Rekrutacja na FreeLansie

W Patronite od 24.01.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Cześć :) Nazywam się Paulina Gawlicka i witam Cię na moim profilu Patronite. Jestem Twórczynią internetową. Zrzeszam entuzjastów rekrutacji, hr i biznesu pod nazwą 'Rekrutacja na FreeLansie', można mnie znaleźć w wielu portalach społecznościowych oraz na YouTube, gdzie publikuję webinaria i wywiady.

O Autorze

Cześć! Nazywam się Paulina Gawlicka, jestem kreatorką i opiekunką społeczności 
'Rekrutacja na FreeLansie
😎

Niezmiernie cieszę się z Twoich odwiedzin 😊Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną przez jakiś czas, a ten moment zachęcam Cię do zapoznania się z informacjami na temat mojej autorskiej działalności.

1-go czerwca 2021 roku, na świat przyszło moje pierwsze internetowe dziecko - publiczna, ale zamknięta grupa na FB #RNFL, czyli Rekrutacja na FreeLansie - grupa dedykowana Entuzjastom/-tkom i Specom zawodowo powiązanym m.in. z:

 • Rekrutacją,
 • HR'em,
 • Employer Baranding'iem,
 • Marketingiem,
 • Budowaniem i rozwijaniem marki pracodawcy,
 • Kwestiami prawno podatkowymi prowadzenia działalności gospodarczej,
 • Budowaniem relacji biznesowych,
 • Rozwojem osobistym,
 • Komunikacją,
 • Zarządzaniem zespołem.

Wszystkie powyższe obszary są mi bardzo bliskie, ponieważ są powiązane z moim, już 10-cio letnim, doświadczeniem zawodowym. Informacje o tym, gdzie i w jakiej roli, zdobywałam wspomniane doświadczenie, znajdziesz na moim profilu na portalu LinkedIn.


Pomysł stworzenia tej grupy, zrodził się podczas pogadanek, które początkiem 2021 roku organizowałam na Club House. Pokoje dyskusyjne z cyklu 'Rekrutacja bez ściemy!' odbywały się raz w tygodniu, przez kolejne 3 miesiące. W trakcie, którejś z kolei rozmowy okazało się, że w sieci i owszem, są już grupy
o tematyce HRowo- rekrutacyjnej, ale jest w nich nieco sztywna atmosfera i w zasadzie nie o wszystko można zapytać 😏 

I tu wchodzę ja! Cała na biało! 😁

I odpalam grupę o nazwie 'Rekrutacja na FreeLansie', gdzie nie ma tematów #tabu 🙅‍♀️
Gdzie jest przyjazna i luźna atmosfera 💃🕺

Początkowo, głównym celem grupy była wymiana wiedzy i doświadczeń, ale równolegle zależało mi na stworzeniu bezpiecznego miejsca, w którym Freelancerzy będą mogli zapytać o bolączki z ich zawodowego świata, poradzić się, a czasem nawet trochę i ponarzekać - ot taki wentyl...

Z perspektywy ponad 6 miesięcy działalności grupy, mogę potwierdzić, że pojawia się w niej bardzo dużo merytorycznych treści, odpowiednich zarówno dla doświadczonych osób, jak i dla dopiero rozpoczynających karierę - etatowców i freelancerów 😎
Wymieniamy się dobrymi praktykami, śledzimy aktualne trendy, podrzucamy ciekawe publikacje 📚 czy np. info o zniżkach na ogłoszenia 💸😁


W ramach #RNFL organizuję m.in.:

 • cykle postów,
 • webinary,
 • sesje Q&A,
 • spotkania autorskie,
 • warsztaty,
 • webinary narzędziowe, 

Większość spotkań online jest nagrywana 🎥 i praktycznie jeszcze jego samego dnia publikowana w całości, #BezCenzury w grupie.
Ilośc pracy jaką osobiście muszę włożyć przy realizacji tych spotkań i późniejszej publikacji, jest tak duża, że zwyczajnie było mi szkoda 'ukrywać' te treści dla wąskiej grupy (wtedy ok. 350 osób) i postanowiłam uruchomić kanał na YouTube! 🎞🤩

 

Na którym dodatkowo publikuję wywiady z cyklu 'Twarze IT- poznaj specyfikę pracy na stanowisku...' oraz najciekawsze, odpowiednio przycięte fragmenty webinarów. Nadal pełne wersje dostępne są wyłącznie dla Grupowiczów/-ek RNFL.
Ważne: wszystkie spotkania online są darmowe.

Od 2022 roku jesteśmy też na portalu LinkedIn, w grupie o nazwie RNFL GROUP.

Słowem - dużo się dzieje! 💪a plany na rozwój grupy są prze-ogromne! 🤩np. w drugim kwartale 2022 roku rusza nowy cykl wywiadów: 'Twarze HR', odpalamy też cykl związany z rozwojem wystąpień publicznych🎙

Wszystkie aktywności związane z działaniami grupy, wymagają ode mnie bardzo dużego nakładu czasu i pracy:
wymyślam tematykę i kierunki rozwoju grupy,
- namawiam gości do wystąpień za free 🤫
- organizuję webinary,
- osobiście tworzę wszystkie grafiki,
- zajmuję się postprodukcją nagrań i umieszczaniem ich w Social Mediach,
- namawiam grupowiczów/-ki do dzielenia się wiedzą i pisania cykli postów, czy udzielenia wywiadu.

Kocham to robić, mam z tego dużo frajdy! 😍 Ale ponoszę też realne koszty związane z chociażby wyższą licencją Zoom czy Canva Pro, poczyniłam inwestycje sprzętowe, by móc nagrywać w jeszcze lepszej jakości, zakupiłam też dodatkowe wyposażenie mojego mikro-biura by tło, które widzisz na nagraniu było przyjemne w odbiorze wzrokowym 🙂

W tym miejscu pragnę dodatkowo podkreślić, że do tej pory, była to moja dodatkowa praca 'po godzinach', w formie no-profit, dlatego będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz docenić i wspomóc moją pracę w sposób finansowy 🤗


Zostań PATRONEM społeczności, która ma realny wpływ na propagowanie dobrych praktyk w biznesie i na rynku pracy.
Wierzę, że z Twoją pomocą osiągniemy jeszcze więcej! 💪
 


Serdeczne dzięki, że doczytałaś/-eś do końca. Jeśli chcesz zobaczyć z czego żyję, to zapraszam na www.gwalicka.com 😊

Cudownego dnia!
Paulina Gawlicka


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent