inicjatywę. Zawody mogą ginąć, opowieści zostają. My gorąco wierzymy, że można zachować jedne i drugie. Bądźcie z nami. Podsycajmy zainteresowanie rzemiosłem i stwórzmy społeczność wspierającą rzemieślników!

ZAPRASZAMY DO ŚWIATA RZEMIOSŁA
https://www.projektpracownie.pl/ 

Cele Autora

Niezależność i codzienność Projektu Pracownie
  • 1 000 zł miesięcznie
  • 960 zł brakuje
4%
Projekt Pracownie jest niezależnym portalem, który tworzymy „po godzinach”. Nie mamy sponsora ani mecenatu żadnej organizacji czy firmy. To nasz świadomy wybór. Współpracujemy wyłącznie z instytucjami społecznymi lub kulturalnymi, które wspierają działalność współczesnych rzemieślników i zapewniają nam wolność twórczą w kontekście prezentowanych historii. Nie sięgamy po gotowe teksty czy komercyjne materiały sponsorowane. Każdy wywiad i każdy fotoreportaż to efekt naszej wizyty w pracowni rzemieślnika lub artysty, rozmowy z nim oraz sesji zdjęciowej wykonanej przez jednego z naszych fotografów. Na co dzień sami opłacamy wszystkie rachunki związane z prowadzeniem serwisu, a także dojazdy do rzemieślników i działania promocyjne na rzecz odwiedzonych pracowni. Zostając naszym Patronem, pozwolisz nam rozszerzyć działania popularyzujące ręczne wytwarzanie!
Materiał zrealizowany poza Warszawą
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 1 960 zł brakuje
2%
Dotychczas takie realizacje były dla nas możliwe tylko dzięki wsparciu instytucji miejskich lub kulturalnych w danym regionie. To one pomagały nam sfinansować wyprawę poza Warszawę. Bardzo chcemy podróżować także niezależnie. Dzięki osiągnięciu tego progu zrealizujemy dowolny materiał poza naszym rodzinnym miastem. Czemu potrzebujemy Twojego wsparcia? Taki wyjazd to dla nas duża inwestycja – musimy dojechać do wybranego miejsca i opłacić nocleg oraz wyżywienie naszego zespołu. Często odwiedzamy pracownie w dwie, trzy albo nawet cztery osoby (prowadząca wywiad, fotografowie, operator). Nie chcemy, aby rzemieślnicy płacili za nasze przyjazdy, bo naszym celem jest ich bezpłatna promocja. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli rozszerzyć zasięg naszych działań o inne części Polski!
Nowy sprzęt dla Projektu Pracownie
  • 4 000 zł miesięcznie
  • 3 960 zł brakuje
1%
Nieustannie się rozwijamy i chcemy robić coraz więcej. Dlatego czujemy, że już czas zainwestować w lepszy sprzęt. Nagrywamy rozmowy, które samodzielnie spisujemy ze słuchu, a wierzymy, że są narzędzia, które mogłyby przyspieszyć naszą pracę. Robimy zdjęcia, kręcimy i montujemy materiały wideo. Na naszej liście nie brakuje akcesoriów, które by to ułatwiły. Chcemy, aby nasze materiały były coraz bardziej jakościowe. Twoje wsparcie pomoże nam zasilić Projektową skarbonkę i odłożyć na sprzęt, który pomoże w realizowaniu coraz atrakcyjniejszych reportaży!
Tłumaczenie materiałów na język angielski
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 4 960 zł brakuje
0%
Nasze materiały są obszerne i prezentują procesy projektowe z różnorodnych pracowni rzemieślniczych. Dlatego koszt ich tłumaczenia na język angielski jest bardzo wysoki. My niestety nie dysponujemy czasem, który moglibyśmy poświęcić na wykonanie tłumaczeń samodzielnie. Wiemy, że nasza inicjatywa wzbudza zainteresowanie także wśród osób spoza Polski. Zależy więc nam, by mieć szansę zaprezentować opisywane historie naszych bohaterów w języku, który zna większość osób za granicą. Kwota, którą chcielibyśmy pozyskać, wystarczy jedynie na kilka artykułów, ale wierzymy, że to będzie dobry początek!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Projekt Pracownie już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Monika Dąbrowska - Picewicz
Monika Dąbrowska - Picewicz
10 zł
Malwina Ch
Malwina Ch
20 zł
Mateusz Potempski
Mateusz Potempski
10 zł
Jola Pasik
Jola Pasik
150 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.