W Patronite od 14.07.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 249

Liczba Patronów: 237

Zostań Patronem
Kup na prezent
94 patronów
2 460 miesięcznie
97 530 łącznie

Sprawmy, by internet nie był czarno-biały

3 333 zł

miesięcznie

73%

osiągnięto

873 zł

brakuje

Przyzwyczailiśmy się do tego i akceptujemy fakt, że treści w internecie są krótkie i ostatecznie niewiele wnoszą w nasze życie. Niewiele się z nich dowiadujemy, bazują na schematach i sprawiają, że utwierdzamy się w naszym czarno-białym myśleniu o świecie. A to, jak wykazało wiele badań, prowadzi do konfliktów i przemocy.

Za 3333 złote będziemy w stanie opracować internetową i mobilną wersję Muzułmańskiej Mapy Polski, którą udostępnimy wszystkim turystom podróżującym po Polsce oraz internautom w całym kraju - tak, by pokazać, że ani historia, ani kultura Polski nie jest wcale taka… czarno-biała :).

Chcemy budować jeszcze większe zasięgi i rozbijać czarno-białe schematy u jak największej ilości osób. Pomóż nam to zrobić. Buduj pokój wspólnie z nami!

Zbudujmy regionalne Laboratoria Pokoju

5 555 zł

miesięcznie

44%

osiągnięto

3 095 zł

brakuje

Ta kwota to już poważna cegiełka - dzięki takiemu wsparciu będziemy mogli koordynować i przygotować program działania dla lokalnych Laboratoriów Pokoju. Od 5 lat nasza działalność opiera się na pracy wolontariuszy i osób nas wspierających.

Chcemy, by takich osób było jak najwięcej, dlatego marzymy o stworzeniu lokalnej sieci Laboratoriów Pokoju - małych grup osób, które co najmniej raz w miesiącu będą odbywać przygotowany przez nas program zajęć. Jednym z zasadniczych punktów działania Laboratoriów jest to, że będą one gromadzić Polki i Polaków, cudzoziemców i wyznawczynie rozmaitych religii, niewierzących i wyborców różnych partii.

Laboratoria Pokoju mają być przestrzenią wspólnego zapoznania się i rozmowy… na spokojnie.

Oprócz tego, kwota 5555 złotych pozwoli nam na wypłacenie skromnych wynagrodzeń dla autorów zewnętrznych. Znamy wokół siebie wiele fantastycznych osób, które mają bardzo wiele do powiedzenia. Twarda rzeczywistość nie pozwala im jednak na to, by znaleźć czas i zacząć pisać.

Choćby niewielkie wynagrodzenie może to zmienić, a zarazem pomóc nam w tworzeniu i dostarczaniu Wam jeszcze ciekawszych treści na stronę Salam Lab.

Make Education Great Again!

7 777 zł

miesięcznie

31%

osiągnięto

5 317 zł

brakuje

Choć hasłem, które widnieje na naszych gadżetach i wlepkach jest „Make Empathy Great Again”, to edukacja jest kluczem do jego spełnienia.

Wsparcie na poziomie 7777 złotych pozwoli nam regularnie tworzyć mini-kampanie społecznościowe skierowane do młodych.

Co najważniejsze jednak - pomagając nam osiągnąć ten cel, sfinansujesz nasze wizyty w szkołach na terenie całej Polski. Co tydzień otrzymujemy dziesiątki zapytań od nauczycieli o możliwość przeprowadzenia u nich choćby jednej lekcji. Teraz możesz sfinansować naszą obecność i zajęcia z zakresu antydyskryminacji, edukacji globalnej czy tematów dotyczących największych wyzwań XXI wieku.

Budujmy pokój w polskich szkołach!

Wspólnie zareagujmy na nienawiść

11 111 zł

miesięcznie

22%

osiągnięto

8 651 zł

brakuje

Naszym marzeniem od dawna jest budowanie mostów między różnymi społecznościami oraz uczenie, jak ważna jest umiejętność przyjmowania perspektywy drugiego człowieka. Tylko w ten sposób możemy wyzwolić się ze schematów czarno-białego myślenia o świecie i innych.

Wsparcie na poziomie 11111 złotych pozwoli nam budować Laboratorium Pokoju całkiem na serio. Dzięki takiemu wsparciu:
- opracujemy cykliczne kampanie w mediach społecznościowych o budowaniu pokoju
- co najmniej raz na kwartał zorganizujemy w różnych miastach Polski duże, otwarte wydarzenia promujące budowanie pokoju (takie jak Kuchnia Spotkania, Rethinking Refugees czy zwiedzanie świątyń)
- Będziemy mogli organizować darmowe szkolenia z zakresu mediów i social mediów dla organizacji pozarządzowych i aktywistów zainteresowanych działaniami na rzecz pokoju
- Zorganizujemy przynajmniej raz do roku Letnią Szkołę Pokoju dla młodych z różnych krajów świata (przede wszystkim Polski, Niemiec, Izraela, Japonii, Palestyny, Szwecji i Korei) z naszymi międzynarodowymi partnerami

Cel jest ambitny, ale wiemy, że już niebawem uda się go osiągnąć :).

Pierwszy krok. Podstawa do działania

1 111 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

To cel, który pozwala nam regularnie publikować informacje na temat konfliktów, migracji i opowieści o budowaniu pokoju na naszym kanale na Facebooku i Instagramie.

Dzięki temu przygotowujemy naszą prasówkę - przegląd prasy anglo- i arabskojęzycznej - dla patronów i patronek, którą co miesiąc dzielimy się ze wszystkimi.

Moderujemy dyskusje na naszej grupie na FB: Porozmawiajmy o islamie
(link: https://www.facebook.com/groups/204813243435237)

Więcej pokoju w mediach i internecie

2 222 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

2222 złote to kwota, dzięki której jesteśmy w stanie ulepszać jakość naszej działalności w internecie.

Postawiliśmy nową stronę, stworzyliśmy nowe logo, poprawiamy nasze grafiki. Oprócz tego jesteśmy w stanie przygotować co najmniej dwa razy w miesiącu rozmowę ze specjalnym gościem lub gościnią - o konfliktach, migracji, islamie i innych religiach, prawach człowieka i wszystkim tym, co wiąże się z budowaniem pokoju.

Odcinek ten będziemy obrabiać i publikować na naszych kanałach podcastowych oraz w serwisie YouTube.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Kacper Rynio
Kacper Rynio
Próg: 10 zł
Piotr Małek
Piotr Małek
Próg: 20 zł
Dariusz Morawiec
Dariusz Morawiec
Próg: 100 zł
Tosia Kaliszewska
Tosia Kaliszewska
Próg: 20 zł
Kasia Beszterda
Kasia Beszterda
Próg: 50 zł
Dagmara Kłosińska
Dagmara Kłosińska
Próg: 50 zł