Wylogowani. Survival Challenge

W Patronite od 29.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
150 łącznie
Człowiek nie jest uzbrojony w ostre kły i długie pazury. Ale mamy inne potężne narzędzie: umysł. Czy pozbawieni technologii, dobrodziejstw cywilizacji jesteśmy w stanie przetrwać w dzikiej naturze? Jeśli tak, to jak długo i w jaki sposób? Przekonamy się o tym w nowym programie: WYLOGOWANI

O Autorze

Konfrontacji człowieka z przyrodą nie szukamy  na dalekich egzotycznych wyspach czy w lasach tropikalnych. Bo co naszym widzom z wiedzy o tym jak  złapać jadowitego węża czy żywić się owocami natury, których w Polsce nie ma. Nasz program kręcimy  u nas. Bo i nasza przyroda bywa zachwycająca, ale i niebezpieczna. Poznajcie Dolinę Bar czy – jeden  z największych parków krajobrazowych w Europie.

Miejsce programu

Kilkaset stawów, otulonych pierwotnymi lasami, ostoja wielu gatunków ptaków i roślin, których nie spotkamy w innych częściach kraju. Malownicze widoki są idealną scenerią filmową, ale ten piękny obraz bywa złudny, niebezpieczny, wszechobecne moczary i bagna tworzą niebezpieczne pułapki. Teren obfituj w owoce lasu, drobną zwierzynę, która daje człowiekowi możliwości przeżycia. Pod jednym warunkiem: przeżyć trzeba umieć.

Przebieg programu

Mamy trzy pary ochotników, to studenci Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości i Akademii Kaliskiej – naszych partnerów. To zwykli, młodzi ludzie, nie o ponadprzeciętnych umiejętnościach czy doświadczeniu survivalowym.

Ochotnicy w lipcu na pięć dni i nocy wyjadą do bagnistego lasu. Wyposażeni będą tylko w nóż, saperkę, krzesiwo  i porcje wody pitnej. Ich zadaniem będzie budowa schronienia, poszukiwanie pożywienia i wykonywanie zadań, które sprawdzą ich zdolności fizyczne i psychiczne do przetrwania. Wszystko pod dyskretnym, ale czujnym okiem kamer.

„Wylogowani” będą odcięci od świata zewnętrznego, oczywiście bez telefonów i internetu.  Mają do dyspozycji kilkaset hektarów lasów mieszanych, w wielu miejscach poprzecinanych strumieniami i bagnami, w pobliżu jest też spory staw, z którego mogą korzystać. Okolica jest bogata w runo leśne, ale pełna też robactwa, komarów, żmij, zaskrońców i… wilków. W tych lasach żeruje wolnożyjąca wataha tych drapieżników. Czy dojdzie do konfrontacji człowieka z wilkiem? Czy bohaterowie zniosą izolację od bliskich, chłód i głód i wyjście daleko poza ich strefę komfortu?

O tym przekonamy się we wrześniu. Właśnie wtedy siedem odcinków programu Wylogowani będzie emitowany w 130 miastach w Polsce, w których dostępna jest sieć Multimedia Polska i Vectra. Do tego czasu na naszych socialmediach będziemy publikować materiały backstagowe i treści związane z survivalem oraz polską przyrodą.

Każda z par, która przetrwa pięć dni dostanie 5 tysięcy złotych nagrody. Dla tych, którzy poradzą sobie najlepiej mamy nagrody specjalne i tytuł zwycięzców I Edycji Wylogowani Survival Challenge.

 Program prowadzą dziennikarze Telewizji Kalisz, Agnieszka Gierz i Marcin Spętany, udział specjalny w Wylogowanych bierze Ania Rybak, uczestniczka programu Wyspa Przetrwania telewizji Polsat.

Producentem programu jest Fundacja Reakcja z siedzibą w Kaliszu, nadawca Telewizji Kalisz, wydawca portalu faktykaliskie.pl


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika