Wyspa Historii

W Patronite od 08.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 808

Liczba Patronów: 1796

Zostań Patronem
Kup na prezent
4 patronów
560 miesięcznie
11 240 łącznie
Witajcie na moim profilu na Patronite. Kocham historię i chcę się dzielić moją pasją z Wami, Kochani Widzowie. Dlatego od prawie roku prowadzę kanał na YouTube pod nazwą Wyspa Historii.

O Autorze

Witajcie na profilu Wyspy Historii na Patronite. To miło, że zechcieliście poświęcić swój czas, by tu zajrzeć i jeszcze milsze jest to, że macie ochotę dorzucić swoją cegiełkę, by to, co jest moim marzeniem stało się rzeczywistością.

 

Ale od początku. Mam na imię Małgosia i kocham cztery rzeczy najbardziej na świecie: historię, podróże, gotowanie i mojego kota Leona. I właśnie po to, by spełniać swoje podróżniczo – historyczne marzenia, postanowiłam założyć tutaj konto.

 

Od września 2020 prowadzę kanał na YouTube o nazwie Wyspa Historii. Jest to kanał historyczny, poświęcony głównie postaciom z historii brytyjskiej. Zajęłam się tym, gdy w pandemii tak jak pewnie większość z Was, musiałam całkowicie przemeblować swoje życie i plany. Przeprowadziłam się do Londynu w lipcu 2019, by tutaj pracować z grupami turystów chętnymi do zwiedzenia tego najwspanialszego miasta na świecie. Ale z wiadomych względów turystyka uległa całkowitemu zawieszeniu, a wraz z nią moje życie. I wtedy wymyśliłam sobie, że przecież dalej mogę do Was gadać, tyle że przez ekran komputera, laptopa, tableta czy telefonu. I tak właśnie robię, a Wam się to chyba podoba, co cieszy mnie i motywuje najbardziej.

To mój pierwszy odcinek:)

 

Teraz jednak czas na dalszy rozwój, na to, by wreszcie całkowicie poświęcić się swojej pasji, by podróżować do cudownych miejsc, w których mogłabym poznawać kolejne pasjonujące historie i Wam je pokazywać. Bardzo chcę móc skupić się tylko na kanale, bez martwienia się o czynsz i ciągły brak czasu. Dlatego, jeśli zechcecie, choć w maleńkim stopniu mi w tym pomóc, będę Wam niezywkle wdzięczna. Oczywiście nie samą wdzięcznością człowiek żyje, więc dla moich Patronów przygotowałam bonusy, które będą mam nadzieję wynagrodzą Wasz wkład w mój kanał.

 

Każdy odcinek to kawałek mojej pracy i czasu, który poświęcam, by się przygotować. Zawsze staram się szukać wiarygodnych i pewnych źródeł, by dostarczyć Wam wyłącznie sprawdzoną wiedzę.

 

Zapraszam serdecznie do towarzyszenia mi w tej drodze, bo przecież razem jest zawsze raźniej.

 

Na co konkretnie potrzebne jest mi Wasze wsparcie?

 

- Tzw. życie – rachunki, mieszkanie, jedzenie, czyli to wszystko, co jest nam niezbędne, a co daje nam niesłychane poczucie bezpieczeństwa, oczywiście gdy to mamy. To bezpieczeństwo pozwoliłoby mi na skupienie się na kanale i zamieszczanie dłużysz odcinków regularnie.

- Podróże – marzą mi się odcinki w podróży, w których nie tylko mogłabym opowiadać Wam o historii ale też pokazywać związane z nią miejsca. Myślę, że mogłoby to być naprawdę świetne doświadczenie, tym bardziej, że przez 8 lat pracowałam jako pilot wycieczek, więc z opowiadaniem i podróżowaniem radzę sobie całkiem dobrze;) Dlatego Wasze wsparcie chciałabym przeznaczyć na noclegi, jedzenie (bez szaleństw i luksusów), na przewodników, bilety wstępu i wszystkie inne elementy, któe na taką podróż się składają.

- Transport – każdy rodzaj, zależnie od sytuacji, przy czym nie zależy mi na luksusach, a jedynie na możliwości sprawnego przemieszczania się, co może ale wcale nie musi kosztować równowartości El Dorado:) Także prywatne samoloty odpadają:)

- Sprzęt i cały aspekt techniczny – obecnie filmy kręcę telefonem Samsung Galaxy S8, bo takowy posiadam, i wcale nie narzekam. Byłoby jednak super móc udoskonalać to, co Wam pokazuję dzięki lepszemu sprzętowi. Podobnie sprawa się ma z laptopem, na którym składam filmy i tak dalej. Nie da się istnieć w przestrzeni Internetu bez tego wszystkiego.

 

Jakąkolwiek sumą postanowicie mnie wesprzeć, od tej chwili jesteście współtwórcami mojego kanału i dla Was chcę jeszcze lepiej, częściej, ciekawiej. A więc do dzieła!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Agnieszka Olbrys
Agnieszka Olbrys
Próg: 25 zł
Katarzyna  Ziulecka-Zalewska
Katarzyna Ziulecka-Zalewska
Próg: 10 zł
Shaggy Strider Photography
Shaggy Strider Photography
Próg: 500 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Zbyszek Rokita
Zbyszek Rokita
Próg: 25 zł
Maria Wichrowska
Maria Wichrowska
Próg: 25 zł