Roman Ficek

W Patronite od 22.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 158

Liczba Patronów: 320

Zostań Patronem
Kup na prezent
59 patronów
3 609 miesięcznie
Bieganie po górach, pobijanie rekordów, zawody oraz zdobywanie łańcuchów górskich biegiem i tworzenie pionierskich wypraw biegowych przemierzając tysiące kilometrów górskimi łańcuchami. Tworzenie filmów z tych niesamowitych wyzwań jest częścią rozwoju i możliwości zdobywania dotąd niezdobytego.

O Autorze

Nazywam się Roman Ficek, pochodzę z Skawicy i moją pasją jest sport a mianowicie długodystansowe bieganie po górach. Biegam ultra maratony górskie i robię własne wyprawy długodystansowe od 7 lat bijąc przy tym rekordy i osiągając sukcesy. Od roku 2020 zacząłem się zajmować bieganiem zawodowo. Reprezentuje team oraz markę Hoka One One Poland. Sukcesywnie się rozwijam i z roku na rok robię duże postępy. Moim celem i priorytetem jest zostanie jednym z najlepszych ultra maratończyków świata. Pasja w moim życiu pojawiła się nagle po wyjściu na wschód słońca zimą na Babią Górę wtedy zrozumiałem co chce w życiu robić zaiskrzyło to co było uśpione we mnie.

Głównym celem na następne 2 lata jest rywalizacja w zawodach ultra maratońskich  poza granicami kraju na jak najwyższym poziomie GR20 bicie rekordu na najtrudniejszym szlaku Europy oraz zapowiadająca się wyprawa w 2022 roku:

Norwegia północ – południe. 3500 km przez góry Skandynawskie. Będzie to bieg pionierski projekt i podobny do biegu po Karpatach. Planowane jest przebiegnięcie całego łańcucha górskiego Skandynawii z północy na południe. Będzie to pierwsza taka próba zdobycia tego łańcucha górskiego od początku do końca. 

Jestem także w trakcie pisania książki o moich dokonaniach, życiu, bieganiu i realizacji marzeń. Książkę piszę z Łukaszem Grassem, który napisał taki bestseller jak ‘’Najlepszy’’ oraz ‘’Szlak mnie trafił’’. Książkę planujemy wydać w 2022 jesienią. Lecz czas pokaże czy będziemy gotowi na wydanie i sprzedanie książki.

Biegamy bo lubimy, biegamy by żyć, biegamy bo jest to nasza pasja i sposób na życie. Bieganie daje nam cele, wyzwania, radość z życia, zdrowie, przyjemność z przebywania z naturą, zdobywanie gór w taki sposób jak nam to odpowiada bijąc przy tym rekordy i zdobywając łańcuchy górskie tak jak dotąd nikt nie próbował. Wspaniale jest uwieczniać i dawać inspirację innym ludziom pokazując to na ekranie jakie człowiek ma wielkie możliwości i jak potrafi zmieniać siebie, kiedy tylko zechce i w jaki sposób zechce. Granica jest niewidzialna więc po, co ją stwarzać.

PATRONITE założyłem ponieważ trzeba wykorzystać wszystkie opcje wsparcia jakie nam daje świat. A PATRONITE jest jedną z nich! Świetne jest to, że można tu wspierać osoby, które mogą się za to cenne wsparcie znacznie odwdzięczyć.


W 2021 roku dzięki Patronite udało mi się zrealizować takie projekty biegowe i filmowe jak:

- Rysy Sky 24 h projekt biegowy, w którym biegałem 24 godziny na szczyt Rysów najwyższego szczytu Polskiego. Wbiegłem 9 razy zimą i także z tego biegu powstał film.

-Zawody w Dolomitach na 100km trasie.

-Zawody UTMB w koło Mount Blank 170 km

-Zawody w Słowenii 170 km.

Oprócz tego sfinansowałem kontuzję, która wykluczyła mnie na 3 miesiące z biegania jesienią 2020 r.

Zakupiłem odzież i dodatkowy sprzęt na rower

Zrobiłem krótki film promocyjny mojej osoby i tego, co robię.

 

Można uznać ten rok za dobry i owocny. Były bardzo dobre biegi z rekordami i sukcesami jak Rysy, Dolomity i Słowenia, ale trafił się i też gorszy występ jak na UTMB lub niezrealizowany GR20 z braku żelaza i problemu z krwią. Ten rok także przyniósł mi wiele sponsorów i kilkadziesiąt Patronów, dzięki, którym mogę coraz lepiej się rozwijać i startować w coraz bardziej prestiżowych zawodach z spokojną głową o brak funduszy na zawody, sprzęt czy życie.

Dziękuje ogromnie wszystkim wspierającym za finansowe wsparcie i wiarę we mnie i w moje cele sportowe. W kolejnym roku dam jeszcze więcej z siebie! Dążymy wspólnie do jednego celu by być najlepszym ultrasem na świecie!

W 2022 mamy już nowe cele, które są bardzo trudne i wymagające. Lecz właśnie przez takie cele jest droga na sam szczyt. Zobacz w zakładce cele a dowiesz się, co czeka mnie w tym roku.

Nagrody w progach, które oferuje z pewnością będą dla Ciebie przydatne, jeżeli masz coś wspólnego z bieganiem i górami. Chętnie opowiem i doradzę na Twoje wątpliwości, chętnie wypiję z Tobą kawę w realu, a nawet możemy odbyć wspólny trening. Są zniżki na moje obozy, a także na zawody, które organizujemy w październiku. Oprócz tego mamy prywatną grupę na FB gdzie dzielę się z Patronami różnymi wiadomościami, promocjami i osobistymi rzeczami.

W naszych czasach najcenniejsze są informację, które Ty możesz otrzymać ode mnie byś mógł także siebie fizycznie i mentalnie rozwijać. Uzupełniajmy się wzajemnie, a w życiu będzie nam o wiele łatwiej i przyjemniej. Ty wspierasz ja biegam, ja mam wiedzę wspieram Ciebie.

Moje największe wyprawy dotychczas to:

2018- Tatrzańskie Dwutysięczniki 340 km 22 tyś. up w 127 godzin. Był to bieg bez wsparcia po Tatrach Polskich i Słowackich. Celem było zdobycie 55 szlakowanych dwutysięczników w tych górach.

https://www.redbull.com/pl-pl/roman-ficek-tatrzanskie-dwutysieczniki-ustanawianie-rekordu-szybkosci

2019- Łuk Karpat 2300 km 110 tyś up w 39 dni i 11 godzin. Jest to najszybsze zdobycie tego łańcucha górskiego z wsparciem i był to pierwszy w historii taki bieg od początku do końca bez przerwania. Start był na granicy Rumuńsko- Serbskiej w]z miasta Orsova a meta w Bratysławie na Słowacji. Biegłem przez cztery kraje: Rumunię, Ukrainę, Polskę i Słowację zdobywając najwyższe szczyty tych państw biegnąć typowo graniami masywów górskich. Nakręciliśmy także dokument z tego biegu i niebawem będzie premiera z tej wyprawy. Także ta wyprawa była nominowana do ‘’Kolosy’’ w kategorii wyczyn jednego z największych festiwali podróżniczych na świecie oraz w konkursie ‘’travellery’’ w National Geographic w kategorii wyczyn roku.

https://www.redbull.com/pl-pl/roman-ficek-karpaty-gory-bieganie-ultrarunning

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/44664179/roman-ficek-przebiegl-luk-karpat

2020- Główny Szlak Beskidzki 500 km 21 tyś up w 107 godzin i 25 minut. Był to bieg bez wsparcia na najdłuższym szlaku Polskich, który prowadzi przez Beskidy. Ustanowiłem rekord na tej trasie bijąc przy tym także rekord ze wsparciem, który wynosił 108 h i 55 minut. 

https://www.redbull.com/pl-pl/roman-ficek-nowy-rekord-gsb

https://www.sport.pl/inne/7,64998,26094725,ficek-przebiegl-500-km-w-107-godzin-nowy-rekord-po-biegu-pokazal.html

https://www.national-geographic.pl/artykul/rekord-glownego-szlaku-beskidzkiego-ficek-przebiegl-500-km-w-107-godzin

2021-Rysy Sky 24 h zimą projekt biegowy, który polegał na tym by jak najwięcej razy zdobyć szczyt Rys najwyższy szczyt Polski w ciągu 24 h z schroniska nad Morskim Okiem na szczyt.  Trasa miała 3, 5 km i 1300 up. Łącznie wyszło 60 km i 10000 tyś up. Wystartowałem w południe o 12.00 i skończyłem o 10.30 Po dziewięciu razach na szczycie. Był to wspaniały i zdecydowanie extremalny projekt biegowy.

https://eurosport.tvn24.pl/inne,132/roman-ficek-wbiegl-na-rysy-dziewiec-razy-ultramaratonczyk-ktory-bije-rekordy,1052732.html

https://www.national-geographic.pl/artykul/roman-ficek-wbiegl-na-rysy-dziewiec-razy-w-ciagu-doby-w-planach-ma-juz-kolejny-projekt

Wygrane zawody od 2018 roku:

2018:

          Salamandra Ultra Trail -105 km 5000 up.

          Ultra maraton - 5x Babia Góra - 90 km 7000 up.

          Bojko Trail -120 km 6000 up. (Ukraina)

2019:

Zamieć - 24h.

          Beskidzki Topór -105 km 4500 up.

          Ultra maraton 6x Babia Góra -100 km 7500 up.

          Rzeźnik Ultra - 105 km 4500 up.

2020:

          Beskidzka Pętla 12 godzinny bieg w Brennej.

          Tatra Fest- 48 km 3800 up. ( Bieg po Tatrach Polskich)

2021:

1 miejsce Dolomity Extreme Trail w Włoskich Dolomitach na dystansie 100 km i 7500up.

1 miejsce w Słowenii na dystansie 164 km i 7000 up.

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
sebastian wozniak
sebastian wozniak
Próg: 50 zł
Mariusz Kolodziej
Mariusz Kolodziej
Próg: 100 zł
Kacper Kłossowski
Kacper Kłossowski
Próg: 50 zł
run malakai
run malakai
Próg: 25 zł
Filip Ślęczek
Filip Ślęczek
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł