Stradosfera

W Patronite od 23.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2104

Liczba Patronów: 2372

Zostań Patronem
1 patron
21 miesięcznie
374 łącznie
Kanał "STRADOSFERA", oraz "pracownia lutnicza J. T. Kubicki". Budujemy instrumenty, sprawdzamy instrumenty, tłumaczymy książki, rozmawiamy z muzykami, lutnikami, muzycznymi świrami każdej maści :) Kanał wspiera również działalności charytatywne związane z kulturą i sztuką.

O Autorze

 STRADOSFERA

 

Cześć! Nazywam się Jakub T. Kubicki i prowadzę pracownię lutnictwa artystycznego na Warszawskiej starówce!

 

Swoją przygodę z lutnictwem zacząłem w 2011 r. Od tego czasu udało mi się uzyskać tytuł zawodowy (2015 r.), oraz chwilę postudiować na Akademii Muzycznej imienia "I. J. Paderewskiego" w Poznaniu.

Instrumenty są moją pasją, przez co poza pracą, zajmuję się głównie pracą :)

Historia nowożytnego lutnictwa liczona jest od połowy XVI w., kiedy to pewien Kremoński mistrz- Andrea Amati zbudował (być może) pierwsze czterostrunowe skrzypce. Od tego czasu w warsztacie lutnika nie zmieniło się praktycznie nic. Cały zawód cierpi za skostnienie przejawiające się w nieustannym kopiowaniu gotowych rozwiązań i modeli, bez próby ich zrozumienia.

Jednym słowem- wiem jak zbudować świetny instrument, nie wiem za to DLACZEGO takie, a nie inne rozwiązania dają zamierzony efekt i (co chyba najważniejsze), co by się zmieniło, gdybyśmy odeszli od utartych schematów!?

Na polskiej scenie brakowało kanału zagłębiającego się głębiej w zagadnienia sztuki lutniczej, postanowiłem wypełnić tą lukę kanałem "STRADOSFERA". Moim marzeniem jest stworzenie pewnej BAZY- punktu wyjścia, od którego następne pokolenia lutników W ŚWIADOMY SPOSÓB mogłyby rozwijać swoją sztukę. Chcę odpowiedzieć na pytania, które mnie dręczą, a na które żaden z moich poprzedników nie zostawił odpowiedzi. 

We współpracy z fundacją "Otwarta Pracownia Twórcza" miałem przyjemność prowadzić DARMOWE WARSZTATY z podstaw sztuki lutniczej i instrumentologii dla niektórych warszawskich szkół muzycznych, niestety, ze względu na pandemię, musiałem w tym roku ograniczyć swoją działalność edukacyjną tylko do działań "wirtualnych".

W wolnym czasie tłumaczę literaturę zawodową z przełomu XIX i XX wieku. Zawiera ona w sobie wybitne dzieła świadczące sobą historię myśli wielu wybitnych twórców, które nigdy wcześniej nie były publikowane w języku Polskim. Wszystkie moje tłumaczenia dostępne będą dla moich patronów.

W planach mam stworzenie PODKASTU składającego się z serii audiobooków, na pierwszy ogień biorąc "LUTNICTWO: wstęp do sztuki lutniczej" prof. Kamińskiego i J. Świrka, który dostępny jest już na moim kanale YT.

Misją moją jest ponowne wprowadzenie sztuki lutniczej do świadomości społecznej, "odczarowanie" jej, pomoc (szczególnie młodym muzykom) w zapoznaniu i zaprzyjaźnieniu się z własnym instrumentem, oraz stworzenie kanału ciekawego NIE TYLKO dla moich kolegów po fachu ;)

 

 

 

  

 

 

Kanał na YT:

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
84 zł jednorazowo