W Patronite od 02.01.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
4 490 łącznie

Pismo „Witkacy!" – rozpoczynamy „nowe życie na wielką skalę"!

2 500 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

2 500 zł

brakuje

Naszym celem jest wydanie w latach 2019–2021 sześciu kolejnych numerów pisma artystyczno-naukowego „Witkacy!" poświęconego twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza, współczesnej recepcji jego dzieła oraz oryginalnym trendom w polskiej i światowej literaturze, sztuce i filozofii. Witkacy (1885–1939) – artysta totalny – dramaturg, pisarz, malarz, fotograf, teoretyk sztuki, filozof, to postać, która nadal frapuje i inspiruje. Według prof. Daniela Geroulda był „najbardziej niezwykłą i najwszechstronniejszą osobowością artystyczną w Polsce pierwszej połowy XX wieku". Uważamy, że mimo kolejnych inscenizacji dramatów, wystaw, publikacji tłumaczeń oraz innych wydarzeń utrzymanie Witkacego w krajowym i światowym obiegu kultury wymaga stałych długoterminowych i systematycznych działań.

Wydawcą pisma jest fundacja Instytut Witkacego, która z własnych środków i dzięki społecznemu wkładowi pracy zespołu redakcyjnego, a także wsparciu Darczyńców w zbiórce w portalu Polak Potrafi („Witkacy!" nr 4) opublikowała w latach 2016–2018 pięć numerów pisma. Po tym pionierskim i pełnym wyzwań okresie pragniemy przejść na nowy stabilny etap funkcjonowania pisma i zbudować trwałe relacje z naszymi Czytelnikami, zachęcając ich do wykupywania prenumeraty i regularnego wspierania finansowego wydawania pisma oraz różnorodnych działań – wystaw, konferencji i spektakli, podejmowanych przez Instytut Witkacego.

Dobrą wiadomością jest to, że udało nam się pozyskać w ostatnim konkursie MKiDN środki wspomagające wydawanie pisma „Witkacy!" w latach 2019–2021. Trochę gorszą to, że przyznano nam 60% kwoty niezbędnej do pokrycia kosztów. Dlatego zwracamy się do Was o wsparcie Instytutu Witkacego regularnymi wpłatami, by pismo, o którym nasz patron kiedyś marzył, nadal się ukazywało, działały profile FB i strona internetowa. Prenumeratorów i Patronów, którzy nas wesprą przez okres przynajmniej jednego roku będziemy honorować unikatowymi nagrodami i podziękowaniami. Firmom wystawiamy faktury VAT.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Małgorzata Gralińska
Małgorzata Gralińska
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł