Projekt Pracownie

W Patronite od 10.03.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2689

Liczba Patronów: 2372

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
40 miesięcznie
2 950 łącznie

Niezależność i codzienność Projektu Pracownie

1 000 zł

miesięcznie

4%

osiągnięto

960 zł

brakuje

Projekt Pracownie jest niezależnym portalem, który tworzymy „po godzinach”. Nie mamy sponsora ani mecenatu żadnej organizacji czy firmy. To nasz świadomy wybór. Współpracujemy wyłącznie z instytucjami społecznymi lub kulturalnymi, które wspierają działalność współczesnych rzemieślników i zapewniają nam wolność twórczą w kontekście prezentowanych historii. Nie sięgamy po gotowe teksty czy komercyjne materiały sponsorowane. Każdy wywiad i każdy fotoreportaż to efekt naszej wizyty w pracowni rzemieślnika lub artysty, rozmowy z nim oraz sesji zdjęciowej wykonanej przez jednego z naszych fotografów. Na co dzień sami opłacamy wszystkie rachunki związane z prowadzeniem serwisu, a także dojazdy do rzemieślników i działania promocyjne na rzecz odwiedzonych pracowni. Zostając naszym Patronem, pozwolisz nam rozszerzyć działania popularyzujące ręczne wytwarzanie!

Materiał zrealizowany poza Warszawą

2 000 zł

miesięcznie

2%

osiągnięto

1 960 zł

brakuje

Dotychczas takie realizacje były dla nas możliwe tylko dzięki wsparciu instytucji miejskich lub kulturalnych w danym regionie. To one pomagały nam sfinansować wyprawę poza Warszawę. Bardzo chcemy podróżować także niezależnie. Dzięki osiągnięciu tego progu zrealizujemy dowolny materiał poza naszym rodzinnym miastem. Czemu potrzebujemy Twojego wsparcia? Taki wyjazd to dla nas duża inwestycja – musimy dojechać do wybranego miejsca i opłacić nocleg oraz wyżywienie naszego zespołu. Często odwiedzamy pracownie w dwie, trzy albo nawet cztery osoby (prowadząca wywiad, fotografowie, operator). Nie chcemy, aby rzemieślnicy płacili za nasze przyjazdy, bo naszym celem jest ich bezpłatna promocja. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli rozszerzyć zasięg naszych działań o inne części Polski!

Nowy sprzęt dla Projektu Pracownie

4 000 zł

miesięcznie

1%

osiągnięto

3 960 zł

brakuje

Nieustannie się rozwijamy i chcemy robić coraz więcej. Dlatego czujemy, że już czas zainwestować w lepszy sprzęt. Nagrywamy rozmowy, które samodzielnie spisujemy ze słuchu, a wierzymy, że są narzędzia, które mogłyby przyspieszyć naszą pracę. Robimy zdjęcia, kręcimy i montujemy materiały wideo. Na naszej liście nie brakuje akcesoriów, które by to ułatwiły. Chcemy, aby nasze materiały były coraz bardziej jakościowe. Twoje wsparcie pomoże nam zasilić Projektową skarbonkę i odłożyć na sprzęt, który pomoże w realizowaniu coraz atrakcyjniejszych reportaży!

Tłumaczenie materiałów na język angielski

5 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

4 960 zł

brakuje

Nasze materiały są obszerne i prezentują procesy projektowe z różnorodnych pracowni rzemieślniczych. Dlatego koszt ich tłumaczenia na język angielski jest bardzo wysoki. My niestety nie dysponujemy czasem, który moglibyśmy poświęcić na wykonanie tłumaczeń samodzielnie. Wiemy, że nasza inicjatywa wzbudza zainteresowanie także wśród osób spoza Polski. Zależy więc nam, by mieć szansę zaprezentować opisywane historie naszych bohaterów w języku, który zna większość osób za granicą. Kwota, którą chcielibyśmy pozyskać, wystarczy jedynie na kilka artykułów, ale wierzymy, że to będzie dobry początek!
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Malwina Ch
Malwina Ch
Próg: 20 zł
Mateusz Potempski
Mateusz Potempski
Próg: 10 zł
Monika Dąbrowska - Picewicz
Monika Dąbrowska - Picewicz
Próg: 10 zł
Malwina Charko
Malwina Charko
Próg: 20 zł