Avatar użytkownika

Szum/Islandia

1
patron
20 
miesięcznie
1 340 
łącznie
1
patron
20 zł 1 340 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważną i ogromną motywacją. Dziękujemy!
10 zł miesięcznie
Jeśli zechcesz wesprzeć nas tą kwotą, podziękujemy w napisach końcowych filmu, który dzięki Tobie ma szansę powstać :-)
20 zł miesięcznie
Dostaniesz specjalne imienne podziękowanie na naszym Facebooku i Instagramie przy okazji premiery kolejnego dźwięku z Islandii. Podziękujemy Ci także w napisach końcowych dokumentu.
50 zł miesięcznie
Wspierając nas tą kwotą, zapewniasz sobie dostęp do dźwięków Islandii wydanych w formie płyty (cyfrowej, mp3) - do odsłuchu na Bandcampie. Dla nieprzerwanej i niezmąconej przyjemności czerpanej ze słuchania islandzkich szumów :) Podziękujemy Ci także w napisach końcowych dokumentu, który dzięki Tobie ma szansę powstać.
100 zł miesięcznie
Jako nasz hojny mecenas otrzymasz dostęp do dźwięków Islandii wydanych w formie płyty (cyfrowej, mp3) - do odsłuchu na Bandcampie, podziękowania w napisach końcowych, a do tego - specjalne imienne podziękowania czy pozdrowienia filmowe z ładnego miejsca w Islandii (w razie życzenia... mogą być nawet po islandzku :)))
500 zł miesięcznie
To już jest naprawdę konkretna pomoc, dlatego nasza wdzięczność będzie konkretna.
- Otrzymasz link do obejrzenia filmu PRZED PREMIERĄ. Jak VIP.
- Do tego płyta z dźwiękami Islandii w formie cyfrowej
- I podziękowania w napisach końcowych
- I jeszcze filmik z pozdrowieniami z ładnego miejsca na wyspie :-)
1000 zł miesięcznie
Wow. Przede wszystkim: dziękujemy!

Jeśli patron lub patronka wspierający nas taką kwotą, będą chcieli wybrać się do Islandii - chętnie zaplanujemy lub pomożemy zaplanować wycieczkę. Najciekawsze miejsca do zobaczenia - te poza szlakiem i "nie-przewodnikowe", garść informacji praktycznych i wszystko to, czego potrzebujecie, żeby przeżyć na Islandii niezapomniany czas. Skontaktujemy się osobiście - przez Skype, Zoom lub inny tego typu komunikator - i przygotujemy dla Was jak najlepszą wycieczkę.

A do tego przedpremierowy dostęp do filmu, do dźwięków Islandii w formie płyty i podziękowania w napisach końcowych oraz filmiku z ładnego miejsca :-)
2000 zł miesięcznie
Mecenasom wspierającym nas tak hojnie nie tylko zaplanujemy wycieczkę po Islandii, ale też będziemy w niej towarzyszyć przez jeden dzień. Jeśli będziecie chcieli, odwiedzimy razem miejsca z dźwiękowej mapy wyspy. Może nawet wspólnie coś nagramy :-)

Obejrzycie też film przedpremierowo, otrzymacie link do płyty z dźwiękami Islandii, podziękowania w napisach końcowych i filmik z pozdrowieniami z ładnego islandzkiego miejsca :-)
5000 zł miesięcznie
Nagroda indywidualnie ustalona przez nas i Patrona

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Szum/Islandia w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Pracujemy nad filmem dokumentalnym o powstawaniu pierwszej w historii dźwiękowej mapy Islandii Niður / noise / szum www.noisefromiceland.com

Dzięki wsparciu Patronów projekt Kaśki i film, nad którym wspólnie pracujemy miałby szansę rozwinąć się i dotrzeć na festiwale, o czym marzymy.

 

Cześć, Nazywam się Magda Łukasiak i pracuję nad filmem dokumentalnym o powstawaniu mapy dźwiękowej Islandii.

W filmie "Szum - dźwięki Islandii" dokumentuję pracę nad projektem Kaśki Paluch, muzykolożki zajmującej się nagraniami terenowymi na Islandii. Swoją pracę rozpoczęła na początku zeszłego roku. Zbiegło się to w czasie ze światowym lockdownem spowodowanym pandemią koronawirusa, przez co Islandia opustoszała niemal z dnia na dzień. Pozwoliło to zebrać brzmienia natury niezakłócone działalnością człowieka. Jednocześnie nagrania, podobnie jak zdjęcia dokumentujące projekt, przedstawiające tę pustkę, potrafią być przejmujące.

Kaśka nagrywa brzmienia Islandii - gejzery, wodospady, wulkany i lodowce. W ramach poszukiwania odpowiedzi na pytanie "Jak brzmi Islandia?" rozmawia z mieszkańcami wyspy o ich emocjonalnej relacji
z naturą, o ich ulubione dźwięki Islandii. 

Projekt spotkał się z entuzjastycznym odbiorem na całym świecie: dla jednych był możliwością "zmysłowej" podróży po Islandii, dla innych szansą na powrót do brzmienia wyspy sprzed boomu turystycznego. 

Kaśka aktualnie pracuje nad długogrającą płytą z nagraniami terenowymi islandzkiego wulkanu, wodospadów, lodowców i wielu innych miejsc charakterystycznych dla wyspy.

 

Posłuchaj jak brzmi Islandia  www.noisefromiceland.com

 

Dzięki wsparciu Patronów projekt Kaśki i film, nad którym wspólnie pracujemy miałby szansę rozwinąć się i dotrzeć do większej liczby odbiorców. Marzymy o wydaniu płyty z dźwiękami Islandii oraz na zaprezentowaniu filmu na festiwalach, pokazach i prelekcjach podróżniczych. W ubiegłym roku opowiadałyśmy o naszej pracy m.in. na Festiwalu Nordic Talknig, Travenaliach i Kalejdoskopie Podróżniczym.

Jesteśmy na końcowym etapie kompletowania profesjonalnego sprzętu do nagrywania obrazu i dźwięku.
A ponieważ islandzka pogoda nie bierze jeńców :) - cały czas musimy konserwować sprzęt, którego używałyśmy dotychczas. Do tego dochodzą stałe wydatki na podróżowanie po Islandii (benzyna, zakwaterowanie) oraz koszty subskrypcji oprogramowania, dzięki któremu możemy legalnie
i profesjonalnie edytować nasze projekty.

 

 

Kilka słów o mnie:

Nazywam się Magdalena Łukasiak, przyjaciele nazywają mnie- Lu. Jestem fotografką i dziennikarką, moje zdjęcia były prezentowane w prasie i na wystawach fotograficznych w Polsce i za granicą, przez wiele lat pracowałam w telewizji. Mam na swoim koncie udaną kampanię crowfundingową, dzięki której wybrałam się w miesięczną podróż rowerową przez Islandię, dokumentując krajobrazy i opowieści o islandzkiej mitologii (Elfim szlakiem przez Islandię). Po wyprawie, postanowiłam zamieszkać na wyspie.

 

Nazywam się Kaśka Paluch. Jestem przewodniczką, dziennikarką, absolwentką muzykologii na UJ
w Krakowie, piszę między innymi dla Onetu, Miasta Kobiet i magazynu GAMA, współpracowałam też
z wieloma innymi mediami zajmującymi się kulturą i turystyką. Pracuję nad tworzeniem pierwszej dźwiękowej mapy Islandii.

 

 

Media o projekcie

Gazeta.pl

 

Noizz

 

Zwiastun filmu dokumentalnego, który będzie miał szansę powstać dzięki wsparciu Patronów

 

 

Cele Autora

koszty eksploatacji/transport
  • 2 000 zł
  • 660 zł brakuje
67%
Nie wszędzie dajemy radę dojechać naszym autem, ba! W niektórych miejscach jest zakaz poruszania się zwykłym samochodem. Jeśli uda nam się osiagnąć ten cel, wynajmiemy samochód do zadań specjalnych, którym będziemy w stanie dojechać w dużo ciekawsze miejsca by nagrać niepowtarzalne dźwięki. Takim miejscem jest szlak Landmannalaugar- znajduje się w rezerwacie przyrody Fjallabak w górach Islandii, na skraju pola lawy Laugahraun.
Marzymy żeby móc tam dotrzeć :)
Promocja i postprodukcja filmu
  • 3 000 zł
  • 1 660 zł brakuje
44%
Jeśli uda nam się tyle zebrać to będzie naprawdę czadowo :) a tak serio, dzięki tej kwocie miałybyśmy szansę na dopieszczenie filmu oraz dotarcie z nim do jak największego grona odbiorców.
Utrzymanie serwera i opłaty licencyjne
  • 200 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Opłacamy platformę, na której umieszczane są dźwięki, jesteśmy twórcami i wspieramy twórców, pracując na legalnym oprogramowaniu do obróbki dźwięku i obrazu.
Podrasowanie naszego zaplecza ze sprzętem- stabilizacja obrazu
  • 500 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Posiadamy profesjonalny sprzęt do nagrywania dźwięku i obrazu, ale islandzka pogoda potrafi zaskoczyć, zmoczyć i w ogóle przeczołgać :) za tę kwotę będziemy mogły zainwestować w ulepszenie stabilizacji kamery, którą nagrywamy film oraz w dodatkową ochronę mikrofonów.
Płyta Noise From Iceland
  • 1 000 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Poza możliwością posłuchania dźwięków z Islandii na mapie, chcę umożliwić również obcowanie z tymi nagraniami w formie długogrającej płyty. Mam już większość potrzebnych mi do wymarzonej płyty materiału, ale przede mną wciąż nowe polowania na dźwięki oraz czasochłonny proces produkcji.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Szum/Islandia już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Sergiusz Pinkwart
Sergiusz Pinkwart
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.