Tomasz Chomiuk

W Patronite od 27.07.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Wspieraj rozwój podcastu "Recepta na ruch".
Podcast, dzięki któremu możesz poznać nowe formy ruchu, dostać wartościowe porady i zyskać zdrowie.
Zrób dobry ruch i pomóż mi w rozwoju tego kanału.

O Autorze


Kim jestem i jaki jest cel podcastu.

Jestem fizjoterapeutą, absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 12 lat zajmuję się nauczaniem fizjoterapii w WUM. Moje praca naukowa poświęcona jest głównie badaniom nad wpływem aktywności fizycznej na układ sercowo-naczyniowy. Jestem członkiem Sekcji Kardiologii Sportowej PTK oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. Od ponad 15 lat jako fizjoterapeuta pomagam pacjentom oraz sportowcom w różnych problemach zdrowotnych. 

Po co podcast „Recepta na ruch”?

Ruch działa jak lek i jest to udowodnione naukowo. Napisałem wiele artykułów na ten temat, ale naukowy charakter tych publikacji sprawia, że docierają one do wąskiej grupy odbiorców (głównie fizjoterapeuci, lekarze, dietetycy). Zależy mi, przekazywaniu tej wiedzy w sposób lekki, ciekawy i przyjemny, aby korzystało z niej jak najwięcej osób. Będę zachęcał do aktywności fizycznej i pokazywał jakie efekty zdrowotne można dzięki niej osiągać. Jestem zdania, że recepta na ruch musi być przypisywana tak samo precyzyjnie jak każdy lek (musi zawierać nazwę, dawkę i częstość stosowania).

Jakie treści możesz znaleźć w podcaście:

• gotowe „recepty na ruch” –  poparte badaniami naukowymi
• wywiady z ciekawymi osobami ze świata sportu i medycyny
• recenzje wybranych form ruchu (sport, rekreacja)
• ćwiczenia i aktywności, które działają profilaktycznie
• ćwiczenia wspomagające leczenie po różnego rodzaju kontuzjach

Dlaczego Patronite?

Zależy mi na utrzymaniu podcastu w obecnej formie - publikacje nowych odcinków co tydzień.

Publikowanie odcinków co tydzień jest nie małym wyzwaniem zarówno pod kątem poświęconego czasu jak i finansów. Niestety nie jestem utalentowanym montażystą audio i video :) , dlatego za wykonanie tych usług płacę profesjonalistom.

Jeśli słuchacie "Recepty na ruch" i uważacie, że jest to wartościowy podcast to możecie przyłożyć się do jego rozwoju wpłacając dowolną kwotę.


Strona podcastu - https://receptanaruch.pl

Podcast możecie znaleźć na wielu platformach do słuchania m. in.:

🎧 Spotify 🎧 iTunes 🎧 Android:

https://pod.link/1536745493
 


Dodatkowo jest jeszcze:

Kanał na You Tube:

Nowe odcinki pojawiają się w połowie każdego tygodnia czyli w każdą środę o godz. 12.00.

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika