Polki w medycynie

W Patronite od 03.06.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1123

Liczba Patronów: 1362

Zostań Patronem
Kup na prezent
7 patronów
305 miesięcznie
1 965 łącznie
Polki w medycynie to pierwsza inicjatywa wspierająca rozwój zawodowy kobiet w ochronie zdrowia w Polsce. Tworzymy treści ważne dla medyczek, bo chcemy, aby Tobie i nam pracowało się lepiej.

O Autorze

 

Polki w medycynie
Polki w medycynie 

 

Jesteśmy pierwszą w historii polskiej medycyny inicjatywą wspierającą rozwój zawodowy kobiet. Za nami już kilka projektów, które zorganizowałyśmy dzięki zaangażowaniu wspaniałych osób całkowicie nieodpłatnie.

Chcemy dodawać Wam i sobie odwagi, aby działać dalej, lepiej i bardziej profesjonalnie. 

Nasze projekty: 

Dyskryminacja kobiet w polskiej ochronie zdrowia. Raport, który powstał we współpracy Polek w Medycynie i Będąc Młodym Lekarzem

Przeprowadziłyśmy badanie na temat dyskryminacji kobiet w środowisku medycznym w Polsce, w którym wzięło udział 1340 osób. To pierwsze takie badanie w Polsce. Najważniejszymi pytaniami, które zadałyśmy w ankiecie, były te dotyczące skali problemu dyskryminacji kobiet w środowisku medycznym. 82% z Was  uważała, że dyskryminacja jest powszechnym problemem w ochronie zdrowia w Polsce, a 73,5% spotkało się z nią osobiście w pracy lub podczas studiów medycznych. Szokujące, prawda? Przeczytaj więcej

Konferencja Polki w medycynie

Zorganizowałyśmy konferencję razem z Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie, czyli największą Izbą Lekarską w Polsce. Wydarzenie można śmiało nazwać olbrzymim sukcesem, ponieważ udział w nim wzięło blisko 300 uczestniczek z każdej dziedziny medycznej - w wersji “na żywo” i “online”. 

Polki w medycynie reprezentujemy wszystkie medyczki
Polki w medycynie - reprezentujemy wszystkie medyczki
foto: Patrycja Płanik
 

Olbrzymie grono odbiorczyń

Piszemy artykuły z informacjami przydatnymi dla medyczek, za nami kilkadziesiąt publikacji (zajrzyj tutaj). Naszą działalność w social mediach, na instagramie śledzi blisko 10 tys. osób, a na fejsbuku 2,7 tysiąca osób. Social media to nasz konik i tam tworzymy najwięcej treści: poruszamy trudne tematy, takie jak zarobki, rodzicielstwo, molestowanie seksualne... Przed naszymi działaniami były to tematy tabu. Stopniowo staramy się je oswajać, aby zmieniać sytuację medyczek w Polsce. 

Zainteresowanie mediów

Udzielałyśmy wywiadów dla Forbes, WP, Interii, Termedii, Hellozdrowie, Gazety wyborczej. Pisały o nas Dziennik Gazeta Prawna, Gabinet Cieni. O samym badaniu o dyskryminacji napisało ponad 30 mediów!

lek. Małgorzata Osmola inicjatorka Polek w medycynie
lek. Małgorzata Osmola inicjatorka Polek w medycynie
foto: Patrycja Płanik 
 

 

Dlaczego Patronite? 

Polki w medycynie - zarówno tworzenie treści na blogu, w social mediach, czy te duże projekty (konferencja, badanie) robiłyśmy pro bono przez ponad 2 lata. Chciałybyśmy działać lepiej, bardziej profesjonalnie, mieć $$$ na informatyczkę, która zajmie się stroną www, bo jak ogarnąć wordpressa, skoro  na studiach tego nie uczą...

Tworzenie treści w social mediach to nasze codzienne wyzwanie, choć cieszymy się, że możemy z Wami porozmawiać. Jednak do postów zawsze robimy research, a to zajmuje sporo czasu. Ciężko to robić, gdy pracuje się równolegle w kilku miejscach (pewnie same doskonale to znacie...). A gdyby tak.. odpuścić dodatkowe przychodnie i zająć się lepiej Polkami? 

A co do przyszłości... to mamy głowę pełną pomysłów i chcemy je dla Was zrealizować!

Dlatego będziemy bardzo wdzięczne, jeżeli zechcesz nas wesprzeć nawet symboliczną kwotą szczególnie jeśli korzystasz z naszych treści. Wiemy też jak to jest mieć puste konto, więc w przypadku, gdy portfel świeci pustkami, wróć do nas ze wsparciem, gdy przyjdą lepsze czasy! 

Dużo zdrówka!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Paulina Kumięga
Paulina Kumięga
Próg: 10 zł
Alicja Klaman
Alicja Klaman
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Igor Jirkov
Igor Jirkov
Próg: 200 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł