Rozmowy do kawy

W Patronite od 09.12.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
0 patronów
0 miesięcznie
10 łącznie
Mam na imię Paweł. Jestem dziennikarzem. Materializuję otaczającą mnie rzeczywistość. Na rozmowydokawy.pl pojawiać się będą rozmowy z ludźmi, których spotykam na co dzień, lub spotkać chcę. Róbcie kawę i miłej lektury!

O Autorze

Cześć!

Mam na imię Paweł. Dzięki, że zajrzałeś/aś na mój profil! W kilku zdaniach przedstawię Ci, czym do tej pory się zajmowałem, a na czym chciałbym się skupić w najbliższej przyszłości. Zaczynamy? :)

http://www.rozmowydokawy.pl

Przez kilkanaście lat pracowałem w mediach jako reporter i montażysta. Przeprowadziłem setki wywiadów z ludźmi ze świata polityki, sportu, rozrywki, show biznesu. Realizowałem reportaże m.in. w Chinach, Albanii, Włoszech, Grecji, Francji, Turcji, Kazachstanie, Austrii, czy na Malcie.

Od dwóch lat nie pracuję już w zawodzie, postanowiłem więcej czasu spędzać z bliskimi mi osobami, ale... ciągnie wilka do lasu:) W 2018 roku założyłem portal/bloga? www.rozmowydokawy.pl i robię wywiady jak wcześniej, ale na moich warunkach: bez nieistotnej treści, bez limitów literek, bez cenzury, i z ludźmi, z którymi nie muszę, a chcę porozmawiać. Ważne jest dla mnie, żeby rozmowy były wartościowe, otwierały oczy, odkrywały nieznane. Oczywiście luźniejsze rozmowy dla równowagi również są w planie;)

Dostaję sporo wiadomości od czytelników, że doceniają treści, które tworzę, więc wierzę, że strona ma duży potencjał. Z racji małych nakładów finansowych dla wielu pozostaje jednak niewidoczna.  

Chciałbym poświęcać więcej czasu na tworzenie nowych tekstów, rozbudowę portalu i jego promocję, a to jak wiadomo wymaga dużej ilości czasu i niemałych środków finansowych. Wspomnę tylko, że jeden spisany wywiad liczy od 8 do 15 stron A4. Wcześniej trwają "poszukiwania" ciekawych rozmówców, umawianie się, research, wyjazd na spotkanie, rozmowa, spisywanie, korekta, wprowadzanie treści na www. Zabiera to naprawdę dużo czasu, którego brakuje mi ze względu na obowiązki zawodowe. Liczę na wsparcie Patronów i większą swobodę w działaniu.

Czy się uda - nie wiem. Wiem natomiast, że warto spróbować.

Zachęcam do zajrzenia na www.rozmowydokawy.pl i rozważenia bycia jej Patronem :)

P.S. Jako ciekawostkę dodam, że dwa z moich wywiadów pojawiły się np. na "Joe Monster". Każdy z nich przeczytało kilkadziesiąt tysięcy ludzi i zyskały sporo pozytywnych opinii.

Link do udostępnionego materiału (47500 wyświetleń):

https://joemonster.org/art/48306/Ona_urodzila_sie_w_Auschwitz_on_przezyl_czystke_na_Wolyniu_To_nie_byli_ludzie_tylko_zwierzeta_


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem