Tomasz Urbaniec WCHZ

W Patronite od 03.11.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 778

Liczba Patronów: 926

Zostań Patronem
11 patronów
395 miesięcznie
3 792 łącznie
Żyję na pełnej petardzie, chociaż zdarza się, że nie ma fajerwerków! Jestem ratownikiem medycznym, członkiem Wspólnoty Chleb Życia, kierownikiem schroniska dla bezdomnych oraz autorem bloga. Więcej w opisie!

O Autorze

Od urodzenia żyję i pracuję z osobami bezdomnymi. Pracując we Wspólnocie, pracuję (i żyję) z osobami starszymi, chorymi i takimi, których nikt nie chce. Od kilku lat jestem szczęśliwie żonaty i wychowuję wraz z małżonką synka - Miszkę. Z wykształcenia jestem ratownikiem medycznym oraz politykiem społecznym. Moim trzecim, trochę amatorskim zajęciem jest pisanie blogów i felietonów. Hobistycznie zajmuję się masażem klasycznym.

Jakiś czas temu rozpocząłem pracę nad pierwszą książką w życiu. Bohaterem zbiorowym mojej książki jest Wspólnota Chleb Życia. Książka jest oparta o wywiady, które wykonuję w czasie wolnym od pracy. Wywiady częściowo udostępniam na swojej stronie na Facebooku (dłuższy format) oraz Instagramie ( do 15 minut).

Aby wydać moją książkę oraz rozwijać swoją działalność potrzebuję Waszej pomocy! Stąd założyłem konto na Patronite. Sama Wspólnota Chleb Życia istnieje od 1990 roku. W tym momencie jest to 11 domów, na terenie całej Polski. Mieszkańcami tych domów są osoby bezdomne wymagające poszerzonych usług opiekuńczych, bezdomni starsi i bezdomni młodsi, którzy sobie nie radzą z codziennością. Przez domy Wspólnoty od początku istnienia przeszło około 20 tysięcy osób bezdomnych, części udało się pomóc, niektórym nie dało się pomóc. Wiele z tych osób wraca po kilku latach, prosząc o kolejną szansę.

Książka nad którą pracuje jest to historia Wspólnoty Chleb Życia, pogłębiona o analizę społeczeństwa polskiego, a to wszystko jest osadzone w realiach pandemii w jakiej przyszło nam wszystkim żyć. Książka o roboczym tytule "WCHZ", to praca, którą chciałem popełnić od dawna. Pandemia i hasło "Zostań w domu" skutecznie pomogło w znalezieniu motywacji. Pracę nad książką rozpocząłem w lutym 2020, obecnie (marzec 2021) książka jest gotowa w 70 procentach. Zawiera 14 wywiadów w czterech kategoriach: założyciele Wspólnoty Chleb Życia w Polsce, pracownicy i obserwatorzy zewnętrzni Wspólnoty, dzieci Wspólnoty i ich partnerzy/partnerki i mieszkańcy, którzy są zaangażowani w działalność Wspólnoty Chleb Życia. Na Patronite udostępniłem fragmenty książki do Waszego wglądu! Dzięki wsparciu mam narzędzia do pisania i nagrywania wywiadów. Zapraszam na mój profil!

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Gosia Dz
Gosia Dz
Próg: 20 zł
Magda Nikonor
Magda Nikonor
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anna Przybylska
Anna Przybylska
Próg: 50 zł
Agnieszka Habel
Agnieszka Habel
Próg: 10 zł
Jacek Giemza
Jacek Giemza
Próg: 20 zł