Avatar użytkownika

SalamLab.pl

44
patronów
865 
miesięcznie
122 280 
łącznie
44
patronów
865 zł 122 280 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
5 złotych - za tyle kupisz pyszne śniadanie w niektórych krajach Bliskiego Wschodu. Lub zestaw kosteczek dla naszego mopsa Pączka. Lub kolejną, małą cegiełkę do tworzenia miejsca spokojnej dyskusji o różnych trudnych tematach... i nie tylko :).

Każda kwota się liczy i każdy z wpłacających staje się Patronem Laboratorium Pokoju!

Dziękujemy za Twoje wsparcie
10 zł miesięcznie
10 złotych to kwota, która mówi nam, że zależy ci na pokoju, naszym projekcie Laboratorium Pokoju i tworzeniu rzetelnych treści w internecie.

Dlatego nadajemy ci tytuł Beya (lub Begam w formie żeńskiej :) - nadawanemu tradycyjnie ważnym osobom w różnych krajach Azji.

Wszyscy Beyowie i Begam otrzymają również specjalne zaproszenie do naszej zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie od czasu do czasu będziemy organizować spotkania wirtualne i na żywo. Będziemy również konsultować tam nasze teksty, dzielić się z Wami naszą wiedzą i wskazówkami dotyczącymi podróży, dziennikarstwa czy treningów edukacyjnych.

Dzięki grupie będziemy mogli wymieniać się pomysłami na różne działania naszej społeczności
20 zł miesięcznie
20 złotych na budowanie pokoju? Szerzenie świadomości o religiach czy migracjach? Wyraźnie zależy ci na tym, by w języku polskim było więcej sprawdzonych i rzetelnie opracowanych treści na te tematy.

Dlatego nadajemy ci tytuł Effendi- tytuł niegdyś używany w Turcji i krajach Bliskiego Wschodu wobec osób z wyższym wykształceniem.

Jako Effendi będziesz miał/miała dostęp do specjalnie przygotowywanego przez nas przeglądu prasy.

Oprócz tego otrzymasz też specjalne zaproszenie do grupy dla naszych tytularnych Patronów - nagrody z poprzedniego progu.
50 zł miesięcznie
Uwielbiamy ludzi, którzy chcą tworzyć w Polsce dobre, rzetelnie przygotowywane media. Próg 50 złotych oznacza, że chcesz być współproducentem lub współproducentką naszych mediów w Salam Lab.

Dlatego nadajemy ci tytuł Paszy: jeden z najwyższych tytułów w Imperium Osmańskim.

To wy będziecie tworzyć nasz Diwan - radę doradczą.

Będziemy często do Was pisać z prośbą o sugestie i wskazówki. Które materiały są najciekawsze? Których mogłoby być więcej? O czym trzeba
jeszcze napisać? Z kim się spotkać? To wy będziecie współtworzyć pierwszą taką stronę w języku polskim i szerzyć wiedzę o dziennikarstwie pokoju, Peace Journalism.

Wszyscy Paszowie dostaną też od nas zaproszenie na cykliczne zamknięte spotkania i warsztaty oraz seminarium prowadzone przez nas lub gości specjalnych (no i pewnie będzie na nim też Pączek). A jeśli się nie uda - to zaprosimy cię na kawę ☕ .

Oprócz tego otrzymasz dostęp do przeglądu prasy oraz specjalne zaproszenie do grupy dla naszych tytularnych Patronów.
100 zł miesięcznie
Gdy czasem otrzymujemy pytania o faktury z Arabii Saudyjskiej, to już wiemy, że pytający ma na myśli CIEBIE.

100 złotych to już bardzo poważne zobowiązanie. Dlatego nadajemy ci tytuł Wezyra (lub Wezyrki!) - osoby najbliższej rządzącym sułtanom, pełniącej najważniejszy urząd

Oprócz tego, że będziesz razem z Paszami w naszym Diwanie i że otrzymasz dostęp do specjalnego przeglądu prasy oraz wyjątkowe zaproszenie do grupy naszych tytularnych patronów - chcielibyśmy obdarować Cię czymś osobistym, wyjątkowym.

Po pierwsze więc - na pewno, po poznaniu Cię, raz na trzy miesiące wybierzemy dla Ciebie książkę .

Po drugie - otrzymasz od nas upominek zakupiony z myślą o Tobie w trakcie każdej naszej podróży na Bliski Wschód lub do Afryki Północnej.

Ogromnie dziękujemy!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora SalamLab.pl w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jesteśmy SalamLab.pl | Laboratorium Pokoju.

Paliwem dla nienawiści i przemocy są czarno-białe schematy myślenia. Dlatego reagujemy na konflikty edukując i rzetelnie informując. Świat nie jest czarno-biały.

Wspólnie zmieńmy to, jak o nim myślimy!

Salam Lab to największa w języku polskim platforma poświęcona migracji, prawom człowieka, islamowi i islamofobii.

Salam Lab to jednak nie tylko działalność medialna. To społeczność, dzięki której organizowałyśmy i organizujemy programy edukacyjne dla setek uczniów i uczennic; wydarzenia i konferencje dla tysięcy osób; działania pomocowe i włączające. Wspieraliśmy aktywistów i aktywistki działające na pograniczu polsko-białoruskim i w wielu miejscach w całym kraju, przede wszystkim w Krakowie.

Działamy na rzecz społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka. Naszym priorytetem jest budowanie mostów i kultury spotkania między różnymi społecznościami narodowościowymi i wyznaniowymi. Współpracujemy ze społecznościami muzułmańskimi, żydowskimi, chrześcijańskimi, jak również z mniejszościami seksualnymi, migrantami i osobami z doświadczeniem uchodźstwa oraz reprezentującymi je organizacjami.

 

Więcej o nas i naszych działaniach przeczytacie na stronie www.SalamLab.pl.

 

W ramach naszej pracy medialnej zapraszamy Was na:

- rozmowy z naszymi gośćmi i gościniami poświęcone tematyce migracji, praw człowieka czy państw Afryki Północnej i Azji Południowo-Zachodniej

- human stories, w których przedstawiamy perspektywy osób wykluczonych czy mniej obecnych w mediach

- porcje informacji na temat muzułmanów i muzułmanek, społeczności arabskich, migracji, praw człowieka oraz praw mniejszości (publikowane na naszej stronie internetowej, Facebooku i na Instagramie)

- lajwy na Facebooku i Instagramie oraz spotkania i dyskusje na żywo z ekspertami i ekspertkami zajmującymi się państwami Afryki Północnej i Azji Południowo-Zachodniej

- cykliczne wydarzenia i warsztaty organizowane przez nas dla otwartej publiczności w naszej Społecznej Przestrzeni Aktywnej (SPA) w Krakowie przy ul. Dytmara 3.

 

Dlaczego potrzebne jest nam Wasze wsparcie?

Działalność naszych mediów opiera się na dwóch filarach: pozyskiwanych grantach medialnych oraz wsparciu darczyńców. Aby zapewnić płynne funkcjonowanie redakcji, konieczne są stałe dochody, niezależne od decyzji grantowych. To dzięki nim możemy tworzyć niezależne dziennikarstwo. Dlatego też Twoje stałe wsparcie tak bardzo się dla nas liczy.

To ono pozwoli nam zatrudniać osoby odpowiedzialne za tworzenie treści w Salam Lab. Dzięki Wam będziemy dalej działać tak, by w polskim internecie codziennie pojawiały się rzetelne informacje o ważnych sprawach. 

 

Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczne!

 

 

Cele Autora

Pierwszy krok. Podstawa do działania
 • 1 000 zł miesięcznie
 • 135 zł brakuje
86%
To cel, który pozwala nam nieregularnie publikować informacje na temat konfliktów, migracji i opowieści o budowaniu pokoju na naszym kanale na Facebooku i Instagramie.
Więcej pokoju w mediach i internecie
 • 1 500 zł miesięcznie
 • 635 zł brakuje
57%
To cel, który pozwala nam budować naszą redakcję i wrócić do większej regularności w publikacjach na stronie, Facebooku i Instagramie.

Dzięki tej kwocie przygotowujemy naszą prasówkę – przegląd prasy anglo- i arabskojęzycznej – dla Patronów i Matronek co tydzień, a dla pozostałych co dwa tygodnie.
Sprawmy, by internet nie był czarno-biały
 • 3 000 zł miesięcznie
 • 2 135 zł brakuje
28%
To kwota, dzięki której jesteśmy w stanie ulepszać jakość naszej działalności w internecie i zwiększyć liczbę publikacji.

Możemy też przygotować raz w miesiącu rozmowę lajw lub spotkanie na żywo ze specjalnym gościem lub gościnią – o konfliktach, migracji, islamie i innych religiach, prawach człowieka i wszystkim tym, co wiąże się z budowaniem pokoju. Odcinek ten będziemy publikować na Spotify oraz w serwisie YouTube.
Rozwijamy rzetelne media bez uprzedzeń
 • 5 000 zł miesięcznie
 • 4 135 zł brakuje
17%
Wracamy do częstszej publikacji tekstów, reportaży, wywiadów i eksplejnerów autorów i autorek zewnętrznych na naszej stronie. Za 5000 zł będziemy w stanie płacić im za tworzone treści. Jest to dla nas szczególnie ważne, bo wierzymy, że ciężka i jakościowa praca powinna być wynagradzana.

Chcemy budować jeszcze większe zasięgi i rozbijać czarno-białe schematy myślenia u jak największej ilości osób. Pomóż nam to zrobić. Buduj pokój wspólnie z nami!
Powrót do regularnych publikacji
 • 7 000 zł miesięcznie
 • 6 135 zł brakuje
12%
To kwota, dzięki której zatrudniamy dwie osoby regularnie tworzące nasz dział medialny. A więc wracamy do regularnych prasówek i dłuższych tekstów przygotowywanych przez nasze autorki, a także recenzji książkowych i filmowych (cykle: Lekcja z Salam Lab, Salam Lab recenzuje, Śniadanie z Salam Lab). Kto wie, może z radości zaczniemy też tworzyć tik toki?
Ruszamy z Podcastem!
 • 9 000 zł miesięcznie
 • 8 135 zł brakuje
9%
Taka kwota zobowiązuje, a więc oprócz comiesięcznej rozmowy gwarantowanej we wcześniejszym progu raz w miesiącu ukaże się specjalny podcast, w którym zabierzemy Was do państw Afryki Północnej i Azji Południowo-Zachodniej.

Raz w roku zorganizujemy też spotkanie Patronów i Matronek: Śniadanie z Salam Lab, które będzie okazją do rozmowy w akompaniamencie pysznych, bliskowschodnich potraw.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora SalamLab.pl już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
20 zł
Jadwiga Przewlocka
Jadwiga Przewlocka
5 zł
Tomasz Muszynski
Tomasz Muszynski
20 zł
Anna Mazan
Anna Mazan
5 zł
Anonimowy patron
50 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.