Warszafka Po Stolicy

W Patronite od 19.10.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
0 łącznie
Pewnego dnia otrzymałem filmik nagrany kamerą samochodową, w którym to pewien kierowca z mercedesa ukazał prawdziwe oblicze warszawskich kierowców potocznie nazywanych "warszawką". Wtedy to powstał mój kanał na YouTube "Warszafka Po Stolicy".

O Autorze

"Warszafka Po Stolicy" to seria filmów, w której pokazuję różne zachowania kierowców z warszawskich ulic. Ma to na celu poprawę bezpieczeństwa w poruszaniu się po Warszawie. Dzięki takim filmom kierowca ma okazję zauważyć potencjalne zagrożenie wynikające z zachowania się na danym odcinku ulicy.

Kiedy byłem nastolatkiem, to tworzyłem muzykę. W niedługim czasie powstał YouTube, a ja koniecznie chciałem mieć swój teledysk. Musiałem sam wziąć kamerę w ręce, nakręcić, a później to wszystko zmontować. Od tamtego czasu montaż wideo stał się moją drugą pasją. Kilkanaście lat później w 2016 roku kolega pokazał mi swój filmik, który nakręcił kamerką samochodową na warszawskiej Pradze. Na filmiku widać jak kolega napotkał na swojej drodze pewnego gościa. Postanowiliśmy coś z tym zrobić...

Tak stworzyłem kanał na YouTube, na którym to umieściłem wyżej pokazany filmik. Okazało się, że w ciągu 2-3 godzin miał on już ponad 50 tyś wyświetleń... Zaskoczyło nas to i zarazem zmotywowało mnie do dalszego działania. Od tamtego czasu staram się regularnie tworzyć kompilacje filmików z warszawskich ulic. Nie trzeba być wytrawnym kierowcą, by zauważyć agresję i chamstwo co niektórych warszawskich kierowców. Łącząc pasję z prowadzeniem kanału na YouTube wziąłem udział w akcji #hot16challenge2, w której to została zorganizowana zbiórka pieniędzy dla lekarzy i szpitali walczących z COVID-19.

Od dłuższego czasu pracowałem nad kolejną serią filmików na moim kanale YouTube, w której to omawiane są poszczególne sytuacje z moich kompilacji. Po długim czasie szukania eksperta, zaopatrzeniu się w dodatkowy sprzęt nagrywający, powstaje nowa seria filmów "Akcja Edukacja". 

Dlaczego Patronite?

Przecież tyle hajsu dostaje się z reklam na YouTube!!

Guzik prawda, więcej w to włożyłem, niż zarobiłem.

Kontakt z widzami, czy korespondencja z osobami, które przesyłają mi swoje filmy, wyszukiwanie filmików na YouTube, selekcja tych filmów, tworzenie muzyki na potrzeby kanału, później montaż odcinka. Nowa oprawa graficzna kosztowała mnie prawie tyle samo, co zarobiłem w ciągu tych czterech lat prowadząc ten kanał. Praca przy tym formacie jest bardzo czasochłonna. Dodatkowo co miesiąc opłacam abonament na korzystanie z oprogramowania, co pozwala mi na pracę przy tym projekcie. 

Po dłuższym namyśle... Dlatego Patronite.

Praca przy tym projekcie jest dla mnie odskocznią od codziennego "korpoklepania". Daje mi ogromną satysfakcję, czuję niezależność i to, że dalej się rozwijam. A widząc ile osób subskrybuje, ogląda, lajkuje i komentuje moje filmy, pokazuje mi, że ma to sens.

Mam kilka innych pomysłów na rozwinięcie swojego kanału na YouTube, ale niezbędny będzie zakup odpowiedniego sprzętu, czy opłacenie usług innych osób.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika