W Patronite od 14.07.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 168

Liczba Patronów: 150

Zostań Patronem
Kup na prezent
131 patronów
3 175 miesięcznie
77 905 łącznie
Jesteśmy SalamLab.pl | Laboratorium Pokoju. Paliwem dla nienawiści i przemocy są czarno-białe schematy myślenia. Dlatego reagujemy na konflikty edukując i rzetelnie informując. Świat nie jest czarno-biały. Wspólnie zmieńmy to, jak o nim myślimy!

O Autorze

Salam Lab to największa w języku polskim platforma poświęcona informacjom nt. migracji i praw człowieka.

Salam Lab to jednak nie tylko teksty i wideo. To społeczność, dzięki której organizowaliśmy programy edukacyjne dla setek uczniów i uczennic; wydarzenia i konferencje dla tysięcy uczestników. To stowarzyszenie, które działa na rzecz osób z doświadczeniem uchodźstwa na pograniczu polsko-białoruskim i w wielu miejscach w całym kraju, przede wszystkim w Krakowie.

Współpracujemy m.in. ze społecznościami muzułmańskimi, żydowskimi i innymi mniejszościami etnicznymi, religijnymi czy seksualnymi.

W Polsce działamy m.in. razem z Grupą Granica, Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich, Biurem Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR), programem Otwarty Kraków, Centrum Wielokulturowym w Krakowie, uchodźcy.info, Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, Stowarzyszeniem Interwencji Prawnej, Polskim Forum Migracyjnym, Dziećmi z Dworca Brześć czy IB Polska. Za granicą współpracujemy m.in. z programem World of Neighbours, fundacją Heinricha Bölla, Centrum Jadal for Knowledge w Jordanii, Tokyo Holocaust Education Resource Center, Caritas Syria oraz UNHCR.

Więcej o nas i naszych działaniach przeczytacie na stronie www.SalamLab.pl

 

W ramach naszej pracy zapraszamy Was:

- na cykliczne rozmowy z naszymi gośćmi poświęcone tematyce migracji, praw człowieka czy państw Afryki Północnej i Azji Południowo-Zachodniej;

- na regularnie tworzone kampanie medialne mające na celu uświadamianie Polek i Polaków w zakresie migracji, praw człowieka i edukacji globalnej (ostatnio np. kampania tworzona z Maciejem i Katarzyną Stuhrami oraz agencją Ogilvy: www.HistorieNaszychGranic.pl)

- na codzienne porcje informacji na temat muzułmanów, społeczności arabskich, migracji lub praw człowieka / mniejszości (publikowane nie tylko na naszym FB, ale również na instagramie)

- na cykliczne wydarzenia i warsztaty organizowane przez nas dla otwartej publiczności (obecnie realizowane wirtualnie - np. iftar w czasie ostatniego Ramadanu)

- do dołączenia do naszych akcji społecznych i zbiórek na rzecz potrzebujących (np. akcji wsparcia Husejna)

 

Wieczór solidarności z krakowską społecznością muzułmańską po zamachach w Christchurch
UM Krakowa, Plac Wszystkich Świętych

 

Dlaczego potrzebne jest nam Wasze wsparcie?

Nasza praca to promowanie rzetelnych i sprawdzonych informacji o prawach człowieka czy migracji. Obecnie realizujemy ją w ramach Stowarzyszenia Laboratorium Działań dla Pokoju.

Chcemy realizować ją dalej. Wasze stałe wsparcie pozwoli nam zatrudniać osoby odpowiedzialne za tworzenie treści w Salam Lab. Dzięki Wam będziemy dalej działać tak, by w polskim internecie codziennie pojawiały się rzetelne informacje o tak ważnych sprawach. 

Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni! 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marzena Rolik
Marzena Rolik
Próg: 20 zł
Paulina Halamska
Paulina Halamska
Próg: 20 zł
Izabela Pawlak
Izabela Pawlak
Próg: 20 zł
Monika Frankiewicz
Monika Frankiewicz
Próg: 50 zł
Ewa
Ewa
Próg: 20 zł
Anna Witko
Anna Witko
Próg: 20 zł