Avatar użytkownika

SalamLab.pl

59
patronów
1 250 
miesięcznie
117 440 
łącznie
59
patronów
1 250 zł 117 440 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
5 złotych - za tyle kupisz pyszne śniadanie w niektórych krajach Bliskiego Wschodu. Lub zestaw kosteczek dla naszego mopsa Pączka. Lub kolejną, małą cegiełkę do tworzenia miejsca spokojnej dyskusji o różnych trudnych tematach... i nie tylko :).

Każda kwota się liczy i każdy z wpłacających staje się Patronem Laboratorium Pokoju!

Dziękujemy za Twoje wsparcie
10 zł miesięcznie
10 złotych to kwota, która mówi nam, że zależy ci na pokoju, naszym projekcie Laboratorium Pokoju i tworzeniu rzetelnych treści w internecie.

Dlatego nadajemy ci tytuł Beya (lub Begam w formie żeńskiej :) - nadawanemu tradycyjnie ważnym osobom w różnych krajach Azji.

Wszyscy Beyowie i Begam otrzymają również specjalne zaproszenie do naszej zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie od czasu do czasu będziemy organizować spotkania wirtualne i na żywo. Będziemy również konsultować tam nasze teksty, dzielić się z Wami naszą wiedzą i wskazówkami dotyczącymi podróży, dziennikarstwa czy treningów edukacyjnych.

Dzięki grupie będziemy mogli wymieniać się pomysłami na różne działania naszej społeczności
20 zł miesięcznie
20 złotych na budowanie pokoju? Szerzenie świadomości o religiach czy migracjach? Wyraźnie zależy ci na tym, by w języku polskim było więcej sprawdzonych i rzetelnie opracowanych treści na te tematy.

Dlatego nadajemy ci tytuł Effendi- tytuł niegdyś używany w Turcji i krajach Bliskiego Wschodu wobec osób z wyższym wykształceniem.

Jako Effendi będziesz miał/miała dostęp do specjalnie przygotowywanego przez nas przeglądu prasy.

Oprócz tego otrzymasz też specjalne zaproszenie do grupy dla naszych tytularnych Patronów - nagrody z poprzedniego progu.
50 zł miesięcznie
Uwielbiamy ludzi, którzy chcą tworzyć w Polsce dobre, rzetelnie przygotowywane media. Próg 50 złotych oznacza, że chcesz być współproducentem lub współproducentką naszych mediów w Salam Lab.

Dlatego nadajemy ci tytuł Paszy: jeden z najwyższych tytułów w Imperium Osmańskim.

To wy będziecie tworzyć nasz Diwan - radę doradczą.

Będziemy często do Was pisać z prośbą o sugestie i wskazówki. Które materiały są najciekawsze? Których mogłoby być więcej? O czym trzeba
jeszcze napisać? Z kim się spotkać? To wy będziecie współtworzyć pierwszą taką stronę w języku polskim i szerzyć wiedzę o dziennikarstwie pokoju, Peace Journalism.

Wszyscy Paszowie dostaną też od nas zaproszenie na cykliczne zamknięte spotkania i warsztaty oraz seminarium prowadzone przez nas lub gości specjalnych (no i pewnie będzie na nim też Pączek). A jeśli się nie uda - to zaprosimy cię na kawę ☕ .

Oprócz tego otrzymasz dostęp do przeglądu prasy oraz specjalne zaproszenie do grupy dla naszych tytularnych Patronów.
100 zł miesięcznie
Gdy czasem otrzymujemy pytania o faktury z Arabii Saudyjskiej, to już wiemy, że pytający ma na myśli CIEBIE.

100 złotych to już bardzo poważne zobowiązanie. Dlatego nadajemy ci tytuł Wezyra (lub Wezyrki!) - osoby najbliższej rządzącym sułtanom, pełniącej najważniejszy urząd

Oprócz tego, że będziesz razem z Paszami w naszym Diwanie i że otrzymasz dostęp do specjalnego przeglądu prasy oraz wyjątkowe zaproszenie do grupy naszych tytularnych patronów - chcielibyśmy obdarować Cię czymś osobistym, wyjątkowym.

Po pierwsze więc - na pewno, po poznaniu Cię, raz na trzy miesiące wybierzemy dla Ciebie książkę .

Po drugie - otrzymasz od nas upominek zakupiony z myślą o Tobie w trakcie każdej naszej podróży na Bliski Wschód lub do Afryki Północnej.

Ogromnie dziękujemy!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora SalamLab.pl w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Jesteśmy SalamLab.pl | Laboratorium Pokoju.

Paliwem dla nienawiści i przemocy są czarno-białe schematy myślenia. Dlatego reagujemy na konflikty edukując i rzetelnie informując. Świat nie jest czarno-biały.

Wspólnie zmieńmy to, jak o nim myślimy!

Salam Lab to największa w języku polskim platforma poświęcona migracji, prawom człowieka, islamowi i islamofobii.

Salam Lab to jednak nie tylko działalność medialna. To społeczność, dzięki której organizowaliśmy programy edukacyjne dla setek uczniów i uczennic; wydarzenia i konferencje dla tysięcy uczestników. To stowarzyszenie, które wspiera osoby działające na pograniczu polsko-białoruskim i w wielu miejscach w całym kraju, przede wszystkim w Krakowie.

Współpracujemy m.in. ze społecznościami muzułmańskimi, żydowskimi i innymi mniejszościami etnicznymi, religijnymi czy seksualnymi.

W Polsce działamy m.in. razem z Grupą Granica, Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich, Biurem Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR), programem Otwarty Kraków, Centrum Wielokulturowym w Krakowie, uchodźcy.info, Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, Stowarzyszeniem Interwencji Prawnej, Polskim Forum Migracyjnym, Dziećmi z Dworca Brześć czy IB Polska. Za granicą współpracujemy m.in. z programem World of Neighbours, Fundacją im. Heinricha Bölla, Centrum Jadal for Knowledge w Jordanii, Tokyo Holocaust Education Resource Center, Caritas Syria oraz UNHCR.

Więcej o nas i naszych działaniach przeczytacie na stronie www.SalamLab.pl

W ramach naszej pracy zapraszamy Was:

- na rozmowy z naszymi gośćmi poświęcone tematyce migracji, praw człowieka czy państw Afryki Północnej i Azji Południowo-Zachodniej;

- na regularnie tworzone kampanie medialne mające na celu uświadamianie Polek i Polaków w zakresie migracji, praw człowieka i edukacji globalnej (np. kampania medialna mająca na celu przeciwdziałanie islamofobii: Empathy Project);

- na codzienne porcje informacji na temat muzułmanów i muzułmanek, społeczności arabskich, migracji, praw człowieka oraz praw mniejszości (publikowane na naszej stronie internetowej, Facebookuna Instagramie);

- na cykliczne wydarzenia i warsztaty organizowane przez nas dla otwartej publiczności w naszej Społecznej Przestrzeni Aktywnej (SPA) w Krakowie przy ul. Dytmara 3.

 

Dlaczego potrzebne jest nam Wasze wsparcie?

Nasza praca to promowanie rzetelnych i sprawdzonych informacji o prawach człowieka czy migracji. Obecnie realizujemy ją w ramach Stowarzyszenia Laboratorium Działań dla Pokoju.

Chcemy realizować ją dalej. Wasze stałe wsparcie pozwoli nam zatrudniać osoby odpowiedzialne za tworzenie treści w Salam Lab. Dzięki Wam będziemy dalej działać tak, by w polskim internecie codziennie pojawiały się rzetelne informacje o tak ważnych sprawach. 

Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni! 

 

Cele Autora

Więcej pokoju w mediach i internecie
 • 2 222 zł miesięcznie
 • 972 zł brakuje
56%
2222 złote to kwota, dzięki której jesteśmy w stanie ulepszać jakość naszej działalności w internecie.

Postawiliśmy nową stronę, stworzyliśmy nowe logo, poprawiamy nasze grafiki. Oprócz tego jesteśmy w stanie przygotować co najmniej dwa razy w miesiącu rozmowę ze specjalnym gościem lub gościnią - o konfliktach, migracji, islamie i innych religiach, prawach człowieka i wszystkim tym, co wiąże się z budowaniem pokoju.

Odcinek ten będziemy obrabiać i publikować na naszych kanałach podcastowych oraz w serwisie YouTube.
Sprawmy, by internet nie był czarno-biały
 • 3 333 zł miesięcznie
 • 2 083 zł brakuje
37%
Przyzwyczailiśmy się do tego i akceptujemy fakt, że treści w internecie są krótkie i ostatecznie niewiele wnoszą w nasze życie. Niewiele się z nich dowiadujemy, bazują na schematach i sprawiają, że utwierdzamy się w naszym czarno-białym myśleniu o świecie. A to, jak wykazało wiele badań, prowadzi do konfliktów i przemocy.

Za 3333 złote będziemy w stanie opracować internetową i mobilną wersję Muzułmańskiej Mapy Polski, którą udostępnimy wszystkim turystom podróżującym po Polsce oraz internautom w całym kraju - tak, by pokazać, że ani historia, ani kultura Polski nie jest wcale taka… czarno-biała :).

Chcemy budować jeszcze większe zasięgi i rozbijać czarno-białe schematy u jak największej ilości osób. Pomóż nam to zrobić. Buduj pokój wspólnie z nami!
Zbudujmy regionalne Laboratoria Pokoju
 • 5 555 zł miesięcznie
 • 4 305 zł brakuje
22%
Ta kwota to już poważna cegiełka - dzięki takiemu wsparciu będziemy mogli koordynować i przygotować program działania dla lokalnych Laboratoriów Pokoju. Od 5 lat nasza działalność opiera się na pracy wolontariuszy i osób nas wspierających.

Chcemy, by takich osób było jak najwięcej, dlatego marzymy o stworzeniu lokalnej sieci Laboratoriów Pokoju - małych grup osób, które co najmniej raz w miesiącu będą odbywać przygotowany przez nas program zajęć. Jednym z zasadniczych punktów działania Laboratoriów jest to, że będą one gromadzić Polki i Polaków, cudzoziemców i wyznawczynie rozmaitych religii, niewierzących i wyborców różnych partii.

Laboratoria Pokoju mają być przestrzenią wspólnego zapoznania się i rozmowy… na spokojnie.

Oprócz tego, kwota 5555 złotych pozwoli nam na wypłacenie skromnych wynagrodzeń dla autorów zewnętrznych. Znamy wokół siebie wiele fantastycznych osób, które mają bardzo wiele do powiedzenia. Twarda rzeczywistość nie pozwala im jednak na to, by znaleźć czas i zacząć pisać.

Choćby niewielkie wynagrodzenie może to zmienić, a zarazem pomóc nam w tworzeniu i dostarczaniu Wam jeszcze ciekawszych treści na stronę Salam Lab.
Make Education Great Again!
 • 7 777 zł miesięcznie
 • 6 527 zł brakuje
16%
Choć hasłem, które widnieje na naszych gadżetach i wlepkach jest „Make Empathy Great Again”, to edukacja jest kluczem do jego spełnienia.

Wsparcie na poziomie 7777 złotych pozwoli nam regularnie tworzyć mini-kampanie społecznościowe skierowane do młodych.

Co najważniejsze jednak - pomagając nam osiągnąć ten cel, sfinansujesz nasze wizyty w szkołach na terenie całej Polski. Co tydzień otrzymujemy dziesiątki zapytań od nauczycieli o możliwość przeprowadzenia u nich choćby jednej lekcji. Teraz możesz sfinansować naszą obecność i zajęcia z zakresu antydyskryminacji, edukacji globalnej czy tematów dotyczących największych wyzwań XXI wieku.

Budujmy pokój w polskich szkołach!
Wspólnie zareagujmy na nienawiść
 • 11 111 zł miesięcznie
 • 9 861 zł brakuje
11%
Naszym marzeniem od dawna jest budowanie mostów między różnymi społecznościami oraz uczenie, jak ważna jest umiejętność przyjmowania perspektywy drugiego człowieka. Tylko w ten sposób możemy wyzwolić się ze schematów czarno-białego myślenia o świecie i innych.

Wsparcie na poziomie 11111 złotych pozwoli nam budować Laboratorium Pokoju całkiem na serio. Dzięki takiemu wsparciu:
- opracujemy cykliczne kampanie w mediach społecznościowych o budowaniu pokoju
- co najmniej raz na kwartał zorganizujemy w różnych miastach Polski duże, otwarte wydarzenia promujące budowanie pokoju (takie jak Kuchnia Spotkania, Rethinking Refugees czy zwiedzanie świątyń)
- Będziemy mogli organizować darmowe szkolenia z zakresu mediów i social mediów dla organizacji pozarządzowych i aktywistów zainteresowanych działaniami na rzecz pokoju
- Zorganizujemy przynajmniej raz do roku Letnią Szkołę Pokoju dla młodych z różnych krajów świata (przede wszystkim Polski, Niemiec, Izraela, Japonii, Palestyny, Szwecji i Korei) z naszymi międzynarodowymi partnerami

Cel jest ambitny, ale wiemy, że już niebawem uda się go osiągnąć :).
Pierwszy krok. Podstawa do działania
 • 1 111 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
To cel, który pozwala nam regularnie publikować informacje na temat konfliktów, migracji i opowieści o budowaniu pokoju na naszym kanale na Facebooku i Instagramie.

Dzięki temu przygotowujemy naszą prasówkę - przegląd prasy anglo- i arabskojęzycznej - dla patronów i patronek, którą co miesiąc dzielimy się ze wszystkimi.

Moderujemy dyskusje na naszej grupie na FB: Porozmawiajmy o islamie
(link: https://www.facebook.com/groups/204813243435237)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora SalamLab.pl już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
20 zł
Anonimowy patron
5 zł
Agnes Agnieszka
Agnes Agnieszka
50 zł
Agnieszka Skąpska
Agnieszka Skąpska
20 zł
Kacha Katarzyna
Kacha Katarzyna
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.