Świat Hegemona

W Patronite od 05.01.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Świat Hegemona, to blogowe opowieści o podróżach. Przede wszystkim po Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Czasami piszę o popularnych atrakcjach, jednak najwięcej radości sprawia mi odkrywanie ciekawych miejsc, do których turyści rzadko zaglądają.

O Autorze

Cześć

Mam na imię Dawid, choć niektórzy nazywają mnie Hegemonem. Taki przydomek zyskałem na jednym ze spływów kajakowych i przetrwał on mimo upływu lat.

Piszę, ponieważ lubię opowiadać. Chciałbym aby moje historie nie były tylko nudnymi, przewodnikowymi sprawozdaniami, ale ciekawymi historiami, które dobrze się czyta. Czy mi się to udaje, oceńcie sami zaglądając na stronę mojego bloga https://www.swiathegemona.pl/

Na Ponidziu

Piszę o ludziach i o miejscach

Ludziach z najbliższego otoczenia i nieznajomych spotkanych po drodze. To ludzie i ich historie sprawiają, że zwykłe miejsca ożywają, nabierają wyjątkowego charakteru.

Staram się być podróżnikiem, odkrywcą, a nie turystą. Aby zostać podróżnikiem i odkrywać nieznane miejsca, nie trzeba jechać do Azji, Afryki czy Ameryki Południowej. Podróżnikiem nie stajesz się zapisując się na zorganizowaną wycieczką w Wietnamie, czy kupując pobyt w all inclusive na Bali. Daleko, nie znaczy odkrywczo.

Odkrywcą stajesz się schodząc z utartych ścieżek i szlaków. Niesamowite historie i obiekty często czekają na ciebie w pobliżu twojego miejsca zamieszkania. Co roku dokonuję zaskakujących odkryć w województwie łódzkim, które podobno jest nieciekawe turystycznie i które, wydawałoby się, znam od podszewki...

Na rajdzie rowerowym

Dlaczego Patronite?

Podróżuję budżetowo, nie nocuję w drogich hotelach. Jednak inflacja i rosnące koszty sprawiają, że każdy, nawet z założenia tani wyjazd staje się coraz większym wyzwaniem finansowym. Do tego dochodzą wydatki na sprzęt, który nie jest tak trwały, jak przed laty, gdyż producenci dokładają usilnych starań, aby wszystko psuło się możliwie szybko...

 

Twoje wsparcie na Patronite pozwoli mi na rozwój Świata Hegemona oraz realizację nowych projektów na blogu, ruszenie z kanałem na You Tube, regularne publikowanie podcastów...

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent