Avatar użytkownika

Volny Chor

1
patron
20 
miesięcznie
1 560 
łącznie
1
patron
20 zł 1 560 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

20 zł miesięcznie
Za twoje wsparcie nagramy nowy album białoruskich hymnów i pieśni, które będą słuchać tajnie na naszej Ojczyźnie oraz na całym świece.
Za swoje wsparfcie:
1. Twoje imię zostanie wpisane do listy naszych patronów.
50 zł miesięcznie
Dzięki za wsparcie. Dla reżimu Łukaszenki kultura białoruska jest straszniejsza od bomb i ataków terrorystycznych, a właśnie odbudową prawie zniszczonej kultury się zajmujemy.
Za twoje wsparcie:
1. Zostaniesz wpisany do listy naszych patronów.
2. Będziesz miał zarezerwowane miejsce na naszych koncertach po wstępnym uzgodnieniu.
100 zł miesięcznie
Twoje wsparcie pójdzie na rozwój naszego kanału, aby każdy miał dostęp do białoruskich śpiewów chóralnych oraz jakościowych nagrań nowych utworów.
Za twoje wsparcie:
1. Zostaniesz wpisany do listy naszych patronów.
2. Będziesz miał zarezerwowane miejsce na naszych koncertach po wstępnym uzgodnieniu.
3. Będziesz zaproszony do czatu-kanału w Telegram dla patronów w którym będą wiadomości z życia chóru, nagrania śpiewów dostępne wyłącznie dla patronów oraz nowy wydany przez nas śpiewnik z utworami wykonowywanymi przez nasz chór.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Volny Chor w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

„Wolny Chór” - to jeden z ważniejszych symboli białoruskiej rewolucji godności mającej początek w sierpniu 2020 roku.  Symbol wolności. 

 

           W gorących dniach protestów członkowie Wolnego Chóru - muzycy i śpiewacy - razem z Narodem Białoruskim wyszli na na ulice Mińska. Wykonywane przez nich znane białoruskie pieśni i hymny inspirowały demonstrantów. Razem z Chórem mieszkańcy Mińska śpiewali niemal zapomniane już utwory, takie jak „Mury”, „Pogoń”, „Żywie Biełaruś”.

           Ze względów bezpieczeństwa zespół musi występować w maskach, by ukryć tożsamość wokalistów. Dzisiaj‌ ich działalność‌ jest w Białorusi zakazana, a tradycyjne białoruskie pieśni zostały uznane za ekstremistyczne. Aby uratować Wolny Chór, śpiewacy wyjechali do Warszawy. Tu będą kontynuować‌ swoje‌ artystyczne i prodemokratyczne działania‌. Chcemy nieść‌ po całym świecie białoruską‌ pieśń‌, opowiadać‌ o naszej ziemi i kontynuować walkę‌ o jej wolność. Potrzebujemy środków finansowych, aby móc to robić nadal, zarówno w państwach Unii Europejskiej, jak i w Białorusi.

           Reżim Łukaszenki prześladuje członków Chóru. Wielu z nich zostało aresztowanych, wielu musiało opuścić własne domy. Według reżimowego kodeksu karnego każdemu i każdej z nich grozi od 8 do 15 lat więzienia. Propaganda kreśli obraz Wolnego Chóru jako terrorystów przedstawiając ich jako groźnych dla państwa bandytów. Z drugiej strony pojawiają się różne materiały o tym legendarnym zespole, tworzone są filmy dokumentalne, artykuły naukowe. Wolny Chór jest znany za granicą‌ i we własnej ojczyźnie. Ich śpiew i działania budzą‌ w ludziach poczucie godności i patriotyzmu. Dzięki tym artystom zostały wydobyte z zapomnienia historyczne pieśni i hymny Białorusinów, takie jak „Pogoń”, „Marsz wojenny”. Niektóre z nich, napisane ponad 100 lat temu, podczas białoruskiej rewolucji wykonywane były po raz pierwszy. Także współcześni kompozytorzy piszą dziś‌ dla Chóru nowe utwory.

           Wolny Chór pomaga Białorusinom w ich walce. Pomaga też całemu ś‌wiat poznać i zrozumieć Białoruś‌.

Śpiewamy! Zwyciężymy!

Cele Autora

Pomoc uczestnikom chóru, którzy są poddawani represjom na terenie Białorusi
  • 10 000 zł
  • 8 440 zł brakuje
15%
W ostatnich miesiącach aresztowano blisko 30 członków chóru, dostawali wyroki, byli torturowani oraz otrzymali wysokie grzywny - często wielokrotność miesięcznych wynagrodzeń za śpiewanie tradycyjnych, białoruski pieśni!
Nagramy nowy albumy i klipy
  • 20 000 zł
  • 18 440 zł brakuje
7%
W ciągu roku istnienia odbyło się setki akcji w Mińsku i innych miastach, nagrano 2 koncerty i albumy studyjne, powstały teledyski, odbyły się koncerty online.
Nowe trasy koncertowe po Polsce i Europie
  • 60 000 zł
  • 58 440 zł brakuje
2%
Damy nadzieje i wzmocnimy dążenia naszych Rodaków w Białorusi i na emigracji do demokratyzacji naszego państwa!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Volny Chor już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Stefan Herz
Stefan Herz
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.