Avatar użytkownika

Szary Burek

8
patronów
165 
miesięcznie
1 860 
łącznie
8
patronów
165 zł 1 860 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Bardzo się cieszę, że chcesz mnie wspierać. Dziękuję Ci za te 5 zł, na pewno się przyda.
Tutaj każdy grosz jest ważny!
Nawet dzięki takiemu wsparciu pomożesz mi realizować cele i marzenia :)
Dziękuję wszystkim, którzy doceniają moją pracę i chcą dołożyć cegiełkę do dalszych podróży!
10 zł miesięcznie
10 zł to już spory wydatek. Serdecznie Ci dziękuję, że jesteś ze mną!
Tak naprawdę nieważne, jaki próg wsparcia wybierzesz, dla mnie oznacza to, że podoba Ci się to, co robię i chcesz być tego częścią.

1. Za tę kwotę, za Twoją zgodą otrzymasz oficjalne podziękowania na blogu i w mediach społecznościowych.

2. Przy utrzymaniu wsparcia przez minimum trzy miesiące otrzymasz ode mnie w podziękowaniu zdjęcie na papierze fotograficznym w formacie 15 x 20 cm. To Ty decydujesz jakie zdjęcie z mojej twórczości Ci się podoba i takie Ci prześlę.


20 zł miesięcznie
Dziękuję Ci za wspieranie mojego profilu. To Ty realizujesz moje marzenia!
20 zł to już spory wydatek. W zamian za tę wpłatę, chciałbym Ci się jakoś odwdzięczyć.

1. Za tę kwotę, za Twoją zgodą otrzymasz oficjalne podziękowania na blogu i w mediach społecznościowych.

2. Przy utrzymaniu wsparcia przez minimum dwa miesiące otrzymasz ode mnie w podziękowaniu zdjęcie na papierze fotograficznym w formacie 15 x 20 cm. To Ty decydujesz jakie zdjęcie z mojej twórczości Ci się podoba i takie Ci prześlę.

4. Nagram także dla Ciebie krótki spersonalizowany filmik z podziękowaniami z miejsca, które akurat będę odwiedzał.
50 zł miesięcznie
Jest mi bardzo miło, że chcesz mnie wesprzeć kwotą 50 zł. Bardzo Ci za to dziękuję!

1. Za tę kwotę, za Twoją zgodą otrzymasz oficjalne podziękowania na blogu i w mediach społecznościowych.

2. Jeżeli miałbyś do mnie jakieś pytania, służę także w miarę możliwości swoją pomocą. Skontaktuj się ze mną przez Patronite, FB albo mailowo

3. W podziękowaniu za wspieranie mnie w tym progu, wyślę Ci zdjęcie na papierze fotograficznym w formacie 15 x 20 cm. To Ty decydujesz jakie zdjęcie z mojej twórczości Ci się podoba i takie Ci prześlę.

4. Dodatkowo raz w roku otrzymasz ode mnie autorski kalendarz z moimi zdjęciami, który będziesz mógł powiesić sobie na ścianie.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Szary Burek w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Podróżuję i fotografuję miejsca mniej znane, zapomniane, niedostępne i opuszczone. Staram się wyszukiwać miejsca warte uwagi, mające swój klimat i urok.

Cześć, jestem Szary Burek.

Od dzieciństwa ciągnęło mnie do mało znanych miejsc i starych budynków. Zawsze byłem ciekaw, co się w nich kryje. Pamiętam, że u babci na wsi ciągle łaziłem po jakichś starych stodołach, czy strychach. Znajdowałem tam stare zakurzone przedmioty, które nie miały jakiejś wielkiej wartości, ale cieszyłem się, że mogłem je odkryć na nowo. Zawsze też nosiłem przy sobie aparat, najpierw to był zwykły kompaktowy model na kliszę, dopiero z czasem kupiłem swoją pierwszą lustrzankę. Po jakimś czasie połączyłem obie pasje i zacząłem fotografować miejsca zatrzymane w czasie.

Początkowo nie miałem pojęcia, że to co robię ma jakąś nazwę. O tym, że zajmuję się „urbexem”, dowiedziałem się z internetu. Szczerze powiedziawszy, nie do końca lubię to słowo, wolę używać określenia „eksploracja”. To dla mnie odkrywanie i dokumentowanie miejsc, które lada moment mogą zniknąć. Wiele obiektów, które kiedyś fotografowałem i publikowałem na swoim blogu, czy mediach społecznościowych już nie istnieje. Zostały wyburzone, a ja się cieszę, że w jakiś sposób zachowałem o nich wspomnienie w postaci zdjęć.

Od zawsze lubiłem robić zdjęcia i pewnego razu postanowiłem, że będę publikował je w internecie. Na początku były to jakieś fora internetowe, digarty, itp. Od 6 grudnia 2009r. postanowiłem, że założę fotobloga o nazwie Szary Burek i będę na nim publikował swoje fotografie. Przez wiele lat miałem bloga na platformie blox.pl, ale ze względu na zakończenie działalności bloxa, musiałem przejść na „swoje”. Wykupiłem serwer, domenę i zacząłem pisać o miejscach które odwiedzam. 

Udzieliłem w sumie kilku wywiadów, z takich które jeszcze dostępne są w necie, to Noizz i Fakt.

Najpopularniejszym wpisem na blogu jest Historia pewnej chatki, fotografowałem małą chatkę przez kilka lat, aż do całkowitego jej rozpadu. Wpis zanotował ponad 90 tys. wyświetleń, o chatce wspomniano nawet w jednym z wydań Telexpressu.

O mojej fotorelacji z podwarszawskiej Zofiówki wspomniał w 2015 roku nawet Washington Post i Daily dot.

W 2020 roku portugalski portal Sapo.Viagens opublikował moje zdjęcia, jakie zrobiłem w Warszawie na początku pandemii.

Dlaczego Patronite?

Wsparcie moich obserwatorów, Patronów pozwoli mi podróżować i odkrywać jeszcze więcej. Pokryje wydatki na paliwo, sprzęt, którym fotografuję, domenę i serwer, na którym stoi blog. Dzięki kwocie podarowanej przez Patronów, moje funkcjonowanie i dalsza internetowa twórczość będzie możliwa, łatwiejsza i przyjemniejsza :)

Cele Autora

Rozwój i utrzymanie bloga
  • 3 000 zł miesięcznie
  • 2 835 zł brakuje
5%
Taka kwota pozwoli mi na pokrycie kosztów związanych z podróżami. Mam na myśli koszty paliwa, eksploatacji samochodu, jak i sprzętu, którym fotografuję. Opłacę także domenę i serwer, na którym stoi blog. Dzięki kwocie podarowanej przez Patronów, moje funkcjonowanie i dalsza internetowa twórczość będą możliwe, łatwiejsze i przyjemniejsze :)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Szary Burek już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anonimowy patron
20 zł
Anonimowy patron
50 zł
kamila marynicz
kamila marynicz
50 zł
Magda Zielińska
Magda Zielińska
10 zł
Karolina Kucharska
Karolina Kucharska
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.