Avatar użytkownika

Scout Camp Poznań

3
patronów
85 
miesięcznie
8 935 
łącznie
3
patronów
85 zł 8 935 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Wybierz 10 zł
999 dostępnych miejsc
Dziękujemy, że jesteś częścią naszej Scoutcampowej społeczności! 😍
Każda złotówka się liczy! Czekaj na list, który prędzej czy później do Ciebie trafi znajdziesz tam też kilka wlepek 😉
25 zł miesięcznie
Wybierz 25 zł
999 dostępnych miejsc
Dziękujemy!
Twoja wiara w projekt jest dla nas ogromną motywacją do pracy 😊! Wyczekuj na list wlepki, i kubeczek, które nie pozwolą Ci o nas zapomnieć.
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
999 dostępnych miejsc
Zadanie stojące przed nami nie jest łatwe, jednak twoje wsparcie na pewno przybliża nas do celu. 🎯W ramach podziękowania otrzymasz Wszystko, co z powyższych progów z dodatkowymi gadżetami zapakowanymi w klimatyczną szkatułkę!😎
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
1000 dostępnych miejsc
Sto złoty to już naprawdę duże wsparcie 💵! Dzięki! Otrzymasz wszystko, co z powyższych progów, dodatkowo dorzucimy Ci..... darmowy parking? Czemu nie! Parkuj za darmo na naszym parkingu nawet w czasie sezonu letniego 🚗! Niech Ci będzie, honorowe miejsce na naszej ścianie patronów też się dla Ciebie znajdzie.🖼
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
1000 dostępnych miejsc
Twoje wsparcie jest niesamowite, nie ma co dużo wypisywać, bo i tak nie mamy jak Ci się bardziej odwdzięczyć niż dając CI wszystko z pozostałych progów. 😅 Obiecujemy, że wyróżnisz się na ścianie patronów oraz znajdzie się dla Ciebie specjalne miejsce w naszych sercach ❤! Dodatkowo obiecujemy, że nie zapomnimy o tobie przy żadnym otwartym wydarzeniu na Scout Campie, będziesz zawsze miło ugoszczony 🥇.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Scout Camp Poznań w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Scout Camp- idea Fundacji Wspólny Nurt, której celem jest zanurzenie się w klimacie skautowego działania bliskiego naturze, ciepła ogniska i wspólnoty, którą wspólnie mamy zamiar stworzyć. Przy wsparciu wszelkich instytucji pragniemy wszechstronnie edukować i szerzyć ideę slow-life.

 

Parę słów o nas:

Jako fundacja głęboko zakorzeniona w skautingu i harcerskich ideałach pragniemy wykorzystywać możliwości wyłaniające dzięki wsparciu i życzliwości ludzi, którzy wierzą w realizację naszych pomysłów- w tym naszego największego przedsięwzięcia- Scout Campu. Głównym i najważniejszym celem działania Fundacji ma być krzewienie szeroko pojętej kultury, w tym kultury skautowej a co za tym idzie zmienianie świata na lepsze. Jako członkowie Szczepu Herkulesa Podolany- Strzeszyn i Fundacji jesteśmy ludźmi pełnymi pasji, gotowymi do działania zarówno dla środowiska lokalnego, środowisk harcerskich oraz wszelkich inicjatyw przyczyniających się do szerzenia wartości zgodnych z misją harcerską.


Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.

Pomysł był efektem chęci edukacji w zakresie życia bliższemu naturze, szerzenia skautingu oraz proponowania harmonijnego, wolniejszego, bardziej świadomego stylu życia. Dodatkowo tak bardzo doceniane przez nas poczucie wspólnoty, motywuje nas do dzielenia się serdecznością, uśmiechem, spokojem i naturalnością.
Małymi krokami, pracami, które rozpoczęliśmy zbliżamy się do stworzenia dzieła, które będzie dla każdego pragnącego zanurzyć się w klimacie leśnych szlaków, prostoty, czystej formy, przytulnego ciepła ogniska.

 

Nasza siła –środowisko!


Zadanie, które sobie wyznaczyliśmy do łatwych nie należy, mimo to cały czas przepełnia nas optymizm. W realizacji projektu wspiera nas środowisko lokalne, dobre dusze, rodzice naszych zuchów i harcerzy, którzy już niejednokrotnie pokazali nam, że nie ma rzeczy niemożliwych. Moc wsparcia i ciepłych słów, jakie otrzymaliśmy, stale motywuje nas do dalszego działania.
Nasza siła –środowisko!

 

Nasze cele:


Naszym celem jest rewitalizacja starego, nie działającego od lat kempingu przy poznańskim jeziorze Strzeszyńskim. Chcemy przywrócić to miejsce do jego dawnej funkcji, a nawet więcej. Nasza wizja zakłada stworzenie miejsca wyjątkowego, pierwszego w Polsce Scout Campu.
Ma być to miejsce multifunkcyjne, spójnie łączące klimat bazy harcerskiej z funkcją kempingu. Podział na trzy spójne strefy organizacyjną, kempingową i edukacyjno-harcerską, zapewni kompleksowe wykorzystanie przestrzeni, gdzie każdy odnajdzie coś dla siebie. Pragniemy stworzyć miejsce z pasją, mające edukować w zakresie ekologii, szerzyć idee slow life, a przy okazji zaproponować miejsce wypoczynku, wspaniale przeżytych chwil, momenty spokoju i wytchnienia. Chcemy być wizytówką środowiska skautowego oraz koniecznym do odwiedzenia punktem na mapie Poznania.

 

Jaki mamy na to pomysł?


Zagospodarowanie przestrzeni przewiduje podział na trzy strefy, wspólnie tworzące Scout Camp
Strefa edukacyjno-harcerska, Zielone Klasy- miejsca przystosowane do przeprowadzenia zajęć dydaktycznych w otoczeniu natury, gdzie nauczyciel bądź opiekun będzie mógł zrealizować własny program, korzystając z inspirującego i wyciszającego klimatu przyrody. Oferta skierowana do szkół i przedszkoli, instytucji opiekuńczych. W systemie w którym króluje system klasowo lekcyjny, wychodzimy z możliwością przeprowadzenia zajęć w zupełnie innym, pozytywnie stymulującym otoczeniu. Klimatyczne miejsca przeznaczone na pola obozowe.

 

Stan obecny VS marzenia

 

 

Zostań naszym patronem i razem z nami zostaw ten świat chociaż trochę lepszy niż go zastaliśmy!

 

Cele Autora

Akcja Sprzątania świata
  • 10 000 zł
  • 1 065 zł brakuje
89%
Zdając sobie sprawę z ciągłej potrzeby dbania o środowisko, zwłaszcza w obliczu kryzysu klimatycznego, nie boimy się podejmować kolejnych wyzwań. Chcemy naszą skautową misją zarażać społeczność lokalną i nawoływać do dbania o naszą planetę.

Z tych powodów podjęliśmy się organizacji cyklicznych akcji sprzątania świata, pod nazwą “Ratujemy zielone płuca Poznania” – ponieważ wierzymy, że wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków.
Zbieramy na kolejne akcje!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Scout Camp Poznań już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Dariusz Ciesielski
Dariusz Ciesielski
50 zł
Janusz Chłopecki
Janusz Chłopecki
25 zł
Ewa Danilowska
Ewa Danilowska
10 zł
Katarzyna Chmielewska
Katarzyna Chmielewska
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.