Avatar użytkownika

TRUE Teatr Ruchu Umownie Ewidentnego

4
patronów
160 
miesięcznie
530 
łącznie
4
patronów
160 zł 530 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!
20 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie!
30 zł miesięcznie
Dziękuję za Twoje wsparcie! Właśnie robisz pierwszy krok do wsparcia naszych działań. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Chcemy Ci się odwdzięczyć zapraszając do wyjątkowej korespondencji w zamkniętej grupie E-mail. Będziesz jako pierwszy wiedział co się u nas dzieje, zobaczysz także materiały zdjęciowe i filmowe niepublikowane nigdzie indziej!
Będziemy przesyłali Ci materiały z życia TRUE i będziesz z nimi w stałym kontakcie! Chętnie zapytamy Cię o radę i opinię na temat naszych działań.
50 zł miesięcznie
Właśnie robisz pierwszy krok do wsparcia naszych działań. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Chcemy Ci się odwdzięczyć zapraszając do wyjątkowej korespondencji w zamkniętej grupie E-mail. Będziesz jako pierwszy wiedział co się u nas dzieje, zobaczysz także materiały zdjęciowe i filmowe niepublikowane nigdzie indziej!
Będziemy przesyłali Ci materiały z życia TRUE i będziesz z nimi w stałym kontakcie! Chętnie zapytamy Cię o radę i opinię na temat naszych działań.

To właśnie Ty otrzymywać będziesz "Plakaty" z Premier naszych spektakli.

Już niedługo pojawią się specjalne materiały o wyjątkowym charakterze. Zaproszenia na spektakle, materiały związane bezpośrednio ze spektaklami, koszulki i inne ciekawostki. Będziemy właśnie Ciebie nimi nagradzać.
100 zł miesięcznie
Dziękuję za Wsparcie tak znaczące dla rozwoju TRUE ❣️

Twoja postawa zasługuje na uznanie i upamiętnienie. Twoje logo lub zdjęcie umieścimy w galerii patronów na naszej stronie FB.

Otrzymywać będziesz od nas materiały "niespotykane", w tym plakaty, koszulki, wyjątkowe niespodzianki.

Właśnie Ciebie honorować będziemy wyjątkowymi zaproszeniami na nasze spektakle. Otrzymasz zaproszenie na każdą premierę Teatru Ruchu Umownie Ewidentnego w Szczecinie wraz z honorowym miejscem.
250 zł miesięcznie
Dziękuję za Wsparcie tak znaczące dla rozwoju TRUE ❣️

Twoja postawa zasługuje na uznanie i upamiętnienie. Twoje logo lub zdjęcie umieścimy w galerii patronów na naszej stronie FB.

Otrzymywać będziesz od nas materiały "niespotykane", w tym plakaty, koszulki, wyjątkowe niespodzianki :)

Właśnie Ciebie honorować będziemy wyjątkowymi zaproszeniami na nasze spektakle. Otrzymasz honorowe miejsce "własny fotel" na każdej premierze i każdym spektaklu granym przez Teatr Ruchu Umownie Ewidentnego"
500 zł miesięcznie
Dziękuję za Wsparcie tak znaczące dla rozwoju TRUE ❣️
To oznacza, że Stajesz się Patronem-Mecenasem naszej twórczości.

Twoja postawa zasługuje na uznanie i upamiętnienie. Twoje logo lub zdjęcie umieścimy w galerii patronów na naszej stronie FB. Będziemy właśnie Ciebie wspominali przy każdej nadarzającej się okazji. Także w odsłonach filmowych, zaproszeniach, trailerach/zapowiedziach. Niech świat się dowie o Twojej szlachetności!

Jesteś zawsze naszym honorowym gościem na próbach generalnych, o których zawsze Ciebie powiadomimy z wyprzedzeniem.

Właśnie Ciebie honorować będziemy wyjątkowymi zaproszeniami na nasze spektakle. Otrzymasz honorowe "strategiczne" miejsce "własny fotel" i zawsze na każdej premierze i każdym spektaklu granym przez Teatr Ruchu Umownie Ewidentnego" .

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora TRUE Teatr Ruchu Umownie Ewidentnego w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

TRUE - Teatr Ruchu Umownie Ewidentnego z siedzibą w Szczecinie / Polski Teatr Tańca tancerzy-aktorów z różnymi niepełnosprawnościami. Pierwszy tego typu laboratoryjny - performatywny teatr tańca z misją zmiany społecznej i kulturowej.

Teatr Ruchu Umownie Ewidentnego powstał w 2014 roku w Szczecinie.

Pierwszy spektakl z tancerzami niewidomymi w reżyserii Jerzego Norberta Grzegorka „Korowód w Fado” (100 min.) z Premierą w 2014 r. w Uniwersytecie Szczecińskim został wystawiony czterokrotnie na scenie Akademickiego Centrum Kultury.

Po siedmioletniej przerwie w 2021 roku powstał „Korowód w bluesie. Mandala” (115min.). Był finałem rocznej pracy w konsekwencji przyznania reżyserowi stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spektakl oparty na autorskiej metodyce pracy z tancerzami z różną niepełnosprawnością. Jerzy N. Grzegorek zaproponował proces twórczy oparty na odkrywaniu indywidualnych i zbiorowych potencjałów w postaci idiomów ruchu i rytmu tancerza z niepełnosprawnością. Zapoczątkował tym samym autonomiczną scenę i rozwój sztuki teatru tańca w Polsce opartego na kulturze własnej tancerzy z różnymi niepełnosprawnościami. W wyniku wyłaniania indywidualnego ruchu i rytmu u tancerzy-aktorów powstają niepowtarzalne idiochoreografie w "Korowodach" Grzegorka.

Zespół TRUE to pierwszy w Polsce zespół złożony w całości z tancerzy-aktorów (nie)pełnosprawnych realizujący proces twórczy w ścisłej  kooperacji z reżyserem i scenarzystą Korowodów w oparciu o własną twórczość i tworzenie laboratorium badawczego nad idiomami ruchu i rytmu.

TRUE odkrywa i prezentuje własny nurt oraz charakterystyczny język w sztuce tańca, teatru zaangażowanego i performatywnego proponując spektakle bezpośrednio angażujące widza-uczestnika. Nad każdym z "Korowodów" praca twórcza trwa rok. "Tu nie idzie o niepełnosprawność lecz o sztukę". Istotą jest proces twórczy, badawczy, edukacyjny i dokumentacyjny.

Nad ideą i metodologią związaną z idiomami ruchu i rytmu oraz idiochoreografią Grzegorek pracuje od 2013 roku odkrywając i opisując autorską metodykę w artykułach naukowych, propagując jej wartości na konferencjach i sympozjach. Tworzy przy tym archiwum złożone z dokumentacji video i dokumentów osobistych.

Do tej pory powstały trzy spektakle:

1. "Korowód w Fado" z zespołem tancerzy-aktorów niewidomych z premierą w 2014 roku na scenie Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Szczecińskiego - wystawiony czterokrotnie; (powstały film został przywłaszczony przez osoby z autorytetem  akademickim o nieuczciwych intencjach - mamy nadzieję na refleksję i powrót tego materiału do zasobów TRUE;

2. "Korowód w bluesie. Mandala" z tancerzami-aktorami z różnymi niepełnosprawnościami z premierą w Domu Kultury Krzemień w Szczecinie w 2021 roku - wystawiony czterokrotnie, z realizacją filmu jako odrębnego dzieła https://www.youtube.com/watch?v=b80Z97gZ-rI;

3. "Korowód w tęsknocie. Opór" (85 min.) z Premierą na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Sytuacje/Relacje w Bydgoszczy w 2022 r. oraz ponownie 21.03.2023 roku wystawionym w Teatrze Polskim w Bydgoszczy na specjalne zaproszenie Pani Prezydent Iwony Waszkiewicz https://www.youtube.com/watch?v=DghARvJYWEU.  Premiera została nagrana z trzech ujęć. W tej chwili powstaje film, który zostanie opublikowany jeszcze w 2023 roku.

Obecnie Zespół Teatru Ruchu Umownie Ewidentnego pracuje nad nowym spektaklem zatytułowanym "Korowód w przemijaniu. Czas".

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi na naszym kanale YouTube:  https://www.youtube.com/watch?v=Rtm8nVXaUi0, który chcemy wystawić w listopadzie 2023 roku.

W dobie kryzysu postrzegania kultury artystycznej  jako rdzenia edukacji, krzewienia wiary i  nadziei w drugiego człowieka jako źródła zmiany zdani jesteśmy jedynie na to, co zawdzięczamy Tobie oraz "ganianiu" za projektami jako Fundacja Ośrodek Praktyk Teatralno-Tanecznych TRUE.

 

 

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora TRUE Teatr Ruchu Umownie Ewidentnego już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Angelika Cacek
Angelika Cacek
20 zł
Lucyna Olejarz
Lucyna Olejarz
10 zł
Iwona Murawska
Iwona Murawska
30 zł
GOTTI
GOTTI
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.