W Patronite od 26.10.2018

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 625

liczba Patronów: 524

12 patronów
220 zł miesięcznie
2 690 zł łącznie
Śląski portal informacyjny i opiniotwórczy - po śląsku i o (Górnym) Śląsku: Wachtyrz.eu. Stworzony przez osoby zaangażowane w standaryzację języka śląskiego: Grzegorz Kulik ("Chwila z gŏdkōm"), Rafał Szyma (blog Oschl) i Pejter Długosz (wydawnictwo Silesia Progress). Cel: 50% tekstów po śląsku.

O Autorze

Wachtyrz.eu - śląski portal opiniotwórczy i informacyjny założony przez Grzegorza Kulika, Rafała Szymę i Pejtra Długosza. Docelowo 50% tekstów ma być pisanych po śląsku - od informacji bieżących, kulturalnych, sportowych, po teksty historyczne, czy krótkie opowiadania.

Nasza misyjŏ

Informacyjŏ mŏ siyła. Siyła pokazowaniŏ prŏwdy. Siyła zmiynianiŏ świata naôbkoło nŏs. Siyła łōnczyniŏ ludzi. Beztōż ôtwiyrōmy Wachtyrz.eu – ślōnski serwis z informacyjami.
Wachtyrz.eu je lokalny. Dŏwŏ plac, coby sie trefić. Dŏwŏ nŏrzyńdzia, coby znojś partnyra do geszeftu, usugi, do spōlnego działaniŏ sam-tukej, u nŏs.
Wachtyrz.eu je regiōnalny. Zasuwŏ granice, co sōm w gowach. Niy zaglōndŏ na wojewōdztwa i kraje. Stŏwŏ na pozycyji ślōnskij – i żŏdnyj inkszyj.
Wachtyrz.eu je globalny. Toć, dōm je ważny, ale niy idzie durch siedzieć w dōma. Wachtyrz spōminŏ, co sōm my czyńściōm Europy i świata. Co Ślōnsk to je Europa i świat.
Wierzymy, iże potrzebny je ślōnski serwis z informacyjami – ciekawy, przidajny, po blisku – beztōż ôtwiyrōmy Wachtyrz. Patrzymy, coby była sam siyła informacyji, ale tyż coby zrobić ś niego sroge nŏrzyńdzie, co poradzi postarać sie ô lokalne, regiōnalne i globalne ślōnskie sprawy.
Bydź z nami. Spōlnie użyjymy dobryj siyły ôd informacyje.

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Zostań Patronem