Avatar użytkownika

Zapach Papieru

9
patronów
90 
miesięcznie
3 280 
łącznie
9
patronów
90 zł 3 280 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
5 złotych - tyle (bez 10 groszy) kosztował Secret Service nr 62 z 11/1998 roku, z kultowym już napisem na okładce "Psy szczekają, Secret jedzie dalej". Dorzuciłeś piątaka, niby niedużo, ale warto docenić każde wsparcie. Dlatego dzięki wielkie!
10 zł miesięcznie
10 złotych - gdyby tyle kosztował reaktywowany Top Secret nr 55 z 10/2002, a nie 5 złotych więcej, być może jego powrót okazałby się sukcesem, nie porażką. Bo dyszka to kwota nie za duża i nie za mała, taka w sam raz. Duży szacunek za ten datek i jako nagrodę wpisuję Cię na listę podziękowań na stronie Zapachu Papieru,
20 zł miesięcznie
20 złotych - do tej kwoty dobił (bez 1 grosza) CD-Action nr 80 z 12/2002. Mac Abra, Smuggler i spółka nie zdecydowali się na przekroczenie tej granicy. Bo dwie dyszki dla przeciętnego zjadacza chleba to jest już pieniądz, który nie wydaje się ot, tak. Ty jednak zdecydowałeś się zrezygnować z jednej półlitrówki miesięcznie i zainwestować w Zapach Papieru, bo uważasz, że ten site jest tego warty. Ja też tak uważam. Jako nagrodę za wsparcie, oprócz wpisu na listę podziękowań będziesz miał realny wpływ na pojawiające się treści. Co miesiąc możesz złożyć zamówienie na materiał, który opracuję i opublikuję w najszybszym możliwym terminie.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Zapach Papieru w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Zapach Papieru jest serwisem poświęconym starej polskiej prasie o grach. To jedyne w sieci kompendium wiedzy o tytułach, redaktorach, pełnych wersjach dołączanych do czasopism. Jest to także miejsce na ciekawostki o starych i nowych growych czasach, opisy retro sprzętu, recenzje aktualnej prasy itd.

Cześć, kłania się Avok. Jestem wielkim miłośnikiem sceny gier retro, a w szczególności polskiej prasy o grach. Uwielbiam czytać archiwalne magazyny i grać w stare gry, a także odkrywać i śledzić losy ulubionych redaktorów. Namiętnie skupuję i skanuję polską prasę grową, aby zachować ją dla potomności. Kolekcjonuję także prasę zagraniczną, czasem z dość egzotycznych zakątków. Odwiedzam imprezy branżowe, retro zloty, salony gier. Aby dzielić się swoją pasją, w 2013 roku założyłem blog Zapach Papieru (https://www.zapach-papieru.pl/), w którym dzielę się swoją pasją z podobnymi mnie fanami starych, pożółkłych stron i lekko siwiejących autorów. Jedyny taki blog w sieci.

 

1. Opisuję historię najstarszych polskich czasopism o grach.

Secret Service - opis

 

2. Tworzę jedyną w Polsce bazę redaktorów / autorów, którzy przewinęli się przez łamy kultowych magazynów.

Martinez - biogram

 

3. Udostępniam elektroniczne wersje archiwalnych pism o grach.

Top Secret - spis numerów i odnośniki do skanów

 

4. Dzielę się swoją pasją fana retro gamingu z czytelnikami.

5. Biorę udział w zlotach, gdzie wystawiam swoje zbiory.

Krakowskie Retrospekcje

Cele Autora

Aby życie stało się łatwiejsze
  • 100 zł miesięcznie
  • 10 zł brakuje
90%
Koszty prowadzenia Zapachu Papieru jak dotąd pokrywam z własnej kieszeni, bo kocham swoje hobby, Wsparcie na poziomie 100 zł miesięcznie pozwoli na opłacenie hostingu i domeny, a także przeniesienie w razie potrzeby plików ze skanami na płatny serwer. Jeśli coś zostanie, zostanie przeznaczone na zakup pism o grach, najlepiej białych kruków (jak czarno-biały SS) i innych retro materiałów. Tak, by było o czym pisać i czym was zaskakiwać.
Motywacja to podstawa
  • 300 zł miesięcznie
  • 210 zł brakuje
30%
Od 2013 roku prowadzę Zapach Papieru. Przekopuję się przez stosy magazynów, piszę teksty, skanuję strony, badam losy autorów itd. Ogarnięcie tego wszystkiego zjada nie dziesiątki, a setki godzin. Czasem się nie chce. Trzysta złotych miesięcznie zwiększy moją motywację i przełoży się na większą ilość kontentu. Jako cel stawiam sobie podwojenie liczby zamieszczanych newsów i minimum dwukrotny update strony w tygodniu.
Pełna profeska
  • 500 zł miesięcznie
  • 410 zł brakuje
18%
Po przejściu na WordPressowego CMS-a Zapach Papieru wygląda efektownie i jest w pełni responsywny. Czas na zintensyfikowanie tempa uzupełniania baz, zwiększenie ilości newsów, umożliwienie chętnym do współpracy na dodawanie własnych tekstów. Pięćset złotych miesięcznie umożliwi przekształcenie Zapachu Papieru z autorskiego bloga w pełnowartościowy, redagowany przez zespół oddanych sprawie ludzi serwis.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Zapach Papieru już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Michał Goszczyński
Michał Goszczyński
10 zł
Jakub Choiński
Jakub Choiński
5 zł
zerobs.pl
zerobs.pl
5 zł
DaeL
DaeL
5 zł
Aleksy Uchanski
Aleksy Uchanski
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.