GdzieśTyBył

W Patronite od 05.04.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 264

Liczba Patronów: 302

Zostań Patronem
Kup na prezent
70 patronów
2 270 miesięcznie
24 330 łącznie
Hej, mam na imię Paweł! Od kilku lat w internecie istnieję jako GdzieśTyBył. Po 10 latach łączenia pracy na etacie z podróżami, zdecydowałem, że kupuję bilet w jedną stronę i ruszam w kolejną ahojprzygodę. Będą ludzie, będzie natura, będą miasta, będzie się działo! Zapraszam na mojego IG/YT/FB/TT!

O Autorze

Hej! Za mną pierwsza część mojej podróży życia! Przez pięć miesięcy dzięki Waszemu wsparciu odwiedziłem siedem krajów Azji. Pierwszy na mojej trasie był piękny Nepal, gdzie m.in. zrobiłem 19-dniowy trekking w Himalajach, zdobywając m.in. szczyt Gokyo Ri (5357 m n.p.m.), przeżyłem lądowanie na najniebezpieczniejszym lotnisku świata i odwiedziłem dżunglę w Chitwam National Park. Po Nepalu poleciałem do Indii, w których odwiedziłem ich północną część, a stamtąd do Tadżykistanu, gdzie w dużej mierze na stopa przejechałem Pamir Highway - coś cudownego! Kolejnym punktem na mojej trasie był Uzbekistan i szkoła w miejscowości Bishariq, w której w 2021 roku salę lekcyjną – dzięki zrzutce wśród moich obserwatorów na Instagramie – udało się wyremontować. Ostatnie tygodnie tej części podróży spędziłem w Azerbejdżanie, Gruzji i Turcji, gdzie zdążyłem jeszcze zdobyć jej najwyższy szczyt Ararat (5137 m np.p.m.).

To był świetny czas. I oczywiście, miałem swoje oszczędności, bo odkładałem na to marzenie od jakiegoś czasu, a do tego czasami zarabiam na współpracach z różnymi firmami, ale uwierzcie: Wasze wsparcie naprawdę bardzo dużo dla mnie znaczy. Pozwala mi na pewien komfort psychiczny w podróży, bo każda złotówka przekłada się na konkret: posiłek, nocleg czy transport. Poza tym pieniądze z Patronite’a przeznaczam na zakup nowego sprzętu lub montaż filmów z moich podróży, bo chcę dzielić się moimi doświadczeniami.

Przede mną druga część wyprawy. Tym razem na cel wziąłem część świata, w której nigdy nie byłem: Amerykę Południową. Jak tam będzie? Czym ten kontynent mnie zaskoczy? Gdzie dokładnie mnie nogi poniosą? Jeszcze nie wiem, ale obiecuję: Wy, patroni, jako pierwsi poznacie odpowiedzi na te pytania.

Do zobaczenia!  

_________________________________________________________________________________________________

Podróże sprawiają, że człowiek automatycznie robi się ciekawy. Nagle zakamarki, które w rodzinnej miejscowości minęlibyśmy obojętnie, stają się niesamowicie intrygujące i kuszą, żeby w nie zajrzeć. Nagle zwykłe lokalne danie sprzedawane na ulicy wygląda tak pysznie, że musimy go spróbować. Nagle pani siedząca obok nas przystanku wydaje się być chodzącą encyklopedią o danym miejscu, więc nie możemy się powstrzymać, żeby jej nie zaczepić. I to napędza, to nie daje spokoju, ciągle chce się więcej.

Podróżuję od kilkunastu lat, najczęściej solo, i mogę z całą pewnością stwierdzić, że nic nie nauczyło mnie tyle o świecie i o mnie samym, jak moje wyprawy. Podróż otwiera oczy, pokazuje różne perspektywy życia, daje dużą frajdę, ale też daje po nosie, ucząc ogromnej pokory. Pozwala doświadczać świata na zupełnie nową skalę.

Najbardziej pociągają mnie te kraje, które nie uchodzą w ogólnej opinii za turystyczne. Do tej pory odwiedziłem między innymi Kazachstan, Irak, Iran, Uzbekistan, Kirgistan, Jordanię, Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Wietnam czy Turcję.

Wiele z moich podróży możecie zobaczyć na moim YT czy Instagramie
(w relacjach wyróżnionych):

Przez 10 lat łączyłem podróżowanie z pracą na etacie, ale w tym roku postanowiłem to zmienić. Złożyłem wypowiedzenie i spełniłem swoje największe podróżnicze marzenie: kupiłem bilet w jedną stronę! Zamierzam co najmniej kilka najbliższych miesięcy spędzić w podróży, jadąc po prostu przed siebie. Wiem, że najprawdopodobniej jestem głównie kojarzony z wycieczek do Azji Środkowej i na Bliski Wschód, ale nie jest tak, że tylko ten region mnie najbardziej interesuje. Moim pierwszym przystankiem będzie Nepal, a co później? – zobaczymy!

Przygotowywałem się do tej podróży już od dawna, ale nie ukrywam, że bardzo przydałoby mi się Wasze wsparcie na Patronite. Co dzięki niemu zrealizuję? Przede wszystkim będę w stanie odwiedzić więcej nieoczywistych miejsc. Rzecz jasna nie zamierzam omijać atrakcji turystycznych, ale bardzo chciałbym docierać do maleńkich wiosek – zapomnianych, trudno dostępnych, oddalonych od głównych szlaków – bo to mnie najbardziej kręci w podróżowaniu i takie miejsca najbardziej Wam chcę pokazywać. W moim odczuciu to właśnie poza utartymi szlakami dzieje się najwięcej i dzieje się najciekawiej i można zobaczyć, jak żyją lokalni ludzie – a to oni w podróży są bardzo ważni. Te małe, nieturystyczne miejscowości i ich mieszkańcy pokazują zupełnie inne oblicze danego kraju. Postaram się Wam to udowodnić! Poza tym dzięki patronom moje filmy na YouTube staną się bardziej profesjonalne – bo wsparcie finansowe to lepszy sprzęt i lepszy montaż – co bezpośrednio przełoży się na Wasz komfort ich oglądania! 🙋‍♂️

Bardzo dziękuję za każdą wpłatę. A jeśli nie możecie sobie w tym momencie pozwolić na bycie patronem GdzieśTyBył, to i tak chodźcie na moje kanały: Instagram, YouTube, TikTok i Facebook. Zwiedzimy razem mnóstwo fajnych miejsc 😉 zacznijmy wspólną ahojprzygodnę! 🤜 🤛


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 200 zł
Maciej Kabaciński
Maciej Kabaciński
Próg: 10 zł
Ewelina Sasin
Ewelina Sasin
Próg: 20 zł
Karolina Paulina Cygler Dudzinska
Karolina Paulina Cygler Dudzinska
Próg: 10 zł
Patrycja Wąsikiewicz
Patrycja Wąsikiewicz
Próg: 20 zł
Magda Zalewska
Magda Zalewska
Próg: 20 zł