Świątynia Wilka

W Patronite od 07.09.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2267

Liczba Patronów: 2207

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
70 miesięcznie
600 łącznie
Świątynia Wilka to miejsce tych, dla których Przyroda jest święta. Jestem byłym duchownym, który odrzucił chrześcijaństwo i zakochał się w Lesie, górach, biologii, wilkach. Na swoim blogu piszę o Przyrodzie jako rzeczywistości piękniejszej i wspanialszej od jakiegokolwiek z ludzkich bogów.

O Autorze

Świątynia Wilka to blog byłego duchownego katolickiego, Roberta Samborskiego, autora książek: "Sakrament obłudy. Wspomnienia z seminarium" oraz "Kościoła nie ma. Wspomnienia po seminarium", który odrzucił religię na rzecz zgłębiania tajników biologii i zachwytu nad Przyrodą.

Świątynia Wilka - miejsce tych, dla których Przyroda jest święta

Na stronie tej publikuję artykuły w pięciu działach:

Wędrujący z Wilkiem to opowieści o moich górskich wędrówkach z Bojarem, moim wilkiem, gdzie opowiadam o tym, czego uczy nas Przyroda i historia odwiedzanych miejsc.

Biologia to artykuły ukazujące, że to, co dzięki nauce udało się nam zgłębić w Przyrodzie jest dużo bardziej zachwycające, piękniejsze i potężniejsze od tego, co ludziom oferują religie.

Wilczy ateizm prezentuje przemyślenia o tym, jak Kościół i chrześcijaństwo okradły nas z prawdziwej cudowności, transcendencji, piękna i dobra, zastępując to, co rzeczywiste przesądami i okrutnymi mitami. To artykuły o tym, że ateista nie musi być człowiekiem pozbawionym duchowości, przeciwnie, naukowo poznawana Przyroda przerasta wszystko, co w tym temacie jakakolwiek religia może nam dać.

Muzeum to galerie zdjęć z moich wędrówek i nie tylko, ukazujące to, o czym piszę.

Okiem Wilka to artykuły o naszych, bieżących problemach, problemach życia, problemach społecznych... i o tym, jak zupełnie inną, odświeżającą perspektywą jest dla nas spojrzeć na te problemy oczyma Przyrody, oczyma wilczego serca i umysłu.

Świątynia Wilka posiada również profil na Facebooku, gdzie oprócz zapowiedzi nowych artykułów ukazują się zdjęcia, filmy i luźne myśli i gdzie też można się ze mną skontaktować:

Świątynia Wilka na Facebooku

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Robert Chrabałowski
Robert Chrabałowski
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Gnostyk Ateista
Gnostyk Ateista
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł