Avatar użytkownika

Wachtyrz.eu

19
patronów
315 
miesięcznie
21 320 
łącznie
19
patronów
315 zł 21 320 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Dziękujemy! 5 takich patronów i nie musimy martwić się o utrzymanie domeny i serwera.
10 zł miesięcznie
Zależy Wam na regularnych newsach po śląsku? Ciekawi Was, jak pisano po śląsku 100 lat temu? Jeden patron, to przygotowanie jednego newsa po śląsku lub przepisanie jednego tekstu sprzed 100 lat do współczesnego standardu ślabikorzowego (czyli śląski zapis używany m.in. u nas na Wachtyrzu).
25 zł miesięcznie
Chcielibyśmy płacić naszym autorom zewnętrznym. Na chwilę obecną płacimy 5 najbardziej poczytnym w danym miesiącu po 100 złotych. Jeśli uzbieramy 20 patronów, to będziemy mogli być spokojnie o wypełnienie tych zobowiązań.
50 zł miesięcznie
Czas pomyśleć o redaktorach :) Nadesłane teksty nierzadko wymagają dużego nakładu pracy. Czasami musimy je przepisać do standardu ślabikorzowego. Potem wszystkie wprowadzić na stronę. To wszystko wymaga czasu. Przy 6 patronach moglibyśmy uspokoić nasze rodziny, że nie każda chwila wolna spędzana przy komputerze, jest tylko dla idei :)
100 zł miesięcznie
Komuś zależy na podnoszeniu jakości naszego portalu. Przy 5 patronach będziemy mogli pozwolić sobie na zamawianie specjalistycznych tekstów historycznych czy językowych dotyczących (Górnego) Śląska.
250 zł miesięcznie
Nieźle... Czyli musimy brać się do roboty i tworzyć dwa programy TV miesięcznie po śląsku na nasz kanał YouTube.
Bardzo dziękujemy, czujemy że nasza robota jest potrzebna.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Wachtyrz.eu w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Śląski portal informacyjny i opiniotwórczy - po śląsku i o (Górnym) Śląsku: Wachtyrz.eu.

Stworzony przez osoby zaangażowane w standaryzację języka śląskiego: Grzegorz Kulik ("Chwila z gŏdkōm"), Rafał Szyma (blog Oschl) i Pejter Długosz (wydawnictwo Silesia Progress). Cel: 50% tekstów po śląsku.

Wachtyrz.eu - śląski portal opiniotwórczy i informacyjny założony przez Grzegorza Kulika, Rafała Szymę i Pejtra Długosza. Docelowo 50% tekstów ma być pisanych po śląsku - od informacji bieżących, kulturalnych, sportowych, po teksty historyczne, czy krótkie opowiadania.

Nasza misyjŏ

Informacyjŏ mŏ siyła. Siyła pokazowaniŏ prŏwdy. Siyła zmiynianiŏ świata naôbkoło nŏs. Siyła łōnczyniŏ ludzi. Beztōż ôtwiyrōmy Wachtyrz.eu – ślōnski serwis z informacyjami.
Wachtyrz.eu je lokalny. Dŏwŏ plac, coby sie trefić. Dŏwŏ nŏrzyńdzia, coby znojś partnyra do geszeftu, usugi, do spōlnego działaniŏ sam-tukej, u nŏs.
Wachtyrz.eu je regiōnalny. Zasuwŏ granice, co sōm w gowach. Niy zaglōndŏ na wojewōdztwa i kraje. Stŏwŏ na pozycyji ślōnskij – i żŏdnyj inkszyj.
Wachtyrz.eu je globalny. Toć, dōm je ważny, ale niy idzie durch siedzieć w dōma. Wachtyrz spōminŏ, co sōm my czyńściōm Europy i świata. Co Ślōnsk to je Europa i świat.
Wierzymy, iże potrzebny je ślōnski serwis z informacyjami – ciekawy, przidajny, po blisku – beztōż ôtwiyrōmy Wachtyrz. Patrzymy, coby była sam siyła informacyji, ale tyż coby zrobić ś niego sroge nŏrzyńdzie, co poradzi postarać sie ô lokalne, regiōnalne i globalne ślōnskie sprawy.
Bydź z nami. Spōlnie użyjymy dobryj siyły ôd informacyje.

Cele Autora

Śląski newsroom
 • 350 zł miesięcznie
 • 35 zł brakuje
90%
Aby utrzymać nasz cel (50% tekstów po śląsku) staramy się regularnie przygotowywać po śląsku newsy oraz dwa razy w tygodniu publikować historyczne teksty, zapisane kiedyś już po śląsku.
Autorzy
 • 850 zł miesięcznie
 • 535 zł brakuje
37%
Staramy się płacić autorom piszących dla naszego portalu. Na chwilę obecną płacimy 100 złotych dla 5 autorów z największą ilością miesięcznych wejść na ich teksty.
Redakcja Wachtyrza
 • 1 250 zł miesięcznie
 • 935 zł brakuje
25%
Koszty redakcyjne: nadesłane teksty wymagają przejrzenia, korekty, często przepisania do standardu "ślabikorzowego", aby zapis śląskich tekstów był jednolity na stronie, wreszcie wprowadzenia ich na strony portalu.
Teksty zamawiane
 • 1 750 zł miesięcznie
 • 1 435 zł brakuje
18%
Możliwość zamawiania tekstów na interesujące czytelników tematy (historyczne, językowe) u specjalistów z danej dziedziny.
Regularny kanał TV na YouTube
 • 2 500 zł miesięcznie
 • 2 185 zł brakuje
12%
Osiągnięcie tego progu dałoby nam możliwość uruchomienia regularnego kanału TV na YouToubie, czyli m.in. dwa reportaże miesięcznie o Śląsku i po śląsku.
Techniczne utrzymanie portalu
 • 25 zł miesięcznie
 • Cel osiągnięty!
100%
Koszt utrzymania portalu od strony technicznej (serwer, domena).

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Wachtyrz.eu już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Adam Zur
Adam Zur
10 zł
Anonimowy patron
25 zł
Anonimowy patron
25 zł
Sebastian Hein
Sebastian Hein
10 zł
Agnieszka Przybyła-Wilkin
Agnieszka Przybyła-Wilkin
5 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.