W Patronite od 14.07.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 99

Liczba Patronów: 96

Zostań Patronem
176 patronów
4 315 miesięcznie
33 275 łącznie
Jesteśmy SalamLab.pl | Laboratorium Pokoju. Paliwem dla nienawiści i przemocy są czarno-białe schematy myślenia. Dlatego reagujemy na konflikty edukując i rzetelnie informując. Świat nie jest czarno-biały. Wspólnie zmieńmy to, jak o nim myślimy!

O Autorze

Nazywamy się Anna i Karol Wilczyńscy. Tworzymy SalamLab.pl | Laboratorium Pokoju. Salam Lab powstało dzięki naszej stronie - Islamista Blog - którą prowadziliśmy od marca 2016 roku.

Ania: jestem arabistką i zawodowo zajmuję się islamem. Ukończyłam studia arabistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, podróżuję na Bliski Wschód i do Afryki Północnej, znam język arabski, piszę reportaże.

Karol: jestem dziennikarzem i nauczycielem filozofii. Ukończyłem doktorat z filozofii arabskiej na Akademii Artes Liberales. Ania zabiera mnie ze sobą, gdy podróżuję. Interesuję się życiem religijnym i przemianami społecznymi. Piszę felietony i reportaże.

Nasze teksty o wojnie w Syrii, tzw. kryzysie migracyjnym czy sytuacji mniejszości ukazywały się między innymi w "Tygodniku Powszechnym", "Gazecie Wyborczej", "Onecie", "Wirtualnej Polsce" czy "Newsweeku". 

Salam Lab to jednak nie tylko teksty. To społeczność, dzięki której organizowaliśmy programy edukacyjne dla setek uczniów i uczennic; wydarzenia i konferencje dla tysięcy uczestników.

Współpracujemy m.in. ze społecznościami muzułmańskimi, żydowskimi i innymi mniejszościami etnicznymi, religijnymi czy seksualnymi. W Polsce działamy m.in. razem z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich, Biurem Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR), programem Otwarty Kraków, uchodźcy.info, Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, Stowarzyszeniem Interwencji Prawnej, Polskim Forum Migracyjnym, Dziećmi z Dworca Brześć czy IB Polska. Za granicą współpracujemy m.in. z programem World of Neighbours, fundacją Heinricha Bölla, Centrum Jadal for Knowledge w Jordanii, Tokyo Holocaust Education Resource Center, Caritas Syria oraz UNHCR.

 

Więcej o nas przeczytacie na stronie www.salamlab.pl

 

Wsparciem i członkiem redakcji jest suczka: mops Pączek

 

W ramach naszej pracy zapraszamy Was:

- na cotygodniową transmisję na żywo w formie Q&A (pytania i odpowiedzi) na naszym profilu na FB

- na cykliczne rozmowy z naszymi gośćmi (tutaj rozmowa z Nidalem Abu Tabaqiem, muftim Ligi Muzułmańskiej w RP)

- na codzienne porcje informacji na temat muzułmanów, społeczności arabskich, migracji lub praw człowieka / mniejszości (publikowane nie tylko na naszym FB, ale również na instagramie)

- na cyklicznie publikowane dłuższe opracowania dotyczące islamu czy życia codziennego muzułmanów i kultury arabskiej (tutaj np. o pielgrzymce do Mekki w czasach koronawirusa)

- na cykliczne wydarzenia i warsztaty organizowane przez nas dla otwartej publiczności (obecnie realizowane wirtualnie - np. iftar w czasie ostatniego Ramadanu)

- do dołączenia do naszych akcji społecznych i zbiórek na rzecz potrzebujących (np. akcji wsparcia Husejna)

 

Wieczór solidarności z krakowską społecznością muzułmańską po zamachach w Christchurch
UM Krakowa, Plac Wszystkich Świętych

 

Dlaczego potrzebne jest nam Wasze wsparcie?

Działamy od niemal pięciu lat bez żadnego wynagrodzenia. Wszystkie nasze teksty powstały pro bono. By odwiedzić Aleppo w lutym 2017 roku wzięliśmy urlop z pracy. Wiemy, że nasza praca - promowanie rzetelnej i sprawdzonej informacji o islamie, prawach człowieka czy migracji - to misja.

Chcemy realizować ją dalej. W obecnej sytuacji stajemy jednak przed wyborem - albo będziemy działać na rzecz tej misji, albo zaczniemy zarabiać. Wasze stałe wsparcie pozwoli nam dalej działać tak, by w polskim internecie codziennie pojawiały się rzetelne informacje o sprawach tak ważnych. Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli zyskać poczucie bezpieczeństwa i niezależności w niepewnych czasach. Każde 5 czy 10 złotych to dla nas możliwość złapania oddechu i rezygnacji z dodatkowych zadań, które musimy na siebie brać jako niezależni twórcy (którzy chcą zachować swoją niezależność ;).

Bardzo zależy nam też na budowaniu naszej społeczności, a wiemy, że formuła patronatu pozwala na zawiązanie takich relacji, które przydadzą się w realizacji kolejnych fantastycznych projektów w Waszych miastach. 

 

Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni! 

Ania, Karol i Pączek 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 5 zł
Sisterhood and Sun
Sisterhood and Sun
Próg: 10 zł
Justyna Zorn
Justyna Zorn
Próg: 20 zł
Kacha Katarzyna
Kacha Katarzyna
Próg: 20 zł
Maja Jasińska
Maja Jasińska
Próg: 10 zł
Zosia Lutkiewicz
Zosia Lutkiewicz
Próg: 20 zł