W Patronite od 12.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 479

Liczba Patronów: 518

Zostań Patronem
Kup na prezent
29 patronów
883 miesięcznie
10 573 łącznie
Dołącz do nas i zobacz co możemy razem zrobić. Dzięki tysiącom istot, udaje mi się zorganizować ok 100 ekologicznych działań rocznie. Tak się rozwinęły, że nie jestem już w stanie sam organizować na nie środki. Dlatego zwracam się o pomoc świadomych obrońców natury, miłośników przyrody, Ciebie

O Autorze

"Ja nawet nie marzę o lepszym sprzęcie tak, jak marzę, by móc wykonywać to, co udało się do tej pory. By mieć kontakt z dziećmi, by tworzyć więcej materiałów edukacyjnych, filmów, ...mieć więcej czasu na realizację, aniżeli organizację środków.
Dziękuję Ci za każdy gest w stonę wspacia nie mnie, lecz moich działań dla środowiska czy dzieci. 

Cześć. 
Mam na imię Sebastian.
Jestem ichtiologiem, ojcem, spełnioną istotą, miłośnikiem natury ... nie tylko tej na zewnątrz ;) 

 7 lat temu rzuciłem dosłownie wszystko, by się zająć swoją "zakopaną" przez wykonywanie innych zawodów- życiową pasją, jaką jest obcowanie z światem przyrody oraz ochroną i pomaganiem w zahamowaniu degradacji środowiska naturalnego, od którego jesteśmy zależni. Głównie wodnego. Z wodą włącznie. 

Na początku było to proste. Podnajęcie swojego mieszkania i wyprowadzka do 1m, przeznaczenie wszystkich oszczędności - by działać. Założyć fundację Ratuj Ryby, by po zatruciu 100 km rzeki Warty zdobyć środki, by kilkaset dzieci mogło wpuścić do niej 1 mln nowych mieszkańców, które żyją do dziś. 
 

            

              Jednak po wykonaniu 500 działań, okazało się, że organizacja środków na ich cykliczną realizację przerasta mnie oraz moich bliskich i dalekich.

Cieszę się niezmirenie, że się rozrosły, że coraz więcej istot pojawia się na organizowanych przeze mnie akcjach, również ogólnopolskich, coraz więcej fajnych osób dołącza do społeczności na fejsie, insta czy YouTube, że rośnie w nas świadomość zależności i symbiozy z naturą i zrobienia czegoś od siebie, poza ciągłym, codziennym braniem.

Jednak doszedłem do ściany, przy której muszę wybrać - ile czasu jestem w stanie poświęcić na zdobywanie środków na działania, a ile na ich organizowanie.

Dlatego za namową Youtuberów jestem tu, ... wierząc, że nie jestem sam. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DZIAŁAM W TRZECH OBSZARACH:
przykłady realizacji:

I. EKO EDUKACJA:
Organizuję zajecia edukacyjne pod naukowym Patronatem IRŚ
oraz uznaniem Kuratorium Oświaty

 • - Laureat najlepszej org.samorządowej w Polsce 2018 kat.: Edukacja 
 • -  20 tys dzieci w szkołach
 • - 5 tys dzieci w terenie
 • - 40 tys uczestników eko eventów edukacyjnych

 

 • - Tworząc filmy na kanale Youtube - Ratuj Ryby, np:  

 • - 2 000 dzieci - EKO IGRZYSKA (12 konkursów, 10 kampanii)

 

 • - 30 konferencji

            II. EDUKACYJNE EKO REJSY:


Nauka przyrody znad tafli wody.

 • < 100 edukacyjnych EKO RESJÓW , podczas których pokazuję uczetnikom ekosystem, w którym się znajdujemy wraz z konsekwencjami naszych ludzkich nawyków. Dobrych i złych. 

  

 

III. POMOC NATURZE:
Zdobyte środki przeznaczam głównie na bezpośrednie działania dla środowiska, np:

 • ZARYBIENIE RZEKI WARTY W 1 000 000 RYB: • Ponad 100 000 kg śmieci,  uzbieranych przez uczestników już sześciu akcji 

  "Sprzątania Brzegów Warty od źródeł do ujścia" (cykliczna): 

 

 • Ponad 4,5 tony szkła usuniętego z dna rzeki w III akcjach:

"DNO, NIE dla butelek" (cykliczna)Wyzbieranie ok 100 tys niedopałków w akcji "Plaża to nie popielniczka" (cykliczna)
 

Budowa i instalacja 30 gniazd tarłowych (cykliczne): 

 

240 zaadoptowanych sandaczy w akcji ADOPTUJ SANDACZA (akcja trwa www.ratujryby.pl) 

Link do adopcji: http://ratujryby.pl/aktualnosci/:ktualnosci-O:d29.p1 

 

...  wiele innych


Wiem, że do końca życia będę się zajmował pokazywaniem piękna przyrody oraz organizował działania, by ją chronić. Ile ich stworzę będzie zależało również od tego ilu osobom będą się one podobały i zechcą dołączyć do "rybniętych zdrowo istot", które mnie, siebie i Ją bądą wspierać. 

Dziękuję za wsparcie
oraz dziękuję również tym, którzy na tyle się zainteresowali, że doczytali do tego momentu :) 

Zapraszam do obserwowania moich działań na kanałch społecznośćiowych oraz do ich wspacia.

Ps. 
Aha. Słowo fundacja może w wielu wykreować różne myślenie. Dlatego wolę dopisać:  W fundacji Ratuj Ryby nie ma nikogo zatrudnionego oraz wszelkie środki przekazywane są na cel, którego organizację finansuje z prywatnych środków. Chętnie bym skorzystał z możliwości wniosków o dofinansowanie, lecz w 80% przypadków nie posiadam środków własnych, by większość pomysłów z szuflady ujżała światło dzienne. Np. Na zarybienie rzeki Warty po Jej zatruciu w 1 mln ryb oraz instalację gniazd tarłowych dla sandaczy Warty fundacja otrzymała ok 100 000 zł. Lecz by to zrealizować i zorganizować trzeba było mieć własnych 20-30 tys 

Sebastian Staśkiewicz 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Krzysztof Kęsy
Krzysztof Kęsy
Próg: 27 zł
Jarek Winkel
Jarek Winkel
Próg: 27 zł
Sławomir Idziak
Sławomir Idziak
Próg: 107 zł
Paweł Gul
Paweł Gul
Próg: 7 zł
Damian Ostrowski
Damian Ostrowski
Próg: 27 zł
Anonimowy patron
Próg: 47 zł