Szymon Bajarz

W Patronite od 25.03.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1315

Liczba Patronów: 987

Zostań Patronem
7 patronów
80 miesięcznie
4 550 łącznie
Zajmuję się opowiadaniem baśni, bajek, legend, mitów...różnych historii! W wędrownym bajarstwie odnalazłem swoją pasję i robię to z wielką radością, próbując także zdefiniować dawniejsze wzory bardów, skaldów, dziadów wędrownych w dzisiejszych realiach. Działam w grupie Karawana Opowieści

O Autorze

Kiedy dowiedziałem się, że Tolkien zapożyczył wiele z mitów nordyckich - postanowiłem je odnaleźć! Po przeczytaniu zadałem sobie pytanie: czemu nie znamy tych historii? Dlaczego nie poznajemy ich w szkole? Wtedy postanowiłem coś z tym zrobić i zacząłem opowiadać. Początek nie był łatwy, ale sprawiało (i sprawia!) mi to wiele radości i tak zaczęła się cała przygoda...

Obecnie podróżuję z opowieściami po Polsce i za granicę.
Działam w grupie Karawana Opowieści, prowadząc spotkania dla dzieci, jak i dla dorosłych. Powodów do szukania historii i chęci dzielenia się nimi jest wiele: przypominają one o dawnych wydarzeniach, przynoszą ze sobą uniwersalne mądrości i drogowskazy życiowe, są świetną zabawą i dają dużo radości, pozwalają "być razem" i wspólnie przeżywać to, co dzieje się w danej historii. Poszukiwanie odpowiednich opowieści, pogłębianie wiedzy związanej z kulturą i czasem, z którego pochodzą, to moja pasja. Stała się ona moją drogą życiową.

Żeby robić to jeszcze lepiej, chcę poświęcać czas na czytanie książek, dokształcanie się w pracy z głosem, z ciałem, w śpiewie, grze na instrumentach, poprawnej dykcji, improwizacji, a także pogłębianie wiedzy o kulturach i życiu ludzi z czasów, z jakich te opowieści pochodzą. Sporo tego? Pewnie starczyłoby na kilka zawodów, ale jeśli chcę robić to, co kocham dobrze, to chciałbym się tego wszystkiego nauczyć!

 

Jeśli chcielibyście mi pomóc i wspierać mnie w tym - będę Wam bardzo wdzięczny i podziękuję pięknymi historiami.

Jest jeszcze jeden powód dla którego warto opowiadać:


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni