Avatar użytkownika

Roman Ficek

32
patronów
2 679 
miesięcznie
32
patronów
2 679 zł
miesięcznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Biegowy przyjaciel🤝
W tej kwocie dorzucanie jeszcze na paliwo dzięki temu jestem bliżej gór wysokich :)
➕ za to wsparcie jestem gotów odpowiedzieć na każde Twoje pytanie i pomóc przed zawodami w doborze sprzętu itp,
➕ tylko i wyłącznie za to wsparcie dodatkowo robię selfie z bananem podczas treningu i wysyłam do Ciebie z pozdrowieniami ze szczytu:)
➕ będziesz w grupie zamkniętej w której dowiesz się wiele o bieganiu i przygotowaniu.
Dziękuje mój patronie za wkład w tą przygodę!!!
Obrazek progu
25 zł miesięcznie
Wybierz 25 zł
15 dostępnych miejsc
Świat Ultra🤝
Znaczna kwota, która wprowadzi Cię głębiej w świat ultra a mi pomoże trenować z pełną gębą bananów i radości :)
➕ za tą kwotę masz wejścia na prelekcje i pokazy filmowe w każdym miejscu, gdzie będę.
➕ oczywiście wszystko z poprzednich bonusów również!
➕ Twoje imię i nazwisko lub wskazany nick będzie na etykiecie kawy z ultrasem
➕ raz w miesiącu nagram krótki filmik z treningu w górach dla Ciebie
Dziękuje z całego serca za te pieniądze!! Cieszę się że Twój wkład znacznie pomoże mi osiągnąć cele!!
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
4 dostępne miejsca
,kawa z ultrasem🤝
Wspaniałe wsparcie, które trzeba wyróżnić!! Kawę wypije za Ciebie i Naszą wspólną współpracę :)
➕ pięć dych także zapewnia wszystko z poprzednich bonusów
➕zostajesz ambasadorem! Twoje imię i nazwisko lub wskazany przez Ciebie nick wypisane na etykiecie na kawie z ultrasem.
➕ w comiesięcznej live na mojej stronie (ostatnia niedziela każdego miesiąca) '',kawa z ultrasem''będzie podane Twoje nazwisko jeśli tylko wyrazisz zgodę
➕ pół godzinnna konsultacja online ze mną tylko dla Ciebie. Pomogę i odpowiem na każde Twoje pytanie. Kawa z ultrasem także w realu jeżeli tylko będzie możliwość.

Jesteś wspaniałym człowiekiem, który wierzy we mnie i wspólnie przeżyjemy i osiągniemy coś wielkiego!
Obrazek progu
68 zł miesięcznie
Wybierz 68 zł
27 dostępnych miejsc
Wsparcie Rysy Sky 24 🤝
To wsparcie za, które w Twoim imieniu będę biegał na Rysy w 24 godziny i mógł udokumentować fotograficznie i filmowo. Bieganie jest dla mnie największą wartością w życiu, a dokładając się do niej jesteś tak samo dla mnie ważny jak sport. Dziękuje z całego serca i trzymaj kciuki za powodzenie wyczynu!

➕bonusy z pomniejszych progów
➕10% zniżka na obozy biegowe organizowane przeze mnie
➕Twoje nazwisko będzie na końcu filmu z biegu Rysy Sky 24 h
➕wysyłałam do Ciebie specjalną kartkę z pozdrowieniami i podziękowaniem
➕cały materiał filmowy oraz fotograficzny z tego wyzwania w pierwszej kolejności będzie u Ciebie
➕gwarantowane miejsce na zawodach ''Babiogórski Festiwal Biegowy''- Diablak organizowany 4/5września, którego jestem organizatorem
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
5 dostępnych miejsc
Wspólny trening🤝
Stówka dla mnie jest tak ważna jak wygranie ultramaratonu! Rezygnujesz z Swoich dóbr na Moją korzyść! Brak słów. Dokładasz się znacznie do mojego wytrenowania i zamierzonych celów rocznych.
➕za to wsparcie oczywiście wszystko z poprzednich bonusów
➕dodatkowo masz u mnie wsparcie na każdym poziomie wytrenowania fizycznego oraz mentalnego i chętnie pobiegam z Tobą, gdy odwiedzisz moje góry czyli Beskidy.
➕ również na moich obozach górskich masz 20% zniżki :)
➕ Twoje nazwisko będzie na końcu filmiku z ''Rysy Sky 24 h ''
➕ zniżka ceny o 25% za pakiet na zawody, które będą organizowane 4,5 września przeze mnie pod nazwą '' Babiogórski Festiwal Biegowy - Diablak " i masz miejsce gwarantowane na zapisach.

Wielkie dzięki przyjacielu sportu!! Łączysz się ze Mną nie tylko materialnie, ale także w duchu.
Obrazek progu
200 zł miesięcznie
Wybierz 200 zł
4 dostępne miejsca
Pro Patron 🤝
To duża, wielka, gigantyczna kasa i potężne wsparcie dla mnie. Za taką kwotę można biegać kilka dni albo nawet przebiec GSB bez wsparcia. Przyjedź pod Babią Górę to wyjdę tam z Tobą na plecach, żebyś wiedział jak bardzo Ci za to dziękuje :)
➕wiadomo wszystko z wszystkich progów
➕pod każdym zrealizowanym filmem Twoje nazwisko będzie uwieczniało do końca świata
➕stawiam kawę jak tylko pojawisz się pod Babia Górą
➕wysyłam do Ciebie raz na 3 miesiące jakiś gadżet z biegów ( koszulka, opaska, wygrana nagroda itp. )
➕20% zniżki na pakiet biegowy ''Babiogórski Festiwal Biegowy''- Diablak organizowany 4/5 września, którego jestem organizatorem
Obrazek progu
300 zł miesięcznie
Wybierz 300 zł
2 dostępne miejsca
Golden Patron 🤝
Nigdy nawet nie myślałem o tym progu jak i o tym wcześniejszym za 200 zł. Tak naprawdę te progi robione są na życzenie Patronów i tak oto Michał Baranowski tworzy kolejny poziom Patronowania! Czy jest szalony? Myślę, że w jakiś sposób tak :) Lecz jak to powiedział do mnie,,Że dobro wraca'' i skoro z wcześniejszego progu powróciło to i z tego powróci do niego. Jest to naprawdę nietuzinkowe wsparcie i nawet nie wiem co mógłbym za to wsparcie zaproponować. Na pewno wszystko co w wcześniejszych progach +

➕ Oznaczenie w filmach jako ''Golden sponsor Patronite''
➕ Na kawę nie jedziesz Ty do mnie, ale ja do Ciebie
➕ Za zezwoleniem Twoje nazwisko będzie widziało w różnych postach pod tytułem ''Golden Sponsor Patronite''
➕ Rozpiska treningów jeżeli zdecydujesz się na taki ruch
Obrazek progu
400 zł miesięcznie
Wybierz 400 zł
2 dostępne miejsca
Elita Patronite 🤝

I tak oto powstaje kolejny próg, który tworzy nie kto inny jak Michał Baranowski. Dla mnie jest to wspaniała i niezwykła wiadomość  i jednocześnie ciężko mi uwierzyć, że to się dzieje i są tacy ludzie, którzy wsparcie mają we krwi. Ten Patron ma rozmach bez dwóch zdań! Chce Ci za to Michał publicznie podziękować i pamiętaj, że jesteś zawsze mile widziany u mnie w domu! ‘’Psychofani’’ są wśród nas i to jest piękne, bo to Oni zwiększają poziom wspierania dzięki któremu jest mi łatwiej zmierzać do głównego celu.
Pozostało mi ogromnie Ci podziękować!!
Mistrz w wspieraniu!

➕ Oznaczenie w filmach jako ‘’Elita Patronite’’
➕ Na kawę nie jedziesz Ty do mnie, ale ja do Ciebie
➕ Za zezwoleniem Twoje nazwisko będzie widziało w różnych postach pod tytułem ‘’Elita Patronite’’
➕ Rozpiska treningów jeżeli zdecydujesz się na taki ruch
➕ Będziesz mógł wybrać jedne zawody w Polsce na ultra dystansie, które pobiegnę. Gdy wspierających jest więcej to wybieracie wspólnie bieg nawet możliwy za granicą 

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Roman Ficek w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Bieganie po górach, pobijanie rekordów, zawody oraz zdobywanie łańcuchów górskich biegiem i tworzenie pionierskich wypraw biegowych przemierzając tysiące kilometrów górskimi łańcuchami. Tworzenie filmów z tych niesamowitych wyzwań jest częścią rozwoju i możliwości zdobywania dotąd niezdobytego.

Nazywam się Roman Ficek, pochodzę z Skawicy i moją pasją jest sport a mianowicie długodystansowe bieganie po górach. Biegam ultra maratony górskie i robię własne wyprawy długodystansowe od 8 lat bijąc przy tym rekordy i osiągając sukcesy. Od roku 2020 zacząłem się zajmować bieganiem zawodowo. Reprezentuje team oraz markę Hoka One One Poland, Electris oraz Compositive. Sukcesywnie się rozwijam i z roku na rok robię duże postępy. Moim celem i priorytetem jest zostanie jednym z najlepszych ultra maratończyków świata. Pasja w moim życiu pojawiła się nagle po wyjściu na wschód słońca zimą na Babią Górę wtedy zrozumiałem co chce w życiu robić zaiskrzyło to co było uśpione we mnie.

Głównym celem na następny rok pionierska wyprawa przez łańcuch górski Skandynawii, ale także zawody rozgrywane w Polsce i za granicą. 

Rok 2024. Norwegia północ – południe. 3000 km przez góry Skandynawskie.

Góry Skandynawskie północ -południe (3000 km przez górski łańcuch Skandynawii)

Opis

Jest to biegowa wyprawa przez cały łańcuch gór Skandynawskich. Będzie to pierwszy w historii taki bieg i próba przebiegnięcia tych gór od początku do końca. Start biegu rozpoczyna się na północy Europy i Norwegii na półwyspie gór Veregan w miejscowości Vardö najdalej wysuniętej miejscowości na północny-wschód. Znów wymarzona meta jest na południu Norwegii na przylądku Lindesnes przy latarni morskiej miejscu gdzie kończą się góry Skandynawii.

Trasa

Do przebiegnięcia będzie około 3000 km i 150 tyś. metrów przewyższenia. Trasa będzie prowadziła przez najwyższe szczyty, najwspanialsze parki i szlaki w górach Skandynawskich. Trasa prowadzi strikte górami i graniami od czasu do czasu przecinając miejscowości i doliny. W 95% trasa prowadzona jest po Norwegii z najwyższym szczytem Galdopingen oraz 5% drogi będzie przez Szwecję i zdobycie tam najwyższego szczytu Szwecji Kibenesse

Cel

Głównym założeniem jest jak najszybsze pokonanie tych gór biegiem i zdobycie tego łańcucha górskiego. Dziennie planuje biec od 60 do 100 km, gdzie czas całej wyprawy szacuje na 6 tygodni. Na trasie będą mnie wspierały dwie osoby, które będą przejeżdżały busem z punktu do punktu i przygotowywały jedzenie i spanie między odcinkami.

Cały projekt będzie filmowany między innymi przez Sebastiana Mamaja, który tworzy filmy dla Salomona czy Kiliana Jorneta. Data Czas startu wstępnie jest przewidziany na połowę września, a finisz najpóźniej końcem października, lecz nie wykluczam startu o miesiąc wcześniej czyli od sierpnia.

Projekt Filmowy

Z całego projektu biegowego będzie realizowany film i zdjęcia, który będzie przedstawiany w mediach i na wszelakich festiwalach o tematyce sportu i gór.

Jestem także w trakcie pisania książki o moich dokonaniach, życiu, bieganiu i realizacji marzeń. Książkę piszę z Łukaszem Grassem, który napisał taki bestseller jak ‘’Najlepszy’’ oraz ‘’Szlak mnie trafił’’.

Biegamy bo lubimy, biegamy by żyć, biegamy bo jest to nasza pasja i sposób na życie. Bieganie daje nam cele, wyzwania, radość z życia, zdrowie, przyjemność z przebywania z naturą, zdobywanie gór w taki sposób jak nam to odpowiada bijąc przy tym rekordy i zdobywając łańcuchy górskie tak jak dotąd nikt nie próbował. Wspaniale jest uwieczniać i dawać inspirację innym ludziom pokazując to na ekranie jakie człowiek ma wielkie możliwości i jak potrafi zmieniać siebie, kiedy tylko zechce i w jaki sposób zechce. Granica jest niewidzialna więc po, co ją stwarzać.

PATRONITE założyłem ponieważ trzeba wykorzystać wszystkie opcje wsparcia jakie nam daje świat. A PATRONITE jest jedną z nich! Świetne jest to, że można tu wspierać osoby, które mogą się za to cenne wsparcie znacznie odwdzięczyć.


Od roku 2021 do roku 2023 dzięki Patronite udało mi się zrealizować takie projekty biegowe i filmowe jak:

- Tatrzańska Pętla czyli bieg wkoło Tatr zimą. 185 km i 10500 przewyższenia w 35 godzin!

- Pobicie rekordu z wsparciem na najdłuższym szlaku Polski ''GSB'' 500 km.

- Wygrana Mistrzostw Polski na ultra dystansie w Tatrach.

-TOR X bieg we Włoskich Alpach na dystansie 340 km i 22 tyś metrów przewyższenia z którego mamy także materiał filmowy.

-Zawody na Maderze oraz  w Pirenejach na dystansach 120 km i 160 km.

-Zawody w Dolomitach na 100 km trasie. Wygrana!

-Zawody UTMB w koło Mont Blanc 170 km

-Zawody w Słowenii 170 km. Wygrana!!

Oprócz tego sfinansowałem kontuzję, która wykluczyła mnie na 3 miesiące z biegania jesienią 2020 r.

Zakupiłem odzież i dodatkowy sprzęt na rower

Zrobiłem krótki film promocyjny mojej osoby i tego, co robię.

 

Rok 2022 i 2023 nie był dla mnie łaskawy i cały czas borykałem się z problemami zdrowotnymi. Mimo to zostałem Mistrzem Polski w Ultra Sky Running i pobiłem rekord z wsparciem na Głównym Szlaku Beskidzkim, który wynosi teraz 93h i 44 minuty.

Dziękuje ogromnie wszystkim wspierającym za finansowe wsparcie i wiarę we mnie i w moje cele sportowe. W kolejnym roku dam jeszcze więcej z siebie! Dążymy wspólnie do jednego celu by być najlepszym ultrasem na świecie!

W 2024 mamy już nowe cele, które są bardzo trudne i wymagające. Lecz właśnie przez takie cele jest droga na sam szczyt. Zobacz w zakładce cele a dowiesz się, co czeka mnie w tym roku.

Nagrody w progach, które oferuje z pewnością będą dla Ciebie przydatne, jeżeli masz coś wspólnego z bieganiem i górami. Chętnie opowiem i doradzę na Twoje wątpliwości, chętnie wypiję z Tobą kawę w realu, a nawet możemy odbyć wspólny trening. Są zniżki na moje obozy, a także na zawody, które organizujemy w październiku. Oprócz tego mamy prywatną grupę na FB gdzie dzielę się z Patronami różnymi wiadomościami, promocjami i osobistymi rzeczami.

W naszych czasach najcenniejsze są informację, które Ty możesz otrzymać ode mnie byś mógł także siebie fizycznie i mentalnie rozwijać. Uzupełniajmy się wzajemnie, a w życiu będzie nam o wiele łatwiej i przyjemniej. Ty wspierasz ja biegam, ja mam wiedzę wspieram Ciebie.

Moje największe wyprawy dotychczas to:

2018r.- Tatrzańskie Dwutysięczniki 340 km 22 tyś. up w 127 godzin. Był to bieg bez wsparcia po Tatrach Polskich i Słowackich. Celem było zdobycie 55 szlakowanych dwutysięczników w tych górach.

https://www.redbull.com/pl-pl/roman-ficek-tatrzanskie-dwutysieczniki-ustanawianie-rekordu-szybkosci

2019r.- Łuk Karpat 2300 km 110 tyś up w 39 dni i 11 godzin. Jest to najszybsze zdobycie tego łańcucha górskiego z wsparciem i był to pierwszy w historii taki bieg od początku do końca bez przerwania. Start był na granicy Rumuńsko- Serbskiej w]z miasta Orsova a meta w Bratysławie na Słowacji. Biegłem przez cztery kraje: Rumunię, Ukrainę, Polskę i Słowację zdobywając najwyższe szczyty tych państw biegnąć typowo graniami masywów górskich. Nakręciliśmy także dokument z tego biegu i niebawem będzie premiera z tej wyprawy. Także ta wyprawa była nominowana do ‘’Kolosy’’ w kategorii wyczyn jednego z największych festiwali podróżniczych na świecie oraz w konkursie ‘’travellery’’ w National Geographic w kategorii wyczyn roku.

https://www.redbull.com/pl-pl/roman-ficek-karpaty-gory-bieganie-ultrarunning

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/44664179/roman-ficek-przebiegl-luk-karpat

2020r.- Główny Szlak Beskidzki 500 km 21 tyś up w 107 godzin i 25 minut. Był to bieg bez wsparcia na najdłuższym szlaku Polskich, który prowadzi przez Beskidy. Ustanowiłem rekord na tej trasie bijąc przy tym także rekord ze wsparciem, który wynosił 108 h i 55 minut. 

https://www.redbull.com/pl-pl/roman-ficek-nowy-rekord-gsb

https://www.sport.pl/inne/7,64998,26094725,ficek-przebiegl-500-km-w-107-godzin-nowy-rekord-po-biegu-pokazal.html

https://www.national-geographic.pl/artykul/rekord-glownego-szlaku-beskidzkiego-ficek-przebiegl-500-km-w-107-godzin

2021r.-Rysy Sky 24 h zimą projekt biegowy, który polegał na tym by jak najwięcej razy zdobyć szczyt Rys najwyższy szczyt Polski w ciągu 24 h z schroniska nad Morskim Okiem na szczyt.  Trasa miała 3, 5 km i 1300 up. Łącznie wyszło 60 km i 10000 tyś up. Wystartowałem w południe o 12.00 i skończyłem o 10.30 Po dziewięciu razach na szczycie. Był to wspaniały i zdecydowanie extremalny projekt biegowy.

https://eurosport.tvn24.pl/inne,132/roman-ficek-wbiegl-na-rysy-dziewiec-razy-ultramaratonczyk-ktory-bije-rekordy,1052732.html

https://www.national-geographic.pl/artykul/roman-ficek-wbiegl-na-rysy-dziewiec-razy-w-ciagu-doby-w-planach-ma-juz-kolejny-projekt

2022r. - Ustanowienie nowego rekordu na trasie Głównego Szlaku Beskidzkiego 500 km i 20000 m. przewyższenia z wsparciem w 93 godziny i 44 minuty.

https://zakopane.wyborcza.pl/zakopane/7,179294,29062769,roman-ficek-pobil-rekord-gsb-najdluzszego-szlaku-w-polskich.html

 

https://www.rmf24.pl/sport/news-w-rekordowym-czasie-przebiegl-glowny-szlak-beskidzki-da-sie-,nId,6402799#crp_state=1

 

2022r. Tatrzańska Pętla czyli bieg wokół Tatr zimą w 35 godzin. Trasa liczyła 185 km i 10500 m. przewyższenia.

 

Wygrane zawody od 2018 roku:

2018:

          Salamandra Ultra Trail -105 km 5000 up.

          Ultra maraton - 5x Babia Góra - 90 km 7000 up.

          Bojko Trail -120 km 6000 up. (Ukraina)

2019:

Zamieć - 24h.

          Beskidzki Topór -105 km 4500 up.

          Ultra maraton 6x Babia Góra -100 km 7500 up.

          Rzeźnik Ultra - 105 km 4500 up.

2020:

          Beskidzka Pętla 12 godzinny bieg w Brennej.

          Tatra Fest- 48 km 3800 up. ( Bieg po Tatrach Polskich)

2021:

1 miejsce Dolomity Extreme Trail w Włoskich Dolomitach na dystansie 100 km i 7500up.

1 miejsce w Słowenii na dystansie 164 km i 7000 up.

 

 

 

Cele Autora

Jest to wsparcie, które pozwoli mi rozwinąć skrzydła na wysokim poziomie. Będę mógł na 110% oddać się sportowi.
  • 4 500 zł miesięcznie
  • 1 821 zł brakuje
59%
Dzięki tym funduszom będę mógł się rozwijać na wysokim poziomie uczestniczyć w zawodach na światowej arenie i walczyć z najlepszymi, nagrywać i relacjonować te biegi i wyczyny na ekranie. W jednym roku maksymalnie dwa nagrania filmowe z projektu lub zawodów. Cel jest jeden by być wśród najlepszych ultra maratończyków na świecie, ale żeby tego dokonać trzeba wygrywać prestiżowe zawody i mierzyć się z najlepszymi.
Aktualizuje cele, które są bardzo trudne i prestiżowe.
W roku 2023 czekają na mnie takie zawody i projekty:

Luty 25 - Zimowy Ultramaraton Karkonoski 50 km 2000 m. up. Zawody rozgrywane w rejonach Śnieżki.

Kwiecień 22– Pieniny Ultra Trail 95 km 5000 m. up.

Maj 13 - Ultra trail Snowdonia by UTMB. Zawody w Wielkiej Brytanii na dystansie 165 km i 10000 tyś. przewyższeń. Jest to bieg z serii UTMB.

Czerwiec - - GR 20 uznawany za najtrudniejszy szlak w Europie znajdujący się na Korsyce coś jak nasza Orla Perć tylko ma 180 km i 14,5 tyś up. Powalczymy tam oczywiście o rekord na tej trasie.

Lipiec 5 -Val d’Aran by UTMB z serii UTMB w samym sercu Pirenejów w Hiszpanii. Dystans 161 km i 10 000 tyś. up

Sierpień - UTMB najbardziej prestiżowe zawody na świecie w koło Mount Blanc. 170km 10 tyś up. Rok wcześniej nie ukończyłem tych zawodów i jadę zmierzyć się z tym celem jeszcze raz.

Wrzesień - Bieg przez góry Skandynawskie z północy na południe 3500km. Będzie to pierwszy taki bieg tego łańcucha górskiego w historii.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Roman Ficek już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Radoslaw Krzepkowski
Radoslaw Krzepkowski
10 zł
Jolanta  Wolińska
Jolanta Wolińska
10 zł
Maciej Kołek
Maciej Kołek
50 zł
Grzesiu Sobczyk
Grzesiu Sobczyk
75 zł
Daniel Pysz
Daniel Pysz
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.