Samochodem na wakacje.pl

W Patronite od 14.01.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
15 zł łącznie
Projekt „Samochodem na wakacje.pl” to: * podróże samochodem (elektrycznym?) po Polsce i świecie * relacje podróżnicze na blogu, FB i You Tube * podróże klasykami * rajdy samochodowe pojazdów historycznych * historie odwiedzanych miejsc * off - road * materiały foto-video * książki, artykuły*

O Autorze

To my - Magda i Patryk - wspólnie podróżujemy po Polsce i świecie. Dołącz do nas zostając naszym Patronem!
To My - Magda i Patryk - wspólnie podróżujemy po Polsce i świecie. Małym fiatem zdobyliśmy królową alpejskich tras - przełęcz Stelvio 2758 m.n.p.m.! Wspomóż nas zostając naszym Patronem! Dziękujemy!

Nim opowiemy Wam naszą historię, pozwolimy sobie zacząć od przedstawienia najświeższych pomysłów, które od kilku dobrych tygodni chodzą nam po głowach. Ostatnie fakty z Polski i ze świata, nadały tempo i kierunek w ochronie środowiska naszego globu, a tym samym transformacji energetycznej przemysłu motoryzacyjnego. Świat zaczął podążać ku nowym źródłom eko-energi. W Polsce trójka bliskich znajomych skonstruowała w profesjonalny sposób "małego Fiata", całkowicie w wersji elektrycznej. My uwielbiamy podróże naszym Maluchem (póki co w wersji spalinowej) i innymi autami klasycznymi, dlatego chcielibyśmy w przyszłości włączyć w nasz styl podróżowania auto z napędem elektrycznym. Na dzień dzisiejszy musimy zaparkować ten pomysł, ze względu na mały zasięg baterii - jedyne 100km jazdy mocno komplikuje podróżowanie. Rozmawialiśmy z konstruktorem ostatniego modelu elektro-malucha - Panem Sławkiem (jego Maluch pokazany był w telewizji) i musimy poczekać na "wynalezienie" przez kogoś patentu na większy zasięg. 

Poczciwemu Trabiemu daleko do bycia eko... ;-)

Aktualnie zbieramy budżet na:

1. Wyprawę maluchem dookoła Islandii :-D - to nasze oczko w głowie! Potrzebujemy budżet na dostosowanie fiacika, zakup odpowiedniego sprzętu oraz zorganizowanie logistyki.

Pierwotnie chcieliśmy odbyć tę podróż elektrykiem - sprawdzić w boju trwałość takiej konstrukcji, ile to realnie kosztuje i jak wpływa na środowisko. Jednakże dostępna na dzień dzisiejszy technologia do budowy elektro-fiata, zapewnia zbyt skromny zasięg pomiędzy ładowaniami.  

A więc jedziemy klasycznym Maluchem! Z przebiegu wyprawy planujemy codzienne relacje na Facebooku, tak aby każdy miał do nich dostęp i mógł na bieżąco śledzić postępy naszej eskapady. Dodatkowo po powrocie przygotujemy materiał filmowy na You Tuba, zdjęcia i artykuły. Poza ciekawymi miejscami oraz ich historią, pokażemy Wam jak żyją lokalni mieszkańcy, jakie mają relacje z przyjezdnymi, oraz przede wszystkim jak w drodze zachowuje się nasz pojazd ;-) Do tego wszystkiego dołożymy naszą subiektywną opinię o konsekwencjach pobytu w odwiedzanych miejscach, spostrzeżenia jak ograniczać jego negatywne skutki oraz, jak się to uda, co zrobić, aby w lokalnej części naszej planety było zdecydowanie lepiej. Oczywiście opowiemy też jak zorganizować taką podróż i jak się do niej przygotować. Może macie własny pomysł co jeszcze?

2. Chcemy ukończyć zbieranie materiału do planowanej książki podróżniczo-historycznej o najciekawszych miejscach na Dolnym Śląsku i woj. lubuskim. Podróżując chcemy promować odwiedzane miejsca i napotkanych mieszkańców. Zależy nam na pokazaniu Polski jako doskonałej i wyjątkowo atrakcyjnej destynacji turystycznej. Przyglądając się światu widzimy, że turystyka jest potężną gałęzią gospodarki, dającą pracę milionom ludzi. To także niezastąpione narzędzie do poznawania i łączenia ludzi z całego świata! W planie także książka o podróżowaniu po Zakaukaziu, Bałkanach, krajach byłego bloku wschodniego oraz wyspach Morza Śródziemnego.

 

3. Rozwój bloga historyczno-podróżniczego https://www.samochodemnawakacje.pl - Twórzcie go razem z nami! Zapraszamy do współpracy każdego zapaleńca podróży i historii!

 

 

Nasza wyprawa po Gruzji - z widokiem na Kazbek!

Projekt „Samochodem na wakacje.pl” powstał z myślą o miłośnikach podróży własnym środkiem transportu, w szczególności samochodem, kamperem a także rowerem (zabranym ze sobą rzecz jasna). Jest to miejsce, w którym dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami, pomysłami, propozycjami wyjazdów, kierunkami podróży, zagrożeniami i ogólnie pojętą dobrą radą (pamiętajcie, że karma powraca do nas i to ze zdwojoną siłą). Każdą wyprawę starannie wzbogacamy w retorykę historyczną z odwiedzanych miejsc.  Nasze wyprawy to nie tylko fakt podróży, ale przede wszystkich chęć poznania i zrozumienia danego miejsca oraz jego mieszkańców. Zdobytą wiedzę przekazujemy Wam, niosąc w całości użyteczny aspekt edukacyjny.

Poza podróżami fascynuje nas stara motoryzacja, a w szczególności samochody rodem z demoludów. Uwielbiamy podróżowanie takimi maszynami, krótkie wypady za miasto i dalekie wyprawy z ogromną dawką adrenaliny i przygody (nigdy nie wiemy jaka przygoda nas spotka, kiedy taki sprzęt nawali i co może się w nim zepsuć). W standardzie zamiast dodatkowego wyposażenia samochodu otrzymujemy sporą dawkę emocji i adrenaliny (zjeżdżając na przykład małym fiatem z alpejskich szczytów). Tematyka podejmowana na stronach naszego bloga i w mediach społecznościowych, dotyczy przede wszystkim: podróży, historii odwiedzanych miejsc i ludzi, wybór środka transportu, kierunków podróży, planowania trasy przejazdu, noclegów, zakupu niezbędnego ekwipunku, przygotowanie sprzętu do drogi, rezerwacje kempingów, kwater, hotelików i agroturystyk a także kwestie ubezpieczeń. Poruszymy też kwestię wydatków jakie czekają Was w konkretnych przypadkach. Opiszemy także jak planować wyprawę, gdzie spać, z jaką częstotliwością planować postoje i noclegi, przeprawy promowe, układać harmonogram czasowy i gdzie robić zwyczajne codzienne zakupy. Nie zabraknie też opisu sprzętu niezbędnego do biwakowania pod namiotem. Z czasem zapewne pojawią się nowe tematy do opracowania i tematyka bloga będzie się poszerzać.


Na zdjęciu ekipa programu podróżniczego "Pokaż nam świat - Jakub Porada" TVN24BIS - nagrywaliśmy jeden odcinek o naszych podróżach

Zajawka materiału o nas w programie "Pokaż nam świat - Jakub Porada"

Zostańcie naszym Patronem i podróżujcie razem z nami!

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem